Kristýna se zřítila ze 150metrového srázu v Alpách. Uklouzla při pózování na fotku, tragédii přihlížel její přítel

Koncem srpna se v rakouských Alpách odehrála tragická událost. Po pádu ze 150 metrů zde zemřela mladá česká turistka. Šlo o 23letou fotografku Kristýnu K. Ta se přitom snažila pouze dostát své profesi a chtěla pořídit co nejhezčí fotografii alpského panoramatu. To se jí však stalo osudným.

Otřesný pád do propasti

Kristýna byla v rakouských Alpách na dovolené se svým přítelem a dvěma psy. K neštěstí došlo 25. srpna. Pár si vyšel na túru na jeden z alpských vrcholků Deneck na severu spolkové země Štýrsko. Směrem od jezera Kaltenbachsee viděla Kristýna zajímavou příležitost pro fotografii, která ji zlákala. Když ale pózovala, neudržela rovnováhu, uklouzla a zřítila se do nekonečné propasti. Zastavila se až po 150 metrech, bez známek života. Zraněním na místě podlehla. Celé tragédii přitom musel přihlížet její otřesený přítel.

Kristýna byla známá především jako fotografka, kdy se zaměřovala zejména na fotky se psy. Také její kolegové z oboru vyjádřili soustrast. “Všichni si ji pamatujeme jako talentovanou, energickou a vždy usměvavou “psí mámu” a posilu našeho lektorského týmu. Stejně tak na ni budeme vždy s úsměvem vzpomínat…” uvedli její spolupracovníci ze společnosti Centrum FotoŠkoda.

S velkou lítostí dáváme vědět, že nás minulý týden náhle a nečekaně opustila Kristýna Kvapilová-Photography. Všichni si…

Zveřejnil(a) Centrum FotoŠkoda dne Pondělí 31. srpna 2020

Dojemné rozloučení

Zprávu o tom, že nešťastnou turistkou byla právě Kristýna, zveřejnila na jejím profilu na Facebooku také její rodina. “Kikča byla živel, milovala smích a dobrou náladu, pokud v sobě najdete kousek síly ke sdílení společných zážitků, můžete jí věnovat pár krásných řádků, pomůžete nám všem přečkat tyto těžké chvíle. Díky tomu, jaká jsi byla, budeš napořád součástí naších srdcí a životů… Navždy tě budeme milovat,” stojí v dojemném parte. “Náš žal nejde slovy vůbec vyjádřit a je velmi těžké se nadechnout, jít dál, natož pak vstát.”

Do rakouských Alp cestuje stále více českých turistů, kteří se zde často dostávají do problémů. Přestože jsou tyto hory v létě velmi turistické, je třeba být na pozoru i na zdánlivě jednoduchých cestách.

Foto: archiv Kristýny Kvapilové

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
95 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments