Korejky jsou v péči o pleť světové přebornice. Naučte se jejich triky a rozlučte se s pupínky

Korejské ženy pečují o pleť jinak než evropské ženy a mohou se pochlubit krásnou a hladkou pletí. Jejich metody se však postupně dostávají do světa, kde slaví rovněž skvělé výsledky. Přitom nejde o nic složitého.

Korejská péče o pleť je kombinací několika triků a použití inovativních ingrediencí, které společně vytvářejí velmi účinný systém, jak pleť udržet v pořádku.

Čištění pleti v několika fázích

Péče začíná očištěním na bázi oleje a poté očištěním na bázi vody. První pomáhá zbavit se nánosů, jako je líčení a filtry, druhý odstraňuje nečistoty, pot a prach. Třetí je exfoliace, kterou děláte jednou za pár dní.

Masírujte obličej

Masáž stimuluje lymfatické uzliny inhibicí procesů stárnutí. Zlepšuje krevní oběh a především obstarává přísun krve do kůže. Nejúčinnější je masáž podél linie V. Po vyčištění naneste zvlhčovač a jemně vmasírujte.

Vždy dobře hydratujte

Hydratace je mnohem účinnější, když aplikujete kosmetiku ihned po koupeli, když jsou póry otevřené. Nejpozději minutu po opuštění vany nebo sprchy.

Používejte vitamín C

Vitamin C vyživuje, rozjasňuje a osvěžuje unavenou pokožku, má antioxidační účinek.

Vymáčkněte citron do mísy, přidejte vodu a pokožku otřete vatovým tamponem. Naplánujte si to ale na chvíle, kdy následně nemusíte vycházet ven, protože vitamín C může zbarvit pokožku vystavenou slunečním paprskům.

Ženšen

Ženšen je vynikající antioxidant, zabraňuje stárnutí, udržuje pružnost pokožky a prodlužuje životnost buněk. Ženšen také podporuje produkci kolagenu.

UV ochrana

Vystavení UV záření způsobuje vrásky. V korejské péči o pleť je ochrana proti slunci nezbytností. Krém by měl mít lehkou texturu, měl by být dobře vstřebatelný a na kůži nesmí zanechávat žádné lepivé a mastné stopy. Korejky to používají jako perfektní základ pro líčení.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments