Krásná moderátorka ČT promluvila o sexuálním obtěžování. Zažívá hrozné věci skoro každý den

Moderátorka Linda Bartošová se obvykle k veřejným tématům nad rámec své práce nevyjadřuje. Tentokrát však učinila výjimku, protože, jak sama říká, tohle je jedno z mála témat, které v ní rezonuje a má potřebu k němu něco říct. Jde pochopitelně o důsledek aféry Dominika Feriho, kterého obvinila řada dívek ze sexuálního obtěžování. Následkem toho se v České republice rozproudila debata, která připomíná hnutí “Metoo”, jež západními zeměmi prošlo před několika lety.

Bartošové vadí například to, jakým způsobem ji píší někteří její “obdivovatelé”. “Jak sexy drží ten mikrofon.“ „No jo, Lindička, ta rouška je na ní moc sexy.“ „Dejte tam Lindu, ať se máme na co koukat (oblizující se emotikon).“ „Lindo, proč nosíte v té televizi oblečení jak babka, taková hezká holka, proč neukážete víc?” uvedla ve svém komentáři pro server Aktuálně.cz.

To je ale bohužel teprve začátek. Pravidelně jí totiž chodí fotografie nahých mužů a jejich penisů. Často si prý připadá, že není vnímána jako moderátorka, ale pouhý sexuální objekt. Muži jí totiž posílají také záběry, které pořídí z televizního vysílání, jež pak různým způsobem přibližují a vyřezávají. Dostává tak obrázky svého přiblíženého poprsí, pozadí nebo nohou, když má na sobě zrovna sukni. Pochopitelně je to většinou opatřeno patřičně lascivním komentářem.

Nejde však jen o anonymy, které ji tímto způsobem trápí. Neodpočine si ani přímo v práci, protože na denním pořádku jsou i komentáře jejího vzhledu od samotných hostů, nejčastěji potom politiků. “Jsou to pokusy politiků navodit falešné teplíčko před rozhovorem komentáři mého vzhledu: “Teda, dnes to bude kráska a zvíře” nebo „U vás je ta rouška škoda,” popsala moderátorka.

Aby toho nebylo málo, už si zažila také přímo fyzické obtěžování, které mohlo skončit docela špatně. “Jenže co smazat nejde, je ten život venku. Sevření zadku nebo jiných intimních partií na večírku (ne, neřekla jsem si o to, ničím). Snaha neznámého muže s rukou v kalhotách zamknout se se mnou a mou kamarádkou v kupé (díky bohu za omšelost Českých drah a vagony s nefunkčními zámky), lačné pohledy na mé třináctileté tělo od mužských rodinných známých nebo prostě mužů obecně, catcalling (pokřikování a obtěžování) na ulici mnohotisíckrát. Ale hlavně – neustálý pocit méněcennosti. Přístupnosti bez optání,” uvedla Linda Bartošová.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments