Lékař z Prahy předepsal narkomanům 13 tisíc tablet opiátů za půl roku. Platili mu penězi i alkoholem

Pražský lékař si ze své ordinace udělal svého druhu drogové dealerství. Narkomanům a drogovým dealerům pravidelně předepisoval léčiva obsahující opiáty. Ti z nich poté vyráběli drogy. Lékař už si vyslechl obvinění a sedí ve vazbě. Za čin neoprávněného nakládání s omamnými a psychotropními látkami mu hrozí trest až deseti let vězení.

Policii se lékaři podařilo dokázat 218 receptů v rámci uplynulých šesti měsíců, na kterých předepsal celkem 440 balení léků. “Papírově byly léky určeny pro řadu lidí, z nichž část byla už dávno po smrti, nebo na mnoho let ve vězení. Skutečnými adresáty byli opakovaně trestaní drogový dealeři, kteří je dál přeprodávali,” uvedla policejní mluvčí Lucie Drábková.

Trestná činnost trvala pravděpodobně déle

Praktický lékař měl svou ordinaci ve Strojnické ulici v Holešovicích. Třiašedesátiletý doktor navíc nebyl obětí podvodu ze strany dealerů, nýbrž se na celé věci aktivně podílel. Za recepty dostával zaplaceno. Zajímavé je, že nejen penězi, ale například i ve formě drahého alkoholu.

Policie kromě lékaře zadržela také trojici dalších lidí, kteří pro recepty do holešovické ordinace docházeli. “Opiáty přeprodávali a jejich výdělek se tak blížil k třiceti tisícům měsíčně,” uvedla mluvčí policie Lucie Drábková.

Policie je navíc přesvědčena o tom, že trestná činnost trvala pravděpodobně mnohem déle a že celkem bylo předepsáno výrazně větší množství než dokázaných 13 220 tablet.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments