Kafe v pytlíku? To už Blatný přehnal, kritizuje Hamáček a chce tento přešlap řešit

Ministr zdravotnictví Jan Blatný nejprve v rámci čtyřiadvaceti hodin třikrát změnil opatření týkající se prodeje nápojů přes okénko, aby z něj nakonec vypadla ta nejhorší možná varianta. Tedy, že si lidé nemohou koupit do kelímku nejen pivo a další alkohol, ale ani třeba kávu nebo čaj. Ministr to pak krkolomně odůvodňoval tím, že toto nařídil proto, aby se lidé s nápoji neprocházeli a nezastavovali se s ostatními ke konverzaci. Zřejmě ale nedomyslel, že jim stačí navštívit restauraci, zde si sednout ke stolu a konverzovat v ještě rizikovějším prostředí.

Ministr Blatný za svůj nápad schytal kritiku ze všech stran a čelí výzvám, aby se nezabýval margináliemi, jako je právě možnost pít nebo nepít venku čaj, ale začal konečně řídit epidemii tak, jak si žádá a především řešit strategii očkování, kde ministerstvo opět trestuhodně zaspalo a nyní vše dohání na poslední chvíli. Výsledkem jsou pak mimo jiné divoké inzeráty, které fungují přesně opačně, než bylo zamýšleno.

Je to vrchol absurdity, říká ministr vnitra

Trpělivost už s chaotickým řízením Jana Blatného došla také jeho vládnímu kolegovi Janu Hamáčkovi. “Tohle už je moc. Kafe v pytlíku je vrchol absurdity. Chápu, že kolegové na zdravotnictví dělají maximum, nevyčítám jim to. Ale občas se něco nepovede,” napsal Hamáček na svém facebookovém profilu. Ministr vnitra tak naráží na skutečnost, že prodejci se nařízením začali řídit jen tak na oko, protože pochopili, jaký je to nesmysl. Proto kávu s sebou vydávají například v sáčku, ze kterého lze pochopitelně vyjmout a okamžitě konzumovat.

Ministr vnitra pak přikládá jeden z příkladů, který dokazuje, proč je toto nařízení tak nesmyslné. “Když si můžu koupit plechovku coly, tak to mi asi taky nikdo nezabrání, abych ji vypil na ulici. Chápu, že primární boj byl proti tomu, aby se lidé shlukovali u okýnek a popíjeli alkoholické nápoje. Ale tohle už je fakt příliš. Akorát to podkopává úsilí vlády a lidé se tomu smějou. Je potřeba to opravit. V pondělí na vládě si k tomu řekneme víc,” uvedl Hamáček.

Ministr Jan Blatný se tak v pondělí pravděpodobně musí připravit na značnou vlnu kritiky od vládních kolegů. S jeho kroky v poslední době není příliš spokojen ani premiér Andrej Babiš, který jistě bude toto mediálně propírané nařízení řešit.

Foto: vlada.cz

Články
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments