Kalousek se zastal Babiše. Zavzpomínal na lži Pirátů

Nevídané se stalo skutečností. Miroslav Kalousek se zastal svého dlouholetého politického soka Andreje Babiše. Ti dva si v posledních osmi letech nemohli přijít na jméno. Spojil je však odpor proti Pirátské straně. Ta se rozhodla zažalovat premiéra Babiše za to, že o nich šíří lži. Nejprve ho vyzvali k omluvě, ta ale nepřišla, vše tak skončí zřejmě před soudem.

Žalobu na premiéra Piráti zdůvodnili tím, že by neradi, aby se česká politická scéna snížila na úroveň, kdy o sobě jednotlivé subjekty šíří lži. Právě v tento moment se ozval bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Ten si totiž dobře pamatuje, jak právě Piráti ochotně šířili lež o tom, že má na svědomí lidské životy v důsledku nákupu padáků, když ještě dělal náměstka na ministerstvu obrany. Pravda, tuto lež o Kalouskovi šířil i Babiš, ale v tomto případě lze jeho slova považovat za jednoznačnou výtku na adresu Pirátů. “Už jsem se dlouho tak nezasmál. Populární lež “o padácích” o mě z politiků veřejně šířili jenom Babiš a Piráti. Dokonce i těm komunistům to bylo blbý..,” uvedl Kalousek na svém Twitteru.

Je pravdou, že Kalousek byl jedním z hlavních cílů kampaně Pirátské strany před volbami v roce 2017. Piráti do ní tehdy vyrazili s vězeňským autobusem, kterým si jeli mimo jiné právě pro Kalouska. Tehdy to skutečně odůvodňovali dávnou kauzou nefunkčních padáků, které stály život jednoho vojína.

Na jednom z dokumentů při nákupu těchto padáků v roce 1996 se přitom objevilo také jméno tehdejšího náměstka ministra obrany Miroslava Kalouska. “Ano, podepsal jsem to, jako řadu dalších dokumentů, o výhradách ke kvalitě padáků jsem ale nevěděl,” uvedl Kalousek. Policie žádného viníka nenašla.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments