Zajímavosti o kočkách, které vás přesvědčí o jejich pořízení. Mohou vám i zachránit život

Přemýšlíte, že si pořídíte zvířecího miláčka, ale nejste si jistí, kterého zvolit? Zkuste toho, co prospěje vašemu zdraví. Kočky mají schopnosti, o kterých ani netušíte.

Pokud si netroufáte na psa, protože jste příliš zaměstnaní a nemáme ho čas venčit, zkuste si pořídit kočku. Tahle zvířátka nejsou tolik náročná, jako psi, ale jsou společenská a vědci svými studiemi dokládají, že prospívají našemu zdraví.

Kočky prospívají našemu srdci

Kočka má příznivý vliv na zdraví srdečního svalu. Její vrnění i hřejivá přítomnost snižuje stres a úzkosti. Majitelé koček podle výzkumů mají o 30 % nižší riziko, že zemřou na srdeční infarkt.

Kočky vám mohou zachránit život

Historek o tom, jak kočky předpověděly závažné onemocnění svého pána, třeba epileptický záchvat a srdeční choroby, je celá řada. Tuto schopnost potvrzují i vědci.

Díky kočkám budete lépe spát

Podle jednoho britského výzkumu mnoha lidem kočka pomáhá usnout a spí lépe díky její přítomnosti v posteli. Dokáží nás uklidnit a ukolébají nás ke spánku.

Kočky snižují riziko vzniku alergií

Podle americké studie děti těhotných žen, které měly kočku, trpěly alergiemi v mnohem méně, a to nejen těmi na zvířata. Pokud žije kočka jen v bytě a při čištění její toalety dodržujete základní hygienické návyky, toxoplazmózy se bát nemusíte.

Kočky jsou úžasnými společníky lidí a mají jedinečné schopnosti. / Foto: Freepik

Pomáhají v těžkých situacích

Kočky vám pomohou v těžkých chvílích, jako je rozchod, ztráta blízkého člověka nebo ztráta zaměstnání a lépe se s tím vyrovnáte. Umí vycítit smutek svého majitele a jsou mu oporou. Podle studií vykazují majitelé koček mnohem méně symptomů smutku, úzkosti a deprese po tragické události než ti bez koček.

Kočka je skvělý společník

Kočky si nevynucují pozornost tak často jako psi, ale stejně k vám umí přilnout stejně jako pes a vy k ní. Rakouská studie dokládá, že spousta žen staví vztah s kočkou na stejnou úroveň, jako vztah s partnerem.

Kočka vám najde partnera

Kočky vám pomohou najít partnerku. Britská studie dokládá, že ženy reagují na muže lépe, pokud vlastní kočku. Instinktivně věří, že jsou slušnější a hodnější.

Kočka odhalí vaši osobnost

Majitelé koček patří spíše k introvertům, ale podle britské studie jsou inteligentnější, skromnější a důvěryhodnější.

Foto: Freepik

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments