Lámete páteř národa. Už nás netýrejte, prohlásil zpěvák Daniel Landa před poslanci. Vláda podle něj stvořila virový protektorát

Daniel Landa patří k dlouhodobým kritikům vládních opatřeních směřujících k potlačení koronavirové epidemie. Je jedním z těch, kdo se domnívají, že zákazy a nařízení škodí více než samotná nemoc. Už před časem spolu s dalšími osobnostmi proto vytvořil takzvaný Blanický manifest za svobodu 2020. Ten teď přišel představit poslancům do Sněmovny.

Jednota už je pryč

Není možné nás dále týrat. Lámete v přímém přenosu páteř národa. Vytváříte nové disidenty, vyrábíte zoufalce a donutíte je zachovat se zoufale,” uvedl zostra Landa před poslaneckým sborem. Podle něj důsledky současného přístupu ke koronaviru působí hluboký zásah do duševního i fyzického zdraví velkého počtu obyvatel této země.

Na jaře jsme nikdo nic nevěděli. Všichni jsme se semkli, ukázali jsme, že je v nás obrovský potenciál. Šili jsme roušky, chodili pomáhat, podnikatelé nabízeli zboží zadarmo, heslem bylo spolu to dáme a nikdo neprotestoval. Dnes je to všechno pryč,” upozornil zpěvák na to, že atmosféra ve společnosti se změnila. Podle něj za ztrátou jednoty stojí nepřátelský přístup vlády vůči velkým skupinám občanů a také katastrofální komunikace. Upozornil také na to, že národ nemá žádnou vizi ani cíl, za kterým by mohl jít. Krize je pouze zneužívána k neprůhledným obchodům a upevňování praktik virového protektorátu.

Svědci covidoví a popírači

Zastavte už tyto pokusy na lidech. Soustřeďme se na ochranu rizikových skupin, soukromý sektor je určitě schopný i ochotný se zapojit a pružně státu vypomoci,” uvedl Daniel Landa. Ten také vyzval k tomu, aby se stát zaručil za to, že odmítnutí očkování nebude důvodem k jakékoliv, a to ani skryté, diskriminaci.

Landa v současné době pozoruje rozdělení národa na dvě extremistické části. Jednou z nich jsou “svědci covidoví” a druhou zase “popírači”. On sám se považuje za součást zoufalé většiny, která je uvězněná mezi těmito dvěma extrémy.

Foto: archiv Daniela Landy

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments