Sendvičová generace žen má smutný osud. Vyznačuje se depresemi a nadváhou

Sendvičová generace žen měla děti před čtyřicítkou a ty chodí do školy. Rodiče už neplní funkce babiček a dědečků, ale sami potřebují podporu. V době, kdy už by se měly začít věnovat samy sobě, nestíhají skloubit zaměstnání, rodinu, děti, kroužky, manžela a své staré rodiče. Pak plní ordinace praktiků, gynekologů i psychiatrů.

Ať si říká, kdo chce, co chce, žena by měla mít děti nejpozději kolem třicítky. Pak už je pozdě. I když tyto ženy mají dobrou práci, děti jsou zdravé, manžel občas pomůže a rodiče se ještě o sebe zvládnou postarat, ženy jsou na dně fyzicky i psychicky.

Žádný chuť na sex, zdravotní i psychické potíže a nadváha

Energii mají tyto ženy sotva na běžný provoz. Na výpadek zdrojů, kdy by mohly energii načerpat, doplácejí jako první. Typický zdravotní problém je myom v děloze, protože chtěly ještě jedno dítě a nešlo to, hypofunkce štítné žlázy kvůli trvalému stresu a nadváha, protože mají nedostatek spánku i odpočinku, a tak , aby to všechno vydržely. Na sex nemají ani pomyšlení, protože jim na něj nezbývá energie. Nakonec přichází deprese a syndrom vyhoření.

Na to, aby žena hořela, potřebuje přikládat palivo

Syndrom vyhoření je extrémní vyčerpání s velkým poklesem výkonnosti. Jde o důsledek chronického stresunerovnováhy mezi výdejem a příjmem, aktivitou a odpočinkem či dáváním a braním. Generace sendvičových žen, které mají nekonečně mnoho povinností a cítí zodpovědnost za vše, co se členům rodiny děje, často kolabuje. Raději si vše udělají, neřeknou si o pomoc a nevěří si.  

Zastavte žrouty času, energie a naděje

Změna zvyků a životního stylu vyžaduje spoustu energie, kterou ženy nemají.Někdy stačí maličkost, aby se jim ulevilo. Hudba, oblíbený seriál, knížka nebo kafe s kamarádkou. Jenže pokud se do toho opět dostane arogantní šéf, čtyřky dětí, svačiny, večeře a kroužky, povinné návštěvy rodičů, manželova posilovna 3x v týdnu, i když vy byste ji taky potřebovala, opět se energie nedostaví. Najděte pravidelnou činnost, při které zapomenete na vše ostatní. Ukradněte si pro sebe čas, jinak nemůžete nabrat sílu. Klidně zajděte do poradny a nechte si poradit. Vyjeďte si někam s manželem sami dva, bez dětí. Získáte společný zážitek i nadhled.

Foto: Adobe Stock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments