18. 7. 2024

24 příspěvků u článku “Komu už brzy zruší řidičák? Důchodce to vůbec nepotěší, ztratí možnost řídit vozidlo

 1. Zrovna dneska byl na Novinky.cz článek pod názvem “Mladé řidiče stojí povinné ručení až desetitisíce. Tak se pojistka udělá na dědečka” Pojišťovny berou jako největší ohrožení na cestách mladé řidiče do 25 let a ne staré lidi. Problémoví jsou i mlaďasi nadupaní testosteronem se silnými vozy nad 25 let. A pojiťovny mají své statistiky, které berou rizikovost starých řidičů jako zanedbatelnou. Proto taky nemají potřebu starým lidem navyšovat povinné ručení. Tady se jedná pouze o diskriminaci lidí na základě věku ve snaze je vytlačit ze silnic a dálnic. Prostě jim sebrat jedno ze základních lidských práv, právo na osobní mobilitu.

  1. Nejen to, oni by nejraději sebrali starým lidem i volební právo. Mladí od 17 let volit a řídit? Není to populismus a uplácení jedné skupiny lidí. Mladí a nezkušení jsou zmanipulováni na školách tou pro Bruselskou propagandou. Za pár let se životními zkušenostmi dostanou i rozum. Stáří se jim nehodí, ti hned tak na něco neskočí.

  2. Máš naprostou pravdu. Starší lidé mají jistě horší motorické i mentální schopnosti, ale mají rozum a jsou opatrnější.

 2. Je to hnusná diskriminace starých lidí. Ať nejdříve zabrání jezdit alkoholikům, feťákům a těm, co už řidičák zabavili. A taky psychopatům, co vybržďují jiné řidiče nebo je napadají. Až tohle dokážou, aby tito nebezpeční jedinci nás neohrožovali nebo rovnou na silnicích nezabíjeli, pak se klidně zaměřte na jinou kategorii.
  Taky by mě zajímalo, jak se pak bez auta tito starší lidé budou dostávat třeba k lékaři nebo na nákup, když na vesnicích jezdí autobusy tak 2x denně. V Německu dávají tramvajenky – to mě fakt pobavilo. Hahaha, tramvaj na vesnici. Hahaha

 3. Starej člověk dává pozor,je ze staré školy a je ohleduplný.Narozdil od těch mladých floutku namyslenych,co ani neví co je to blinkr a nedej bože,že vypnou na křižovatce semafory.Jako řidič z povolání toto vidím denně.

  1. Přesně tak, naprosto souhlasím, je to šikana starých lidí, ty mladé poseroutky jsou na silnici jako ďáblové, však si to ne všímají, pane Bože to je diskriminace🤦‍♀️

 4. Ano, papír našim pisálkům umožní téměř všechno. Že by důchodci bourali víc než mladí protekční spratci, kterým tatínek koupí silné auto a první, co udělají ho hazardní rychlostí rozbíjí. Mě je 70 let a dělám si testy pravidelně. Přitom nemám řidičák kvůli opiátům a tudíž jezdím pouze jako spolujezdec. Ano jsou lidé, kteří nemají soudnost, ale věřím, že těch nebude více než mladých sebevrahů…..-)

 5. Postačí málo aby rozhodnutí odebrat řidičské oprávnění, nebylo tak agresivní, trochu přemýšlet.. Však důchodci dálnici nepotřebují k cestám za lékařem, za běžným nákupem. Vytýčiť úseky silnic po kterých se budou pohybovat s motorovými vozidly a mohou v klidu ve svém pokročilém věku žít dál ..

 6. Nebyla by to diskriminace z důvodu věku? Rozhodující není věk, ale zdravotní stav. Posuzování zdravotního stavu každé dva roky je dostatečnou zárukou schopností řídit vozidlo. Mladí budou řídit už od 17 a stáří zkušení budou diskriminováni. Řídím bez nehody už 55 let a toto stále napadání mě uráží. Zejména pan Kulhánek má napadání důchodců za stále téma. Tato vláda udělala z důchodců nebezpečí pro stát a někteří novináři ji jdou na ruku. Bude mě pan Kulhánek vozit k lékaři, na nákupy a pod? Dříve v případě těžšího zdravotního stavu přijela lékařská pohotovost. Dneska vám řeknou přijeďte nebo ať vás někdo doveze. Potom jim vadí, že dochází ke zneužívání záchranné služby. Co má ale dělat důchodce na vesnici bez možnosti dopravy, v případě zlučníkového záchvatu nebo ledvinové koliky a pod. Dříve byla k dispozici zubní i lékařská pohotovost. V tomto byli komunisti zlatí. Zato tento fialový hnus zahajil kampaň proti důchodcům. Dovolili by si totéž k národnostním nebo sexuálním menšinám? Jejich politika je rozděl a panuj. Poštvává mladé proti starým. Doufám, že se jim to vrátí i s úrokama.

  1. Samozřejmě, že tu jde poštvání lidí proti sobě podle staletími ověřeného scénáře mocných “Rozděl a panuj”. Lidi se místo nakopání do zádele Fialovému hnusu budou hašteřit mezi sebou a Fialový hnus má klid na korupčnickou a tunelářskou práci. A zaprodaní novinářští šmejdi Fialovému hnusu v tom aktivně pomáhají, místo toho aby něj tvrdě šili a pokládali nepříjemné otázky. Se stačí podívat na aféru organizovaného zločinu Dozimetr, jak se novináři k tomu staví. Nijak, jako by se nechumelilo. Novináři jsou zbytečně placení šašci mocných, ze kterých jako občané nic kloudného nemáme, jen štvaní, manipulace, jednostranné dezinformace.

  2. Souhlasím aby stáří mohli prakticky ukázat jak jezdí.Mel jsem řidičák na vše.Vsechny razítka.
   Jezdil s autobusem. Určitě mám lepší praxi,než nějaký amatér či sváteční jezdec. Dnes mě řidičák sebrali,mám jen na osobák. To je diskriminační,vezmou pánům doktorům či inženýrům titul pokud jsou dementní,? Ne!!! Stačilo by.preci omezení.Kazdy profík,má soudnost,jak může a umí jezdit. Jděte vy tam nahoře někam. A nechte se vozit na vaše nesmyslné pořady.My na rozdíl od vás jezdit musíme,na chaty ,na nákupy za dětmi. Máme snad chcipnout v paneláku?

 7. Paráda, my co nebydlíme ve městě a na nákupy odjíždíme ( 12km ) asi pochcípeme hlady. To bude mít tahle vláda radost. Jen tak dál.

 8. To je banda idiotů, důchodci nad 65 mají 2,4% nehod a mládí lidé do 28 mají podle poslední statistiky mají 18%, tak ví šmejdi co nás porád buzerujete běžte do háje . Nejlepší premiér je Fico jeho vláda si nenechá kecat od EU už do ničeho ,říká že jsou svrchovaný stát tak jim nikdo nebude nařizovat a poroučet. Proč PROBOHA TO NEHLÁSÁ JÍ TI NAŠI , je to jasný jsou to přidrž tažky a mi obyčejní lidé jsme jak ovce necháme si pořád práskat bičem Ned hlavou ,LIDIČKY UŽ SE PROBUĎTE

  1. To by se řada občanů musela probudit při volbách. Každý člověk se může jedinou splést, ale jen člověk s totální ztrátou paměti nebo mdlého rozumu se splete počtvrté. Proto nám tu vládne ten fialový hnus.

 9. Když odeberte řidičák důchodcům,tak jak píšete že ubude polovina smrtelných nehod,tak ten zákon dotahnete až do konce a seberte napořád řidičák i lidem co způsobili nehodu vlivem alkoholu,drog a rychle jízdy. Páč příště to udělají zase. Pak už nebudou žádné smrtelné nehody. Konečně udělejte něco pořádně a ne vše jen na půl.🤣🤣🤣

 10. Ve městě se bez auta obejdu,ale co na vesnic,v horach?Kde neni obchod,pošta, lékař. Autobus jede2xdenne(v úterý a v únoru).Jak to mame řešit?Děti v praci a daleko

 11. Tažení proti důchodcům pokračuje , údajně proto že snad dvakrát jel nějaký děda v protisměru , ale že nejvíce nehod způsobují řidiči mladší , se neříká . Opilí , zfetovaní s mobilem v ruce to nedopadá dobře , ale zase za to mohou důchodci .

 12. Do důchodců se trénujeme, ale co ti mladí, nezodpovědné řidiči. Žádné zkušenosti, silná auta, velká ega netrpělivost, riskantní jízda. To je podle EU přijatelné a správné? Všichni řidiči by měli co 3 roky absolvovat školení a přezkoušeni!

 13. Stále se mluví o diskriminaci. A toto diskriminace je.

  Že je tož důvodu bezpečnosti na silnicích?????Stačí se podívat na mladé řidiče bez praxe v silných autech a člověk si úsudek udělá.

 14. Nevzpomínám si, kdy starý řidič ujížděl policii a nechával za sebou nabouraná auta, nevzpomínám si, kdy starý řidič “závodil” na silnici, kdy sledoval film či byl zfetovaný při řízení. Neznám případ, kdy “vybržďoval” ostatní.Kolik starých řidičů opakovaně přistihnou, pokud jim byl odebrán ŘP za volantem ? Kolik starých řidičů si “vypůjčí” cizí auto a nabourá ho ?
  Ano, stáří, navzdory praxi znamená také slábnutí smyslů – ale bývá vyváženo opatrnou jízdou a hlavně ti staří jezdí většinou jim dobře známé trasy.
  Místo osočování zveřejněte statistiku v % nehodovosti jednotlivých věkových skupin řidičů.
  A víte, že velká část MHD stojí na řidičích v důchodovém věku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *