19. 7. 2024

9 příspěvků u článku “Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě

 1. Nic neříkající článek. Bez čísel, argumentů. Takové povzdychnutí je k ničemu. Kolik platí nájem, jaký má důchod, A za to vás pane redaktorem platí?

  1. Pan redaktor je redaktor z leknutí. Základem je napsat kolik ta paní má důchod a jaké má výdaje!!!!!!!. Potom se můžeme bavit o dalším.

 2. Otřepané téma. Pište kolik mají poslanci, senátoři, politruci, jaké počty vyzirek s porovnáním s EU máme. Na to ale nemáte koule.

 3. Dobře jí tak. Zvolila jistě tuhle sračkovitou vládu a nadělala parchanty, kteří tuto vládu také jistě volí. Tak ať si to všechno užije. Jak vy k mi, tak my k vy!

 4. At hledam jak hledam, nenachazim : chybi mi jeji prijem, v cem bydli a kolik plati…
  Znam mnoho duchodcu a zije se jim opravdu vyborne a prece si stezuji .
  Znam i neduchodce, jsou 2, maji 5 aut a reptaji, jak je stat obira … Tezce se hleda objektivni pravda.

 5. Abych mohl posoudit, nakolik odpovídá článek skutečnosti, chybí jakékoli relevantní údaje o lokalitě, výši penze a přivýdělku i daném bytě. Na pozadí je slušně vybavená kuchyň, také noťásek je asi kvalitní, ale nevíme, zda poměrně velká místnost není jediná a mimo záběr není spací kout. Vybavení může být darem od dětí nebo je paní vdovou po někom movitějším, také mohla pár let mít lepší zaměstnání, ale předtím nějaké málo placené, takže průměr pro výpočet mzdy mohl být nízký.
  Pokud ovšem paní žije v Praze či Brně, kde radnice podporují vyhlašování luxusnějších lokalit, tak opravdu nemusí vystačit. Nedávno jsem četl článek o důchodkyni z Prahy, která měla nadprůměrnou penzi a přesto brala od sociálky podporu, protože nájem byl astronomický a ona se nechtěla stěhovat.
  Z uvedených informací vyplývá jen to, že autor neumí počítat, protože i kdyby paní (ročník 1955!) měla narozeniny hned na Nový rok, 70 jí ještě letos nebude! (To mně ano, jsem r. 1954, byť dítko vánoční.)
  Autor neuvedl ani řetězec, u kterého paní nakupuje. Nárůst cen se projevuje u všech, ale takový Coop (bývalá jednota) plus ENAPO jsou asi nejdražší. Nebo Billa či Albert…Je možné, že bydlí i v podnájmu v nějaké luxusní vile a cenu napálil majitel.
  Bohužel, zákony nás před tím nechrání, ještě jsou na FB firmy, co poradí pronajímatelům, o kolik víc si mohou říci, co všechno do ceny započítat…🤔🤨

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *