Konec plynových kotlů? Jejich náhrada je problematická

O tom, že by svět měl ubírat z množství zemního plynu, které lidstvo používá, se mluvilo už před rusko-ukrajinskou krizí. V posledních měsících však otázka závislosti jednotlivých zemí na plynu, který pochází především z Ruska a z řady dalších zemí s nedemokratickými vládami, získala ještě větší naléhavost. Jenže jak se téhle závislosti zbavit?

Ekologická agenda

Téma ekologie a bezemisní budoucnosti hýbalo v posledních letech především Evropou. Neustálé debaty o tom, které zdroje jsou a které nejsou ekologické, kdo se zbaví závislosti na ropě či plynu do jakého roku a jaké zákony budou muset být přijaty, nebraly konce.

Mezinárodní energetická agentura dokonce přišla s tím, že by si představovala zákaz využívání zemního plynu od roku 2025. To, co se ještě před pár měsíci zdálo jako nereálné, však po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu získalo úplně jiné a výrazně jasnější obrysy.

Foto: Shutterstock

LNG, nebo vodík? Nic není ideální

Řada zemí se rozhodla ruský plyn nahradit zkapalněným plynem z jiných zdrojů. LNG zažívalo velký boom hlavně v nákladní dopravě, kde bylo jeho využívání výrazně ekologičtější než spalování nafty či benzinu. Nyní se bude zřejmě častěji využívat i v jiných oblastech. To možná řeší závislost evropských států na ruském režimu, ale na samotnou ekologickou otázku to příliš neodpovídá. LNG se musí vytěžit úplně stejně jako klasický zemní plyn.

Řada lidí věřila, že situaci vyřeší vodík, získávaný z vody prostřednictvím vysokoteplotní elektrolýzy. Ani to však není ideální varianta – pro jeho výrobu je totiž potřeba právě zemní plyn, který by měl vodík nahrazovat. Případně se uvažuje o kombinovaném využívání vodíku a plynu, takže těžba zemního plynu a jeho využívání a spalování by se rozhodně nezastavilo zcela.

Otázka budoucího získávání elektrické energie a pohonných hmot tak zůstává otevřená, ale bude pro nás stále palčivější.

Foto: Shutterstock, zdroje: Energožrouti, Oenergetice

Nenechte si ujít
Ještě poměrně nedávno bylo českým domácnostem doporučováno, aby přešli z kotlů na tuhá paliva na plynové kotle. Ty tu s námi měly být desítky let, a to i v rámci přechodu na nízkoemisní energetiku. Nikdo totiž nepočítal s tím, že se někdo pokusí ve snaze o co nejekologičtější provoz skoncovat právě i se zemním plynem. Takhle to brzy bude Jenže přesně to se teď děje. Ačkoliv se o tom stále příliš nemluví, faktický konec plynových kotlů už je v rámci Evropské unie naplánován. Stát by se tak mělo již v roce 2029. To není zrovna vzdálený termín, jelikož to nastane za pouhých pět let. Ještě to sice není schváleno, avšak všechno k tomu směřuje. V Evropě jsme si v poslední době zvykli dávat podobné závazné cíle, byť je otázkou, co se stane, až do těchto termínů dospějeme, ale nebudeme mít hotová náhradní řešení. Termíny se pochopitelně mohou prodlužovat, ovšem když je k něčemu dopředu vydán zákaz, znamená to především to, že výrobci se na daný výrobek přestávají orientovat a pochopitelně začnou i omezovat a zastavovat jeho produkci. Pakliže tedy pojedeme na této notě, v roce 2029 žádné nové plynové kotle stejně nebudou, jelikož se již nevyrobí. V tento rok by měl začít platit zákaz jejich prodeje. Nikoliv snad přímo, ovšem zajímavou oklikou. Nesmyslná účinnost V rámci snahy o takzvaný ekologický design budou připuštěna pouze taková zařízení, která budou mít minimální účinnost 115 procent, a to namísto současných 86 %. To je hodnota, kterou plynové kotle nemohou splnit. Jednoduše tak z nabídky budou muset vypadnout. Čtěte také: Loni si koupili tepelné čerpadlo za 500 tisíc, aby ušetřili. Teď Češi litují, stát jim schválně zdražil elektřinu o desítky tisíc A jak to bude dále, už není těžké uhodnout. Nějakou dobu se ještě nechají běžet ty plynové kotle, které už jsou v domácnostech nainstalované, ovšem postupně se začne zvyšovat tlak na to, aby se i ty definitivně vyměnily za tepelné čerpadlo, navzdory tomu, že do řady domů není toto zařízení vhodné. A potom přijde zákaz, podobně jako letos s kotly 1. a 2. emisní třídy, které od září tohoto roku již nesmíte používat, a to pod hrozbou pokuty. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Placení daní je nutnou, avšak velmi neoblíbenou součástí života. Málokdo to chápe v širším celku, že hrazením těchto poplatků přispívá na provoz státu, případně si hradí důchodové a zdravotní pojištění. Ať už jsou daně jakkoliv vysoké, vždy vám bude připadat, že byste měli platit méně. Jak optimalizovat daně v roce 2024 Dá se na to ale podívat také z druhé strany. A sice, že vysoké daně jsou vlastně příjemnou starostí. Nutnost je platit totiž znamená mimo jiné to, že vyděláváte poměrně slušné peníze. Ale takto to asi nikdo nechápe. Pravdou ale je, že lidé se stejnými výdělky mohou platit velmi rozdílné sumy. Záleží totiž hodně na tom, jak dobře své daňové přiznání optimalizujete a zda využijete veškerých možností, jak si zátěž snížit. K tomu jsou nejlepší slevy na dani, které v některých případech můžete letos, tedy za rok 2023, uplatnit naposledy. Jde například o školkovné ve výši 17 300 Kč za každé dítě, ale třeba i slevu na manželku ve výši 24 840 Kč. Dále to jsou třeba sleva na studenta nebo na první, druhé, třetí a další dítě. Jaké slevy na dani lze za rok 2023 uplatnit TitulMaximální sleva na daniSleva na poplatníka30 840 KčSleva na první dítě15 204 KčSleva na druhé dítě22 320 KčSleva na třetí a další dítě27 840 KčSleva na invaliditu 1. a 2. stupně2 520 KčSleva na invaliditu 3. stupně5 040 KčSleva na držitele průkazu ZTP/P16 140 KčSleva na manželku/manžela24 840 KčSleva na manžele ZTP/P49 680 KčSleva za umístění dítěte – školkovné17 300 KčSleva na studenta denního studia4 020 Kč Jak dále ušetřit? Slevy na dani se odečtou přímo z daňové povinnosti a jsou tedy nejefektivnějším způsobem, jak ušetřit. Ovšem máme tu i další možnosti, kterou představují nezdanitelné části základu daně. V součtu jde o sumu, kterou nebudete muset zdaňovat. TitulMaximálně můžete uplatnitÚroky z hypotečního úvěru300 000 KčPenzijní připojištění24 000 KčSoukromé životní pojištění24 000 KčDary30 % ze základu daněOdborové příspěvky1,5 % zdanitelných příjmů nebo 3 000 KčPlatby za zkoušky10 000 Kč, pro ZTP 13 000 nebo 15 000 KčOdběr krve3 000 KčDarování kmenových buněk20 000 Kč Čtěte také: Kdo má v Česku bankovní účet, může okamžitě přijít o 19 400 Kč. Dejte si pozor, jinak budou peníze rychle pryč Dokdy přidat daňové přiznání Jak vidno, možnosti tu stále jsou a byla by škoda jich nevyužít. Pokud jde o termíny, potom na daňové přiznání máte čas až do 2. dubna 2024. Jednoduše si lze ale termín prodloužit tím, že přiznání podáte elektronickou formou. Potom musíte splnit termín 2. května 2024. Obecně se počítá ještě se lhůtou pěti dnů, v rámci které vám nebude vyměřeno penále. Potom už ale úřady postupují tvrdě. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Málokterý obchodní řetězec se v České republice těší takové oblibě jako právě Pepco. To zde našlo skutečně vděčnou cílovou skupinu v podobě nízko a středněpříjmových domácností, které tam často odbavují značnou část svých nákupů, jež se týkají vybavení do domácnosti nebo oblečení, ať už pro sebe nebo pro děti. Divoký konec Velkou výhodou Pepca jsou jednoznačně velmi příznivé ceny, kterým specializované obchody nemohou konkurovat. Důvodem je poměrně úzký a omezený sortiment, který se navíc pravidelně střídá. To představuje další motivaci, proč obchody navštěvovat častěji – aby vám zkrátka nic neuniklo a sehnali jste všechny výhodné nabídky. Zdálo se, že obchodní model Pepco je nepřekonatelný a bude dále prosperovat. Jak se ale ukazuje, někde už naráží na své hranice. V sousedním Rakousku teď řetězec oznámil doslova šokující novinky. Nedokázal se tu prý náležitým způsobem prosadit, a tak tu končí. Tento konec má ovšem trpkou příchuť krachu, jelikož Pepco v Rakousku jde rovnou do insolvence, což není znak nějakého úspěšného podnikání. Podle toho to také vypadá, jak uvádí server Der Standard. Okamžitě bude zavřeno všech 73 prodejen, které tu řetězec měl, a navíc bude propuštěno 680 zaměstnanců. Prý to tak bude lepší Podle vyjádření společnosti se na rakouském trhu nepodařilo dosáhnout potřebných výnosů z prodeje. Firma, která se obchoduje na varšavské burze cenných papírů, si od odříznutí nevydělávající části byznysu slibuje vylepšení celkového hospodaření. Pepco chce nadále expandovat v západní Evropě i na trzích, kde již působí, jako je Česká republika. Všechno už se ale nejeví tak růžově, jako ještě před pár měsíci. Firma již dříve oznámila, že bude muset fungovat efektivněji a zvažovat, do čeho se pustí. Čtěte také: Pepco je v problémech. Chystá obrovské změny, dotknou se i České republiky Pravdou však je, že pokud jde o český trh, ten patří pro Pepco k vůbec nejvýnosnějším, a pokud bude značka nadále fungovat, zřejmě bude působit i tady. Je ale třeba také říct, že mu roste konkurence v podobně zaměřených řetězcích, jako je například Tedi, Action nebo Kik. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]

22 Replies to “Konec plynových kotlů? Jejich náhrada je problematická

 1. Ze zemí s nedemokratickými vládami? Pochází plyn. Má tu někdo pocit maxidemokracie v Evropě? Snad, už jen slepý a hluchý nevnímá, že to jen slovo. Pro mě dokonce sprosté. Z ústav nikde nic v praxi nezbylo. Jen tlachy. A plyn jako takový? Zdroj, kterého je dostatek pro desítky a desítky jiných generací, stejně jako ropy. Zdrojů je hodně. Rozumu málo. A ještě je hodně sviňáren na lidi od,, elit”.
  Já plyn osobně nepotřebuji, ale průmysl ho potřebuje. Nebo se mýlim?

   1. Dobrý den. Kde je? Určitě se najdou místa, kde lidé mají co mluvit do záležitostí a,, nezastupují” je paňácové v parlamentu. Zástupné parlamenty, jako,, symbol” demokracie je prahpustý podvod na lidi. Ostatně, jako většina věcí. Kde je demokracie teď neodpovím, ale vím o něčem zajímavém. Vemte si Libyji. Kvetoucí zahradu Afriky. Překvapen? Taky se vám motá něco o ukrutném diktátorovi? No, asi nikdo ve vysoké politice nebude bez másla na hlavě, ale jde více o jiné. Stáhněte si v pdf zelená kniha. Tak se to jmenuje. Vypadnou vám oči, pokud neznáte. Udělejte to a přečtěte na poctivo. A nejde o tlachy. Bylo aplikováno v praxi. Ovšem nepřežilo. Skutečné demokratické myšlenky jsou rozmetány do všech světových stran. Neobhajuji žádného člověka a nevyvyšuji žádnou osobnost. Žádná (především v politice) mi není vzorem, natož modlou. Ani tehdejší vůdce Libye není vzor ctností a spravedlnosti. Bude toho mít i z toho negativního pohledu na svědomí dost. Ale. A o to ale jde. Přečtěte si zelenou knihu.
    Přeji hezký den.

   2. Nechci zde přispívat. Už jsem psal i jinému diskutérovi. Nedá mi však neodpovědět. Takže pouze jeden způsob, jak z toho ven. Nechodit zde už a tím pádem nevědět, že někdo na můj příspěvek zareagoval a tak se osvobodit. Už tu tedy, ani nepříjdu. Tedy se opravdu napořád odmlčím. Mějte se.

   3. Škoda, že nevím, zda jste si přečetl co jsem napsal, jako reakci na vaši odpověď pro mě. Vím, vím. Kdo by to četl. Je toho hodně, ale těžko zastavit tok myšlenek. Ještě s odstupem dní bych doplnil něco o té hledané demokracii. Ona jako taková nebude nikde. Má to pouze tak vypadat. Slyšel jsem reportáž na téma současné krize i dějin sovětů třeba. Je prý dětinské stavět se a jako občan se brát a podporovat jakoukoliv stranu. Západ, Východ je to jedno. Zde věky již probíhá podvod obludných rozměrů. Jestli si někdo myslí, že sověti jako imperium za Gorbyho řekli jeho ústy,, tak nás, už ten svět jak jsme ho zbudovali na hromadě mrtvých s dvacetimilionovym aparátem nebaví a předáváme tedy klíče bez boje. To si prý může myslet jen blázen. Takto nezaniklo v minulosti žádné imperium. Jedině, že by tak učinili na oko. Současný vůdce mužíků je globalista jako prase. Je to mladý světový lídr Švába si je třeba uvědomit. Z jeho dílny. Navíc jede plně v tom dvouletém již podvodu. Sám drsně zavádí prvky en we o ve své zemi. Tak jaký je to s ním.. Jeho milovníci a zastánci? Vzpamatujte se. Jsou to světové hry. Hry, které mají oblbnout každého jednoho z nás. Hra na ty zlé a ty dobré. Jako na policajtech. Tam taky rádi hrajou tyto hry, aby vás doblbli a přiměli se přimknout k tomu hodnějšímu, skočit mu tím pádem na špek a udělat tak co se od vás očekává. Nikdy nebude na světě dobře pro národy a jedince z lidu, dokud nepochopí ty špinavé kejkle k ovládnutí světa. Nic nepomůže. Pouze to pochopit. Masově. Jinak budeme pořád na různorodých bajkách živeni. Jako děti. Pro ně jsou bajky. A lidi křičí něco o současném fašismu. Hlouposti. S tím to nemá co dělat. Říká se mimojiné, že Marxismus se přesunul z Moskvy do Bruselu. Popřemýšlejte. Četl někdy někdo Marxe a jeho myšlenky? Četli jste velký reset od Švába? Sloupněte marketingovou slupku a porovnejte to. Z tohoto světa jako celku je mi špatně. Po tolika letech zjistit v jaké pokřivené bídě se musí zatím existovat. Hnus. Já nevěřím Moskvě, neveřím Bruselu ani Washingtonu. Všechno je to chatrč na lidi. Víte kdy jsme s kolegou nejvíce vyhrávali nad těmi, nad kterými jsme chtěli vyhrát? Když jsme se jako společníci na oko rozhádali. Řvali jsme na skladě před zaměstnanci na sebe sprostoty nejhrubšího zrna. Postrkali jsme se. A čekali. Začali za námi chodit lidi. Za každým z nás někdo jiný. A vznikly dva tábory co se neměli rádi, už před naší scénkou. Ta jim jen dodala kuráž k bonzáctví a odhalování všiváren co se nám děly v podniku a vůbec bychom o nich nikdy nevěděli. Tak jsme si přečetli co se doopravdy událo, co se chystalo. Vyhodili jsme i čilého zloděje. Dlouhé téma. Tohle je přínos pro lidi ve vedení. Způsobit chaos, nepřátelství a pak manipulovat s těmi co na to skočili. V podniku veřejně jsme se prezentovali nepřátelsky a za rohem si dávali panáky. To je fungování světa. Rozděl a panuj. Nefunguje to pouze ve firmě.

  1. Nepřáteli lidstva jsou bez výjimky všichni, kdo vědomě nastolují a šíří pochybná dogmata a lživé narativy, nátlakem vymáhají jejich nekritické uctívání, a kriminalizují ty, kteří je zpochybňují.

 2. Neschopná vláda. Nic jiného. Jak můžou něco takového zplodit? Bez plynu jsme v háji . Stále se dávají rusku sankce a skutek utek , Nakonec jsou na tom Rusové ještě líp. Motá se kolem toho celá evropa a vždy vyplodí zmetek.Bez Ruského plynu to zatím nejde a dlouho nepůjde , Za blbý výroky Fialy ještě Rusové plyn zdraží. Vše je vina Fialy a spol . Je to banda amatérů , kteří ničemu nerozumí. Starají se jen o Ukrajinu a na naše lidi kašlou , aby se ukázali ve světě. Jen nám lžou a tají , za kolik miliard se už dalo zbraní na Ukrajinu , Na tu , která nás tehdy jako SSSR v roce 68 napadla a okupovala

 3. Milí zdejší cenzoři. Už vás nehodlám unavovat. Nebaví mě dělat co je k ničemu, když mažete mnohé mé zcela obyčejné komentáře a myšlenky. Nechávám Česko a celkové dění okolo jednou a pro vždy za sebou už. Dělejte si tam co chcete. Házení hrachu na stěnu to je. Fakt končím. Mám smysluplnější životní náplň, než se zbytečně vyjadřovat k tomu co se děje někde, kde již vlastně nežiju a žít už ani nechci. Je mi líto staré matky. Té nejstatečnější (pro mě) ženy na světě. Ta, už z tama neodejde, ač by chtěla. Není to z mnoha důvodů možné. Pomohu ji. Ještě se u ní chvíli zastavím. Jsem na ni nesmírně hrdý. Poslala pokaždé v posledním roce ty bílé vrány do patřičných míst, když jí několikanásobně telefonicky obtěžovali víte s čím. Má potřeba vyjádřit veřejně, alespoň někde tu citelnou a všudypřítomnou nespravedlnost a absurdity pominula. Už to nepotřebuji. Mnoho štěstí Dámy a Pánové. Vše dobré přeji.

  1. Dobrý den Antoníne, “závidím” Vám, že žijete jinde (to závidím berte v uvozovkách, proto tam jsou). Přeji Vám, že žijete ve státu, kde vláda hájí jeho zájmy. Neexistuje v Evropě vláda, která by více zadupávala zájmy vlastního národa ve prospěch cizích zájmů více, než zrůdný pětislepenec v ČR. Kdybych byl mladší, odešel bych z tohoto státu. Před dvěma lety jsem si říkal, že jsem se pro důchod aspoň slušně zabezpečil. Dnes mé úspory žere obrovská inflace, která se za přispění vlády blbů zrychluje a na začásku 4. čtvrtletí bude podle odhadů přes 30%.
   Vaše komentáře jsou k věci, mají hloubku a stojí za přemýšlení.
   Byla by škoda, kdybyste se odmlčel k radosti těch, kteří si nevidí ani na špičku nosu.

   1. Dobrý den pane Jindro. Vy to opravdu čtete? Vám nemohu neodpovědět.
    Je to opravdu příšerné co rozehráli za hry. Mě štve, jak dopadla mamka(přes 70 let). Pamatuji si, jak se nadřela. Drobná, štíhlá, hezká ženská za mlada a makala v železárnách na plechárně ve Vítkovicích. Pak lehčí práce. Třeba v kuchyni v mateřské školce. Ale to podstatné je, že to byla starostlivá a skvělá ženská a je doposud. Ale, jak žije? Z jakého důchodu? A přesto našetří a má největší radost hlavně o vánocích, když může mě a sestru obdarovat. Nevymluvíte jí to. Otec, už naštěstí a promiňte mi ten výraz naštěstí – nežije. Zemřel před mnoha lety. Kdyby žil, zemřel by usoužen z této doby. Ne ekonomicky. Srdcem. Měl velmi vyvinutý smysl pro spravedlnost a neobyčejné sociální cítění. Byl to hromotluk s rucema, jako lopaty a jeho,, pokárání” bylo citelné. 🙂 Avšak duši měl křehkou.
    Celý život tito lidé dřeli, jako koně, aby zabezpečili své rodiny a sebe a co z toho dnes. Nebudu si brát servítky. Jsou to na řídících postech prachsprosté marionety za Jidášský groš co slouží, nepopsatelnénu zlu v podobě bezpáteřních zmijí co vlastní 98 procent světových financí a majetků a ty člověče no oni nemají stále dost! To nevymyslíte takovou podlost. A víte co? Většina lidí by si poťukala na čelo. A proč? Buď jsou v tomto ohledu negramotní, kdy se nevylučuje, že v životě jinak mohli uspět a proto nejsou hloupí. Pouze konceptuálně negramotní. Pak líné duše. Co si myslí, že se jich to netýká a nechtějí se vysilovat. Další jsou příliš dobří ve svém nitru na to, aby byli ochotni přistoupit na takovou pro ně absurditu a neumějí si na podstavě vlastní laskavosti připustit, že by někdo mohl být takový dobytek. A pak lidé, kteří si svou zaryzostí chrání pouze svou vlastní psychiku. Oni tuší, že je něco v nepořádku ve světě, ale připustit si, že věřili systému a vše se může ukázat, že to bylo nesprávně orientované, tak by byl jejich život v troskách. Víte, jak je zlé něčemu skálopevně věřit dlouhá léta a pak přijít na to, že to neměli dělat? To vás zabije. Zcela bezpečně. Ten stres. To zoufalství z promrhané existence. Je mi jedno, kdo si co o mě ukládá. Nebudu držet kušňu nikdy. Nedělal jsem to za mlada(třískali mě třeba celou noc přes hubu zapnutého k topení na kajdanky na stanici VB kdysi dávno) a stejně jsem ji nezavřel. Pak pokus o emigraci přes tzv. zelenou hranici. Byl jsem nachystaný už tehdy i zařvat třeba a od těch dob se mnoho nezměnilo v mé povaze. Nejsem, už tak divoký, ale zatvrzelý proti bezpráví na lidech ještě více. Každý takový režim si dělá seznamy lidí co jim nevoní. Proč by to mělo být dnes jiné? Omlouvám se, ale přispívat, už nebudu. Jsem pouze dospěl k závěru, že s většinovou populací zmasenou propagandistickými žvásty nemá smysl nic. To je jako by jste chtěl valící se vodu do domu zastavit kousky hadru. Nezvládnete to. Vytopí vás to. Tento koment je pouze pro vás, jako odpověd člověku, kterému chci poděkovat za milá slova a popřát v rámci možností dobrý život ještě. A mmjn není o co stát zase tolik. Být mimo ČR. V rámci EU je všechno stejně Sophiina volba. Jen se dá dýchat trochu lépe, avšak princip je stejný. Všudypřítomné absurdity. Paraguai by se mi líbila. Ze zemí, které prodávají své pasy(občanství) je to nejdostupnější cena i pro,, našince”. Všechno je to za statisíce, dokonce i miliony. Nedostupné negaunerům. Ale Paraguai chce za pas 5000 amer. dolarů. Pět tisíc. Snadno dohledatelné na netu tyto nabídky. Četl jsem. Mám v Evropě ještě zmiňovanou mámu. Chci být blízko. Třeba mě to bude jednou stát krk, ale co naděláte. Mějte se.

   2. https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/cez-od-cervence-zdrazi-plyn-o-vice-nez-80-procent-40398296#source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    Víte co je brutální a proč nechci s většinou čechama (mnozí jsou fajn) žít pod jednou střechou? Ona většina jsou divní. Nechci být sprostý. Takže divní. Nečtěte jen článek z odkazu, ale pak i ty komentáře. Kolik lidí to schvaluje tuto zlodějnu a bijou se v prsa, jací nejsou uvědomělí frajéři. To by se jeden i dva zblinkali co to je za tupost. Prý za to může válka. Tady někdo někomu ofiko vyhlásil válku? Vojenská operace. Může to být bráno jako totéž. Dunění zbraní. To je vždy hnusné, ale jde o jiné. (Neřešme amorálnost a odsouzeníhodnost každé agrese. Kohokoliv.) Ale, že si to používají jako argument k zlodějně. Ale nehorázné a Keltové tleskají. Protože Čech je Slovan, asi jako Maur je Eskymák. Možná Moravané, Slovácko. Ale Češi? Proto tak kolikrát směšně milují vše německé. Jdou se pokakat. Ne všichni, tak se neozývejte co se vás to netýká. Ozve se jen ten co se v tom najde co je za joudu. Já Slovan jsem a mrzí mě, jak toto obrovské a úžasné etnikum zahrnující mnoho národností se teď postavilo proti sobě. Dva se perou a třetí se,, směje. ”
    Škoda, škoda velká škoda vůbec mluvit… Mezi čechy se pro mě nedá žít. V životě bych neřekl, jak se najdou ve chřestění zbraněma. Teď trochu bokem. Znáte tu bajku o podvraťákovi co štěkal, běsnil, měl pěnu u huby a to jen proto, že po očku sledoval, zda mu je stále za zády jako štít kamarádská ještě větší bestie? Zajímavá bajka. Někdy přečtěte. Tím nechci nic říct. Sbohem tedy.

 4. Na toto a jiné zelené šílenosti nelze říct nežli toto : světu skutečně vládne banda debilů !!!

 5. Ty ceny energií jsou naprosto likvidační a to nejen pro občany, ale i pro průmysl. Nedávno jsem viděl a slyšel na CNN Bendu z ODS jak hájil to, že plyn nebereme přímo z Ruska, ale přes Německo, i když je to za šestinásobek ceny s tím, že “nebudeme brát plyn od agresora. Jaksi zapomněl zmínit, že přes Německo ho bereme již několik měsíců před válkou Rusko – Ukrajina. Je to stejné, jako bych si chtěl koupit rohlík, ale prodavač mi nesedí, tak řeknu sousedovi: kup mi tam rohlík za dvě koruny a já ti dám 12 korun. Ten prodavač ho tím pádem prodá stejně, ale já svojí blbostí (nebo kreténismem) přijdu o 10 korun a za nic je shrábne soused. Tady ale nejde o dvě koruny či o deset korun, ale o stovky miliard. A ten benda tím vyjádřil myšlení celé koalice, plně podřízené diktátu vedení EU, ale i myšlení celého vedení EU, kdy chtějí nahradit zemní plyn z Ruska dovozem LNG z USA za čtyřnásobek ceny + cenu dovozu.Tito duševně zaostalí klauni ani nevzali na vědomí, že mezitím Rusové budují plynovody a ropovody do Číny a dalších mimoevropských zemí, prodají ho stejně nebo víc a my potom budeme odkázáni POUZE na USA!

 6. Už aby tohle nesmyslné ekošílenství skončilo. Tohle opravdu není normální a zase to odnese Evropa, protože jí vládne parta pošahaných ekofanatiků a zkorumpovaných šmejdů, kteří se nepředstavitelným způsobem na současných absurdních cenách energií pakují. Jestli si ještě stále někdo myslí, že v tomto století budou po silnicích jezdit pouze debilní autíčka na baterky, všude budou jen soláry a větrníky a všechno bude žužu růžovoučké a úžasné, tak ať si zajde na psychiatrii. Bohužel aby to ekošílenství skončilo, musí nejdřív dojít k totálnímu ekonomickému kolapsu, což zase na druhou stranu nebude asi trvat dlouho, takže naděje tu stále je. Ekodebilové si myslí, že když prakticky zákažou lidem kupovat normální auta a topit plynem, že si lidé koupí hovadské elektromobily a hovadská tepelka, k tomu si zateplí domy a všichni budou happy, akorát jim trochu nedochází, že 90% si něco takového nemůže finančně dovolit. K čemu to povede? To je jednoduché. Budou zde jezdit 50 let stará auta a topit se bude čímkoliv, co komu přijde pod ruku. Já osobně jsem letošní zimu taky plynový kotel nezapnul, ale topil jsem ve starém kotli odpadkama, dřevotřískou, petkama s pilinama a vyjetým olejem atd. Za celou zimu jsem neutratil za topení ani korunu a v následujících letech to hodlám praktikovat úplně stejně. Nějaké vládní nařízení o emisních třídách apod. kraviny vůbec neřeším, kotel mám starej snad 40 let a může sem někdo zkusit přijít na kontrolu, poženu na něj psy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *