Kolik rozdílů najdete mezi dvěma obrázky? Americká CIA testuje pozorovací schopnosti, lidé se nemohou dopočítat

Americká zpravodajská služba CIA je pověstná svým tajnůstkářstvým, které obestírá mnoho konspiračních teorií, z nichž některé jsou dost možná pravdivé. Také proto lidé hltají sociální sítě této agentury, kde příslušní agenti zodpovědní za komunikaci s veřejností vymýšlejí hádanky, kterými se CIA snaží lidem alespoň trochu přiblížit. Obyčejný člověk si tak může otestovat své schopnosti v různých ohledech.

Tentokrát zveřejnila CIA hádanku, jež testuje pozorovací schopnosti. Jde o dva obrázky, které na první pohled vypadají úplně stejně. Je na nich vyobrazena malebná zasněžená krajina s domky s červenou střechou a mnoha stromy. Lidé mají za úkol najít rozdíly mezi oběma ilustracemi.

Tentokrát však autoři neuvedli přesný počet rozdílů, což atraktivitu hádanky ještě navýšilo. Lidé o rozdílech diskutují pod příspěvkem, který si rychle získal tisíce sdílení a reakcí.

Ti, kdo se do luštění hádanky pustili, se nemohou shodnout na tom, kolik rozdílů vlastně vidí. Nejčastěji jsou uváděna jednociferná čísla, ale rozdílů pravděpodobně bude mnohem více. “Napočítal jsem jich 13,” píše jeden z uživatelů.

Foto: Twitter CIA

Články
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments