Každý týden kvůli tobě budou umírat stovky lidí. Hlavně, že jsi o čtyři miliardy bohatší, vzkázal Kalousek premiéru Babišovi

Ti dva se opravdu nemají v lásce. A zatímco dosud představoval pro Andreje Babiše terč spíše Miroslav Kalousek, nyní druhý jmenovaný dostal pořádnou munici k tomu, aby to premiérovi vrátil i s úroky.

Už se to nedá vzít zpět

Vládě se totiž vymkla kontrole koronavirová epidemie a veškerá čísla vypadají naprosto hrozivě. Dokonce se mluví o tom, že reálné přírůstky nakažených, vážně nemocných a zemřelých předbíhají nejpesimističtější scénáře, s nimiž vláda pracovala, když zaváděla nová nařízení.

Koronavirus je navíc opravdu zrádným nepřítelem v tom smyslu, že velká část škod už byla napáchána, přestože to tak zatím nevypadá. Máme tu exponenciální šíření, které je velmi těžké zastavit a navíc už takové množství případů, že z toho matematicky vycházejí přinejmenším tisíce mrtvých.

Premiér Andrej Babiš přitom odmítá za tento stav převzít s odpovědnost se slovy, že on má svědomí čisté a že ho na rozměry katastrofy nikdo včas neupozornil. Odmítl se také za své nekonání veřejně omluvit. To za něj sice udělali někteří jeho ministři, ovšem samotný premiér veřejnosti svou pokoru stále dluží.

Nemuselo se to stát, říká Kalousek

Bývalý předseda TOP 09 tak nyní vycítil svou šanci zaútočit a také tak učinil. “V počtu nakažených jsme nejhorší v EU. V počtu zemřelých na obyvatele jedni z nejhorších na světě. Každý týden teď budou zbytečně umírat stovky lidí,” napsal Miroslav Kalousek na svůj Facebook. “Nemuseli by, kdybychom měli schopnou a odpovědnou vládu. Ti mrtví, Andreji Babiši, budou Tvoje vina. Hlavně, že jsi o 4 mld bohatší,” doplnil Kalousek v narážce na to, že Babiše se to, na rozdíl od mnoha podnikatelů, na které tvrdě dopadají vládní opatření, nijak zvlášť nedotklo. Podle nejnovějšího žebříčku českých miliardářů si dokonce polepšil o čtyři miliardy korun.

Tento příspěvek na sociální síti Miroslava Kalouska přitom patří k nejsdílenějším a nejkomentovanějším vůbec. Ve společnosti tak tento názor zjevně silně rezonuje.

V počtu nakažených jsme nejhorší v EU. V počtu zemřelých na obyvatele jedni z nejhorších na světě. Každý týden teď budou…

Zveřejnil(a) Miroslav Kalousek dne Čtvrtek 15. října 2020

Foto: miroslav-kalousek.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
65 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments