Lentilky po 113 letech končí. Dovážet se sem bude německá alternativa s jiným složením a obalem

Nadnárodní gigant, společnost Nestlé, se po více než 110 letech jejich existence rozhodla ukončit výrobu legendární sladké pochoutky. Lentilky tak v České republice končí. Od jara příštího roku bude dostupná pouze jejich alternativa, která se vyrábí v německém Hamburku. Jde o cukrovinku známou jako Smarties, která je oblíbená v Německu a jinde v Evropě.

Sjednocujeme recepturu mezi Lentilkami a Smarties, to znamená, že v Lentilkách bude méně cukru a bude tam více čokolády, což nám vyšlo na základě spotřebitelských testů,” řekl pro Radiožurnál ředitel pro korporátní záležitosti společnosti Nestlé, Vratislav Janda. Podle něj lze tyto požadavky naplnit pouze výrobou v Hamburku.

Lentilky doplatily na zelenou politiku

Chceme nově Lentilky balit do papírových obalů, což je věc, která je opět technologicky náročná. Nemáme je v České republice a jsou zase v Hamburku,” uvedl Janda další z důvodů. Nový výrobek by měl mít v českých regálech stejnou cenu jako stávající Lentilky.

Společnost Nestlé aktuálně restrukturalizuje svůj sortiment. Zavázala se například k tomu, že změní obaly svých výrobků tak, aby do roku 2025 byly plně recyklovatelné nebo znovu využitelné. Společnost chce také ve stejném termínu omezit používání nových plastů o jednu třetinu.

Podobně jako další výrobci potravinářského zboží se snaží zaujmout také “zdravějšími recepturami”, což z jejího pohledu znamená jednoduše méně cukru. Ten však bude pravděpodobně nahrazen různými sladidly, která z hlediska zdraví mohou dlouhodobě páchat stejné nebo větší problémy než cukr.

Foto: Nestlé ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments