Kandidátem na ministra je ředitel Motola Miloslav Ludvík. Před pár týdny hrozbu Covid-19 zlehčoval, citoval ho i Šmucler

Jedním ze dvou kandidátů na post ministra zdravotnictví, o kterých na tiskové konferenci mluvil premiér Andrej Babiš, je současný ředitel Fakultní nemocnice v Motole a zároveň bývalý ministr tohoto resortu Miloslav Ludvík. Zajímavé je, že post, který podle koaliční smlouvy příslušní ANO, by tímto dostal jeden z předních členů sociální demokracie. Informaci přinesl deník Právo.

Prymula byl Zemanův kůň

Andrej Babiš chce nového ministra zdravotnictví vybrat co možná nejrychleji, aby se už v pondělí mohl zúčastnit zasedání vlády. Vážná situace s epidemií koronaviru to vyžaduje. Jméno by mohlo být známo už dnes odpoledne, kdy ho chce premiér představit prezidentovi Miloši Zemanovi. Ten přitom o odvolání Romana Prymuly vyjádřil pochybnosti. Je otázkou, zda na Babišem vybrané jméno kývne. Skutečnost, že byl Roman Prymula spíše než pomocníkem Andreje Babiše koněm Miloše Zemana, bylo možné vyčíst i ze schůzky s Jaroslavem Faltýnkem, který už je dnes považován za člověka blízkého Zemanově hradnímu ansámblu. Ostatně, Babiš o schůzce vůbec nevěděl.

Miloslav Ludvík v nedávné minulosti bagatelizoval závažnost situace a dodnes tvrdí, že zdravotnictví epidemii bez problému zvládne. Vláda však měla jiný názor a Roman Prymula hovořil o tom, že bez dalších opatření mohou 10. listopadu nemocnice zkolabovat.

Koronavirus příliš vážně nebere

Všechny řeči o desítkách tisíc mrtvých v Česku jsou fake news a já bych skutečně poprosil – nevěřte tomu, nebojte se toho. Znova opakuji, před tím virem je třeba mít respekt, ale v žádném případě z něj nemít panický strach,” napsal Miloslav Ludvík na konci září na svůj facebookový profil. Podobných příspěvků publikoval více a hojně z nich pro svou argumentaci, že Covid-19 nepředstavuje takové nebezpečí jako uzavřená ekonomika, citoval také samozvaný odborník Roman Šmucler.

Dnes jsou však ony desítky tisíc mrtvých nebezpečně reálné. Podle realistických výpočtů může v prosinci dojít k tomu, že bude na covid umírat jeden až dva tisíce pacientů denně. Včera na koronavirus zemřelo více než sto pacientů, což je v přepočtu na obyvatele více, než zaznamenaly Spojené státy americké na vrcholu epidemie.

Facebook. Názory na covid. Úplné peklo. Na Facebooku se objevují názory někdy velmi „kovaných odborníků“, kteří mluví o…

Zveřejnil(a) Miloslav Ludvík dne Pátek 25. září 2020

Na dotaz, zda věří prognózám Jaroslava Flegra, které se bohužel nebezpečně naplňují, Ludvík pro televizi Prima odpověděl: “Ne. On ale hlavně říká, že tu budou přetížené nemocnice, a s tím já nesouhlasím. Na ta čísla infikovaných jsou studie, mají je výborně udělané Američané a koneckonců Šmucler o tom nedávno hovořil.

Foto: Facebook M. Ludvíka

Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments