Kalousek má novou práci. Bude diskutovat se Soukupem na Barrandově

Poté, co TV Barrandov přišla o svou výkladní skříň v podobě pravidelných rozhovorů s prezidentem země Milošem Zemanem, marně hledá nějaký tahák, který by k ní ve větší míře přilákal diváky. Teď ho možná konečně našla. Šéf televize a moderátor většiny pořadů Jaromír Soukup se totiž domluvil s bývalým poslancem a předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem, který má po nedávném složení mandátu spoustu času. Kalousek totiž už oznámil, že v říjnových volbách nebude kandidovat.

Nejraději jsem tady na síti s vámi. Je ale příliš pohodlné zůstávat v jedné názorové bublině. Rád jsem proto přijal výzvu diskutovat v novém pořadu na TV Barrandov každý čtvrtek ve 20,15. Budu si vážit vaší případné pozornosti a vašich reakcí,” oznámil Miroslav Kalousek své nové angažmá na Twitteru.

Miroslav Kalousek platil dlouhou dobu za jednoho z nejzdatnějších řečníků v Poslanecké sněmovně. Památné jsou především jeho přestřelky s dalším zdatným diskutérem Davidem Rathem. V poslední době zajížděl Kalousek rétoricky především do Andreje Babiše. Když se však s poslanci loučil, oznámil, že svá slova nikdy nemyslel osobně, byť tak mohla působit.

Kalousek bude jistě i velmi schopným glosátorem veřejného dění a může odhalit řadu zákulisních detailů. Jeho známí jsou však přesvědčeni, že poslední slovo neřekl ani v politice a že jeho čas ještě přijde.

TV Barrandov a Jaromír Soukup dlouhou dobu slavili úspěchy s pořadem Týden s prezidentem. Ten však podle mediálních expertů nebyl standardním televizním počinem jako spíše platformou pro Miloše Zemana, na které se mohl pravidelně vyjadřovat k národu a komentovat dění. Pořad však náhle skončil loni v lednu. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka se jeho potenciál vyčerpal, podle zákulisních informací ale za koncem stály neshody Jaromíra Soukupa a Zemanova poradce Martina Nejedlého. Od té doby změnila TV Barrandov své zaměření.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments