22. 7. 2024

9 příspěvků u článku “Konec výchovného, stát na něj nemá peníze. Tři novinky pro důchodce v Česku, to se podržte

 1. Já už ani ty kecy nemūžu čįst. Na nic nejsou penįze, ale na jejich amorální platy ano ??? Pryč s takovou vládou, která sobě přidává a občany ożebračuje.

 2. Takže se manželé musí dohodnout? A jak, když polovina manželství se rozvádí? S kým se pak má máma samoživitelka, která vychovala 3 děti, dohodnout? Hodně párů z různých důvodů nejsou sezdaní a přesto vychovávají děti. To pak ta žena taky nebude mít nárok? To je strašná zlodějna!!!

 3. Vychovne je problematické, má na něj nárok žena,která vychovala násilníka, podvodníka,vraha? Lidé se mezi sebou znají a jednomu dáš.nepravem a druhého v tom za poškozujes. Máš rodinné přídavky a jine výhody, skončí s vychovnym.. Jsou manželky podnikatelů, které sedí celý život s děckem doma,.nic.nedelaji,odpocitavaji od daní a ještě mají i.vychovatelky..Ve firmě za ně dre žena, která třeba ani ty děti nemá a tak má cas pracovat i na ni.Ostatne zkus jít dnes mezi některé ty mladé a nějaké další výchovné té přejde.

 4. Moc tomu nerozumím.
  1.3 milionů důchodců má nárok (počítám že asi někteří i za více než 1dite), 500mesicne, a výsledek je “stojí stát 19 milionu korun jen v tomto roce” někde se asi stala chyba (možná v desetinné čárce).
  Osobně bych spíš hádal že to bude minimálně (každý senior má pouze 1 vychované dítě) alespoň
  7800 mil = 12mesicu X 1,3 mil.duchodcu X 500kč

 5. Výchovné jen konpenzuje nemravně nízké platy žen v minulých létech. Plat manželky býval jen doplňkem k platu manžela. Z nízkých příjmů a z výpadku příjmů v době výchovy dětí byly vypočítaný i mizerně nízké důchody. Po 46 odpracovanych letech není 15 000 Kč opravdu žádný vysoký důchod. Tisícikoruna výchovného na dvě děti je jen malou náplastí na tu nespravedlnost.

 6. Zasloužili by nařezat takový pořádný výprask a před lidmi by jim prospěl. Co si o sobě myslí lidí jezdí nakupovat do Polska protože u nás se to nedá. Doma mrznout protože šmejdi nezapnou topení děti jsou pořád nemocné protože jim ve škole a ve školce nezatopí. Když člověk jde do lékárny tak se mu chce zvracet nad těmi cenami. Jediné řešení je svrhnout vládu ale to musí občané v Praze. Taková drzost nemá obdoby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *