Klaus v 80 letech poprvé navštívil hypermarket. Prozradil, z čeho byl v šoku

Přestože Václav Klaus už řadu let není přímo účasten vysoké politiky, na kterou byl celý život zvyklý, jeho pracovní tempo je stále vysoké. A proto snad ani nemůže příliš překvapit, že teprve nedávno tento brzy osmdesátiletý kmet navštívil prodejnu supermarketu. Svým způsobem je přitom zajímavé sledovat, co takového člověka při návštěvě velké prodejny potravin překvapí.

To je úplně šílený, já zírám. Ty desítky těch metrů. Já jsem nemohl najít jogurt. Ptal jsem se někoho: to je támhle doprava, pak ještě dvě uličky do toho atd. Pak jsem zjistil, že jsou to jen jogurtové výrobky a ty jogurty pak byly zase ještě v dalším. Já, prostý člověk, který znám asi tři druhy jogurtů. Zážitek, happening, já bych o tom měl napsat úvahu, nebo esej,” uvedl Václav Klaus v XTV.

Nebyl by to ale Klaus, aby nezpůsobil pořádnou kontroverzi. Po jeho rozhovoru se teď horečně diskutuje o tom, že snad měl nakupovat bez roušky, což mnozí vyvozují z jeho slov. “Já jsem nikdy v tak velkém obchodě ještě nebyl, já jsem byl absolutně šokován. To jsou desítky metrů, že nedovidíte na konec. Byl jsem také šokován, že všichni lidé tam mají roušku, já ji nenosím nikdy. A byl jsem šokován, co všechno tam je,” uvedl Václav Klaus. Ten už přitom několikrát dostal pokutu za to, že neměl roušku tam, kde ji měl mít.

Jméno Václava Klause je v poslední době opět v kurzu. Před několika týdny se totiž objevila zpráva o tom, že měl po svém nástupu do funkce ministra financí odeslat Sovětskému svazu půjčku ve výši 1,3 miliardy dolarů, kterou se potom, také kvůli řadě machinací, nepodařilo nikdy získat zpět.

Klaus se tato obvinění snažil obvinit v řadě rozhovorů. Navštívil také Český rozhlas, kde však nezanechal nejlepší dojem. Nechtěl odpovědět na opakované dotazy moderátora a následně z rádia předčasně odešel. U dveří pak moderátora nazval “lidskou zrůdou”.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments