Kolaborativní roboty aneb průmyslová automatizace i do menších firem

Roboti se dnes ve výrobě využívají zcela běžně, bohužel zejména ve větších firmách. Menší a střední podniky je totiž považují za něco drahého a náročného. Ano, dříve tomu tak skutečně bylo, ale pak na trh přišla dánská společnost Universal Robots. Ta se zaměřuje na kolaborativní roboty vhodné právě pro menší a střední podniky.

Universal Robots není na trhu s průmyslovými roboty žádným nováčkem. První průmyslový robot UR5 byl představen už v roce 2008 na dánském a německém trhu. Dnes najdete v nabídce modely UR3, UR3e, UR5, UR5e, UR10, UR10e, UR16e. Poslední jmenovaný si poradí se zátěží až 16 kg.

Kolaborativní robotická ramena automatizují téměř cokoliv

Společnost Universal Robots vyrábí robotická ramena. Takové robotické rameno je poměrně malé, tedy snadno přenosné a také dobře přizpůsobitelné. Průmyslová automatizace pomůže v různých odvětvích, dokáže přinést větší bezpečí, rychlost a chytřejší práci.

Robotická ramena se využívají zejména na repetitivní práci, která by pro lidského pracovníka byla příliš nudná. Na rozdíl od člověka totiž dokážou i po hodinách odvádět svoji práci naprosto precizně.

Kolaborativní roboty jsou určené pro kolaboraci s člověkem. Jsou plně bezpečné, nemusí stát v žádné kleci daleko od lidí. Ba naopak, jsou určeny do provozu, kde budou v kontaktu s lidmi.

Koboty mění pravidla hry

Kolaborativního robota ve výrobě zprovozníte za pár hodin. Programování je velmi snadné, není potřeba mít žádné předchozí programátorské dovednosti či zkušenosti. Úspěšnému nastavení napomůže intuitivní 3D vizualizace a jednoduchý systém, který má Universal Robots patentovaný.

A cena? Roboty Universal Robots jsou dělané i pro menší a střední firmy, čemuž ceny odpovídají. Přímo na webu výrobce si navíc můžete spočítat návratnost této investice. Vrátí se vám za šest, nebo dvanáct měsíců?

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments