21. 6. 2024

73 příspěvků u článku “Levně už si nezatopíte. Zdražující plyn žene nahoru i ceny dřeva

 1. Prostě kdo může ať veme nohy na ramena a hurá do teplých krajin anebo aspoň bohatých, kde si topit lidé dovolit mohou (i když takoví spořiví “germáni” topí úsporně, kdo byl třeba v Holandsku, Anglii, ale i v Německu tak ví jak tam mají v obydlích relativně chladno – tak do 20st.). Každému mladému a schopnému říkám, ať radši hledá štěstí jinde než ve zdejší studené a nešťastné Kotlině. Tady dobře už bylo (přesněji řečeno dobře tu ani nikdy nebylo).

  1. Pracoval jsem v Holansku (Venlo, Venray), v Anglii (Peterborough) a potvrzuji. V Anglii jsme měli v baráku 16.Kdo se chtel vice ohřát, tak v obýváku u plynového krbu. Teď žiju v Polsku a odsud se nehodlám hnout. Topím dřevem uhlím. Mám v domku 23.Nemusím spořit, je mi to příjemné tato teplota.
   Ale v Česku rodinu a nadzvedává mě, že se lidi nebrání. Proti ničemu.
   Zatímco vůbec nepocituji žádnou zdravotní, ani eko krizi zatím tady, tak v protektorátu, už zavírají lidi a pomalu celý stát do lockdownu opět. Já tomu dobře rozumím o co jde. O zdraví určitě ne. Bydlím jen za kopcem za hranicí. Pěšky bych došel do Česka avšak sto a jedna. O 2-3km dále doslovně řádí krize ve všech směrech. Stačí jeden kopec, kousek lesa, potok a jste na Marsu. Braňte se už.

   1. No, existuje spousta lidí co se chtějí bránit, ale bohužel dokud existuje Kreml, Peking a Pchjongjang, tak je to jejich iniciativa a my jsme jen antidemokratičtí trollové v jejich službách.
    V tomhle ohledu nevidím žádný rozdíl oproti minulým režimům, včetně toho nacistického.
    Když jste součástí nějakého ideologického celku, tak pravda je jen to, co ten celek hlásá.
    Vy jste pane Antoníne nepřítel revoluce a Francie, zrádce Rakouské monarchie, Carský nepřítel socialstického lidu, židovský kolaborant nebo rovnou žid, imperialistická varianta amerického brouka, Okamurovec a je vám všechno Volný!
    Všechny režimy by vás soudily a odsoudily jako zrádce.
    O čem to vypovídá?
    Řekl bych, že o nějakém pokroku a demokracii rozhodně né.
    V takovém prostředí obrana nepomůže, lepší je stát se krysou, co sem tam ohlodá nějakej ten kabel, ale opatrně abyste nedostal pecku!

     1. To byla ironie a podobenství, omlouvám se jestli jste to pochopil jinak.
      Analýza to nebyla, pouze ironie a sarkasmus. Myslel jsem to tak, že nejste po chuti žádnému dosud aplikovanému politickému režimu, což je dle mého názoru veliká cnost.

     2. Nikdy bych si nedovolil hodnotit něčí individualitu podle online komunikace, pouze jsem parodoval přístup českých médií a politiků a použil vás jako příklad diskriminace jiných názorů.

   2. Děkujeme ,nepotřebujeme radit ,dobře vím jak koukají na Poláky v Anglii…a jak oni řeší důl Turów .
    Vidí jen své vlastní zájmy a jestli někomu škodí je moc nezajímá…

    1. Mi je jedno, jak koukají kde na Poláky. Koukáte jejich očima? Polsko mi vrátilo osobní svobodu a poznal jsem zde tak skvělé lidi, jako ne za celý život v ČSSR a nyní Česku. Ani v Holandsku, ani v Anglii. Mmjn Angláni jsou pěkní podrazáci. Mnozí. Ne všichni samozřejmě a tak mě ten jejich pohled nezajímá. Na Čechy, Slováky, Litevce a jiné se dívají jinak? Žil jsem tam dost dlouho na to, abych tento názor mohl mít. Mi rozhodně nebude nikdy bližší jakýkoliv Anglosas oproti Slovanovi. Že Poláci chlastají a dělají brajgl v tom alkoholu? A kdo ne? Podívejte se na Slováky, ožralé, pomočené a zblité Jihomoraváky(velký zážitek v obcích okolo Velehradu) a Anglány samotné. Uklízecí čety odstraňující hlavně v Sobotu ráno škody po děsivém vandalismu angličanů ožralých na popel jdoucích z jejich pubů s innů. Rozmlácené výlohy, všude plno střepů a bordela. Já Vám nic neradím. Přispívám svým názorem, který nevnucuji a nepotřebuji, aby mě tu školil jakýsi Yabadabadů. Přestaňte mě tedy napomínat. Nemusíte souhlasit, jako nesouhlasím i já, ale mírněte se s pokusy o výchovu cizích lidí. To aplikujte doma na dětech a ženě případně. Jim klidně říkejte co mají dělat.

     1. Tak pardón ,nerad jsem se dotkl…je dobře ,že jste v životě našel svojí krevní skupinu se kterou si rozumíte….i souhlasím s tím ,že by Slované měli držet při sobě, ale pak tam byla ještě ta pasáž o Turówu ,kterou jste takticky vynechal .
      Rozhodně Vás ,ale nechci školit, jenom chci říci ,že i Poláci mají máslo na hlavě jako je to samozřejmě i jinde po světě…
      Já jen ,že nejsou úplně tak svatí jak je líčíte. ,ale jinak Vám přeju jen to nejlepší.

     2. Turów? Takticky? Zase mě hodnotíte? Že jsem taktik mi vlastně říkáte? Ale to není pravda pane. Jen o té problematice nic nevím. Zdá se, že jedinní koho to zajímá jsou Češi. Jak konkrétně Vám vyřešený Turów zkvalitní život? Nebudete muset mít hadr? Nebudete se muset pomalu na public wc prokazovat certifikátem? Zlevní vám energie? To je přesně to co mi na Češích vadí. Že místo do vlastního talíře čumí do sousedovic a myslí, že se jim proto povede lépe nějak?
      A když, už jsme u toho co vím. Jde o ztrátu vody na České straně. Poláci mám ten pocit chtěli těm obcím zainvestovat škody, učinit nějakou náhradu, řešení. To by se myslím našlo. Ale jde o politickou věc většího rozsahu. Ne o vodu a ovzduší. Někdo zapříčiní, že voda mizí, někdo ji zase otráví(valmez a Bečca, že?). O ovzduší se nebavme vůbec. To se nedá i v Česku dýchat mnohdy a nemusí za to nést vinu nikdo zvenčí. A druhá věc. Kolik lidí by v dole přišlo o práci. O kolik surovin by přišla Polská ekonomika. Mě se to taky nelíbí, ale chápu to. Že prostě tomuto národnímu zájmu nejsou upřednostněny jiné zájmy. Ani přespolní. Nesouhlasit neznamená nerozumět. Kolik bylo různými státy zničeno soukromého majetku ve jménu,, vyššího zájmu?,, Stavěli se přehrady, dálnice. Neptali se. Vypendili vás z domu. Mostecko apd. Je to politický bič na Polsko ze strany EU, Bruselu a Čechy si používají jako užitečné idioty v tomto sporu, protože osobně si myslím, kdyby Slovák neplakal a nežaloval, že by mohla vzniknout dohoda o kompenzacích. Jinak o tom opravdu nic nevím. Ani nechci. Na co?

     3. Je to jen prostředek a způsob, jak rozhodit a znepřátelit další národy. Ve Vé čtverce, kterou Brusel nevidí rád. Navíc rebelantské Polsko co neposlouchá každý nesmysl z jejich psychopatické dílny. Za každou cenu najít prostředek, jak jim nasypat broky do zadku. Všechno je v tu chvíli dobré. Účel světí prostředky. A Česko, jako profláknutý patolízal Berlína a Bruselu si rádo přilije bodíky od Leyenové a frau Merkel.

     4. Víte co má pro mě výpovědní hodnotu? Ani Turów, ani Dalajláma, ani čachry s Čínou apd, ale to, že oficiálně řekl premiér v Polsku Morawiecki a ministr zdraví Niedzielski, že Polsko nezvažuje zatím žádné kroky z hlediska nařízení co se týče oné zdravotní krize a řekli proč Prý to nemá smysl, protože Poláci to stejně nedodržují. Žádný hoax či konspirace. Zpráva na novinkách normálně. Asi Vám přes starosti o Turów unikla? To má pro mě hodnotu. A že náš prezident Andrzej Duda prohlásil, že pokud bude on on ve funkci, nebude žádné povinné vyhrnování rukávu. Také novinky. Že se tady nebude dělit obyvatelstvo na nějaké pseudozodpovědné a nezodpovědné. Podívejte se na stav v zemi, kde jste oproti tomuto. Turów? Niema problemów…

     5. Vyměním svojí pochybnou inteligenci ruského trolla a xenofobního antivaxera za vaše koule a polské občanství + někoho, kdo mi s těma koulema pomůže do schodů. 🙂

     6. Nemusíte znevažovat ani sebe, ani mě. Nejsem raketový inženýr, ale i to stačí, abych pochopil tu ironii a nepřátelství. Mě nevadí, že se vám nelíbím. Je to vzájemné a ne to dokonce vpořádku. Nikdo se nenarodil, aby se líbil všem, ale kvůli toho spoustu věcí nemusíme. Nikdo z nás
      Jsem třeba já pochybná existence. Buďte proruský, nevadí mi to. Já jsem. To je jediné na co tady mohu narážet. Poláci Rusy nesnáší. Xenofob budu také. A antivaxer na 200 procent. S koulema mi nikdo nemusí do schodů pomáhat, protože to rčení, že má někdo na ledacos větší koule není o varlatech, ale statečném srdci. Občanství tu zatím nemám, ale bral bych ho. 👍

     7. Došlo k záměně. Ta odpověď nepatřila Vám. U vás to beru. Začínám si zvykat na způsob Vaši komunikace. Dělím deseti. 🙂

     8. Měla to být poklona vám i polskému národu a zároveň sdělení, jak se na takového člověka pohlíží v Čechách (jako na trolla a antivaxera) + to mělo být vtipné.
      Asi nemám svůj den…

     9. Vím ,že si potrpíte na dlouhé psaní ,které většina diskutujících z principu ani nečte..
      Já vím jak Turów vypadá i jak se rozšiřuje víc a víc ,přitom se řeší uhlíková stopa…
      Proč máme tedy přestávat topit uhlím za dva roky ,když Polsko na to kašle?…Jednou jsou v EU ,tak se jich týkají ta opatření stejně jako nás.
      Takže to není jenom voda, která mizí .

     10. Uhlíková stopa? Vy tomu opravdu věříte? Proč ne. Každý máme něco.
      Ano, máte pravdu v tom, že se topení uhlím tady příliš neřeší. Naštěstí. Hezky mi to vyhřívá domek. Všude je ve vzduchu cítit síra, ale to teploučko doma😊A nelze otočit,, gombíkem” a vypnout vás. Stále dražší elektrika, plyn a ještě nejistota dodávek. Desítky a desítky let tento způsob topení nikomu nevadil. Zafoukal vítr a vyčistil prostor. Země se nezhroutila, dokonce se nikdy nezhroutí. Jsou to lži. A co jste to ještě psal? Aha, že Polsko je součástí EU, tak ať drží kušňu a krok s ostatními poskušnými Bruselu.No,asi ano. Zase máte pravdu. Vidíte to? Jak umíte hezky uvažovat? Vždy je z toho holý fakt. Nu, teď je ale otázka, jak dlouho ještě… budou členy. 🤨🤫🤫

     11. Já jsem nebyl pro vstup do EU ,protože se o tom vůbec nic nevědělo.
      Čekal jsem to ,že přijde diktatura ,co se smí a co se nesmí a nevěřil jsem tomu ,že takové země jako je Německo půjde ke stejnému stolu s pidi státečky jako jsme my ,jen tak ..
      Klidně bych oželel všechny ty evropské dotace ,kvůli kterým musíme držet hubu a krok jinak máme smůlu…
      To ,že se všechno zdražuje je jen prachsprostý kapitalismus ,kdy chce každý bohatnout, užívat si a po něm klidně může přijít potopa.
      Uhlíkové stopě věřím ,ale taky věřím ,že samotná Evropa to nevyřeší ,protože je jen kapkou v moři, která se tím zabývá. Čína ,USA, Indie, Rusko na těch záleží jak se k tomu postaví…
      Někomu vadí kotel na tuhá paliva ,někomu zase vadí auta ,přestane se snad jezdit? Kdo si může dovolit Elektromobil.?..to ,aby pro ně postavili extra elektrárnu….a takových otázek jsou mraky…
      Proč máme mít drahou elektřinu ,když jí máme přebytek a navíc jsme si postavení elektráren zaplatili ze svých daní.?.
      Plyn to může být jednou velký problém a Rusko se nikomu nebude chtít chlubit, kolik mu při jeho těžbě uniklo do ovzduší metanu..
      Taky si myslím ,kdyby jsme nebyli v EU ,že budeme svobodnější…

     12. Já plně podepisuji a souhlasím s každým slovem co jste nyní napsal. Máte opravdu recht v tomto ohledu. Nesouhlasím toliko jen a jen za sebe s uhlíkovou stopou, ale to není podstatné. Co člověk to pohled a nemusí se názor násilně vnucovat. Děkuji. Hezký den.

     13. To je pravda,. .nemusíme se ve všem názorově ztotožňovat ,..proto se tomu říká diskuze..
      Taky děkuji a přeju hezký den…

     14. Proč se má stavět jaderný blok ? Aby si němci měli čím nabíjet elektroauta? Ty se nabíjí hlavně v noci,ale to nesvítí slunce. Vždy jsem považoval elektroauta za pomatenou věc a v podstatě jen za nucení k obměně vozidel.

     15. Oni k tomu sami dojdou, že je to utopie, že to ve velkém nemůže fungovat.
      Nedávno ukazovali jak začala hořet Elektrokoloběžka,…nikdo jí nemohl uhasit a to samé je s elektromobily….

 2. Děkujeme za zelené fanatiky i jiné,, srandy”. Drahé dřevo? Drahé uhlí? Zákaz kotlů na uhlí? A co ještě máme snášet? Stát je u kontroly. Vše obětujete státu. Všude okolo jen a jen propaganda nových zničujících ideologií a vy tu televizi stále sledujete. Co je to s lidmi, kteří stále sledují tato média? Jak to, že nechápete, že tito lidé co do Vás pumpujou,, informace” pracují pro vládu. Jakto, že se na svůj život nepodíváte objektivně a neřeknete: MŮJ ŽIVOT SE ZHORŠUJE. Jsem chudý, nebo mohu schudnout a obávám se toho. Jsem více nešťastný. Moje děti nejsou v bezpečí. Jsem nucen, abych si do paže nechal píchnout chemikálie, bez ohledu na to, jestli to chci, nebo jestli cítím, že to potřebuji. Říká se mi, že to musím udělat, abych si udržel práci a jiné.
  Lidé, pro které jsem nehlasoval v různých organizacích,, dobra” tvoří zákony a nařízení. Takto naše Ústava nefunguje. Četli jste Ústavu? Víte, co se v ní píše? Chápete, že ji tato vláda pošlapává… trhají Ústavu na kusy. Protože Ústava nemůže existovat na stejném místě jako zločinecké vlády země. Nemůže být žádný Bůh, když vláda se stane bohem. Nemůže být žádný národ pod Bohem, když oni chtějí národ pod všemocnou vládou. Co bude třeba, abyste se probudili? Kolik toho ještě přijmete, než se probudíte? Čekáte, dokud nebude příliš pozdě?!?
  Mínusy a nenávistné odpovědi maniaků koktejlových mě nijak neinteresují. (Nestojí, ani za protireakci, kdy mlčení je pak formou nejvyššího pohrdání s takovou existencí bez budoucnosti) Kolaborantů s totalitními režimy bylo, je a bude vždy dost. Různých pomocníků VB. Ale i z mnohých přisluhovačů se stali časem bojovníci za svobodu. Vám nevadí, že Vás obelhali? Slíbili zdraví a volnost výměnou za vaši paži. A ruku na srdce: co z toho doopravdy, ale doopravdy máte? Když ptáčka lapají… A jaké máte vyhlídky? Fakt Vás vymyli natolik, že jste ochotni nadále uvěřit lžím a dalším podvodům o imaginárních vinících?
  Nebuďte za všechno naštvaní na ostatní co nepodlehli, ani na sebe, že ano. Ani na sebe. Nepodlehnout takové masírce je velmi těžké a ne všichni měli možnost jiných informací, než těch propagandistických. To si uvědomte zase vy čistokrevní ještě. Spojme se lidi, než budou nás co se pořád brání zavírat do věznic(viz Rakousko od Února 2022) a vás co byli podvedeni zvát co pár měsíců periodicky doživotně na vyhrnutí rukávu a když nebudete pokračovat skončíte jako ti na které dnes hřímáte hrom a blesk. Po 5ti v base, že nechcete šestou. Vzpamatujte se dokud je a jestli vůbec je ještě čas. Hlavně je čas stopnout rozdělování. Chytnout za jedno lano, jeden provaz. Hned.

  1. To asi nepůjde pane Antoníne s tím provazem.
   A rozdělaování naopak potřebujeme, ale kapku jinak.
   To, co úplně nefunguje v Americe, by mohlo fungovat u nás.
   Obdoba ,,spojených států, spolkových republik, nebo nějaké formy samosprávních celků,, s jistou formou autonomie.
   Když chcete v Americe vlastnit zbraně bez problémů, odstěhujete se do texasu. Také víte, že váš soused má doma bibli, a z 99% to nebude třeba homosexuál, což mě třeba je úplně jedno , ale někomu třeba né.
   Když budete chtít něco opačného ražení, odstěhujete se do Californie.
   Přírodně založení lidé se zase nebudou stěhovat do New Yorku, ale zvolí třeba Montanu.
   Kdo chce hulit trávu tak se odstěhuje….do Kanady, dobře to není dobrý příklad, ale vy víte co myslím.
   Na to, jak rozdílní jsme jako občané ČR, si myslím, že současná podoba naší demokracie nemůže nikdy naplnit potřeby lidu, protože každý potřebujeme něco jiného.
   Měli bysme se sdružovat do celků podle názorového přesvědčení a společných životních postojů a získávat více autonomie, ale né podle nějaké státní příslušnosti a její nesourodé vlády.
   Chápu, že je to nereálné v současné ekonomické, společenské a politické situaci, že to je něco, jako chtít po malém dítěti, aby si rovnalo hračky do polic z ikey tak, aby nedošlo k nerovnoměrnému rozložení váhy a zhroucení toho skandinávského šmejdu.
   Zatím máme jen rozlícený dav jako za Robespiera, který sice táhne za jeden provaz, ale každý jiným směrem.
   Na druhé straně je stádo ovcí, které si také tahá kam chce..nebo spíš tam, kam táhne beran, který utíká před ovčáckým psem.
   Ano, ten dav také poslouží věci, ale je to jen jeden tah pěšcem proti dvoum tahům dámou.
   I když jsem optimista, tak jsem i realista (což je dost narcistické označení sama sebe, ale snažím se o to))

   1. Asi rozumím. Tomuhle ano. Vzal jsem si z toho pro sebe něco. Váš pohled je potřebný pro mě. Otvírá nová spektra. Děkuji

  2. Jak vidno, sjel ste Evropu sem a tam, nakonec jste se tedy snobodně rozhodl, zakotvit v demokratickém Polsku. Pokud je to Vaší vůlí či vinou, budiž. Však já, za cupování ústavy, nepovažuji vyhrnutí rukávu, ale nucení žen, nechat o svém těhotenství rozhodovat politiky potačmo kněží Doufám tedy, že i tam “u vás”, stojíte u lana či provazu, jenž světem pohne, v první řadě..

   1. O těhotenství by se mělo rozhodovat předtím, než k němu dojde.
    Pak už nerozhodujete o těhotenství, ale o životě nebo smrti člověka.
    Ale jestli vám to pomůže, tak v případě mé matky, rozhodl o těhotenství inženýr elektrotechniky a to jsem se narodil v době, kdy kněží pracovali v uranových dolech a o potratu rozhodoval doktor Štrosmajer.
    Možná i díky tomu jsem tady a můžu plácat hovadiny na internetu a to je velký plus, teda aspoň pro mě!
    Na to, jestli o mém životě rozhodla moje máma, bůh, Klement Gottwald, nebo nějaká opice z Pliocénu, sere Bílej tesák!

   2. A Vy jste zřejmě vyhrnoval? Když to nepovažujete za cupování ústavy, potažmo svobody člověka.
    Uvidíme něco děsivého. V následujicich měsících a letech se budou po celém světě počítat nekonečné miliony obětí,, bodky”., která je ve skutečnosti bodkou za normálním, zdravým, šťastným životem, kterého se dotyční bez boje dobrovolně a z mrských pohnutek sami nenávratně vzdali. Budiž, nevadí.

   3. Pokračuji. Šťastný a svobodný svět na kultůrni výši dokáži vytvořit jen silné, kvalitní charaktery se zdravým rozumem a odhodláním za své hodnoty a přesvědčení bojovat a bránit je v krajním případě i nasazením života.

   4. Pokračuji 2. Průhlednou, dětinsky stupidní propagoškou pomatené, materialistické třtiny, které si nechávají co půl roku vpálit do těla pokusný sarrajt kvůli přehnané ustrašenosti, pohodlí, dovolené, sauně, hospodě, kadeřníkovi v takovém světě stejně nenajdou uplatnění.

   5. A nyní k potratům. Vyhovuje Vám dekadentní společnost bez morálky? Jakýchkoliv dříve uznávaných zásad? Vzorců chování a zodpovědého přístupu k životu, tedy i k početí? Nejsem náboženský fanatik. Věřící ano. Nikoliv katolík. Přesto si myslím, že Katolické, potažmo Křesťanské Polsko začíná být v Evropě a na světě ostrůvkem, posledním ostrůvkem lidí s nějakými hodnotami. Pane, nenarozené dítě není jebák na tváři. Nebo vřed na prdeli. Že by se takto mělo k němu přistupovat. Odstranit jak obtížnou veš. Tady jde hezky rozpoznat kdo ctí život. Ty matky a ženy se nemají do těchto situací vůbec dostávat. Stačí se držet určitých principů. Znásilnění je problém, ale i zde jde pořád o nově vznikající život. A ten plod a dítě si neobjednalo toho kripla, aby si zajistilo příchod a cestu na svět. Váš problém bude, že budete neznaboh a hltač všech těch liberárních žvástů co je jejich účelem rozbít tradiční rodinu, tradiční hodnoty a zavléct svět do žumpy ve které se nachází.

   6. Žen si velmi vážím. Morálních a statečných. Moje matka mě porodila v 17. Zamilovala se, tatínek byl pohledný a bylo to. Dokupovala tehdy rok do 18ti,aby se mohla vdát. Nikdo, ani na okamžik nepřemýšlel o eventualitě potratu. Asi by tak mladá u komise tehdy uspěla. Ale obojí rodičové, jak z její, tak otcovy strany by ji dali co proto, kdyby jen pípla, že chce něco takového udělat, ale sama nechtěla. Dnes? Nech si to vzít, seš blbá nebo co? Ještě škola, nic jsi neužila. Táta tě zabije, až se to dozví. Zničila jsi život sobě i nám… Kvůli tohoto má stát podporovat tento potratobyznys? Nebo prostě proto, že holka chtěla s týpkem vyzkoušet bájo pornopozici co viděli na netu? Nemluvte mi nic o problematice nemoci budoucí matky a jejího ohrožení. Rozumím. Těžké téma. Ale většina těhotenství, těch nechtěných je z blbosti.,, Nehody”. A nehody si nesou následky. A nenarozené a počaté dítě není něco z modelíny co můžete rozprásknou dlaní a zkoušet to znovu.

   7. Ale hlavně, úplně nejhlavněji nerozumím tomu, proč je pro vás nejpalčivější téma potraty v Polsku? Když jsem hovořil o pošlapávání ústavy v Česku především. Vy se chystáte na nějakou neplechu s Polskou kráskou a bojíte se, že kdyby náhodou, tak jak to pak bude mít díky vám složité? Nebo o co tu jde? Češi jsou velmistry v pošilhávání k problémům u sousedů. Že tanhle Máňa s Vencou se brzy, asi rozvedou a umí to rozebrat horem spodem, ale, že sami, už v rozvodovém řízení třeba, už podruhé jsou přejdou jaksi obloukem a s velkou grácií. To je Čech Starejte se, jak zkvalitnit zákony a život doma. Ne u sousedů. Já jsem doma díky rodinným vazbám a místu narození jak v Česku, tak i tady, kde žiju. Mohu hodnotit obojí.

 3. Co píšu dole jedno s druhým souvisí. Podvod na podvod. A je fuk jestli ekonomický, nebo zdravotnický.

 4. A ještě něco. Jste dobří v matematice? Já ne, ale znám lidi co jsou, tak si to spočítejte sami. Prý jsme, jako lidstvo přemnoženi. Od toho pak šílené ideologie.Moc prdíme a krávy taky… Opět lži. Četl jsem, že pokud by si každý člověk na zemi ze všech států stoupnul na šachovnici na metr (nebo půl metru, už nevím přesně) od sebe. Vzadu, vpředu, zleva, zprava a tak všichni. Úplně všichni. Tak nezaberou tímto způsobem plochu rozlohy ani středočeského kraje! Mě to kupříkladu šokovalo.

 5. No takže v domkách se bude pálit zase všechno,a když říkám všechno tak třeba petky naplněné mourem a vyjetej olej,odřesky dřevotřísky,už se nebude starej nábytek vozit do sběrného dvora,bude se topit v noci no a v bytovkách to bude jak ve Leningradu v okně díra a v bytě kamínka a zase se bude topit vším,a v lese bude čisto,akorát v noci se nebude dát venku dýchat,nebo chcete chcípnout v jeskyni unie?

  1. To je jak ,když slyším našeho bývalého starostu ,ten to taky tak viděl ,že kdo topí v kotli ,že pálí úplně všechno, ale né všichni lidi jsou na hlavu .

 6. Dřevo mám zadarmo v lese za barákem. Pokuty se nebojím, myslivce jsem tam za těch 12 let co tu bydlím ještě nepotkal. Ostatně nejsem sám kdo tam jezdí, už jsem tam potkal s motorovkou cca půlku vesnice 😀 . Samozřejmě zelené neberu, ale soušek a popadaných stromů je tam tolik, že by mi to stačilo minimálně na 20 let.

   1. Jo, jenže do něj bohužel volají lesáci a ozývá se rezavé srnčí pletivo, sudy od insekticidů a pneumatiky od traktorů a terenních vozidel.
    Radši mi o lese nemluvte, jinak bych musel znova dát hajnýmu do držky a vzhledem k tomu, jak to dopadlo posledně a tý covidový krizi, se mi nechce zase skončit v nemocnici!

    1. Nikdo, normální takove věci do lesa nevozí, natož hajný. A pokud bijete hajného, doufám, že na příště prosolí Vaši řiť co snese (hlaveň).

     1. Jo, běžně se peru s hajnym, Kubou i Ančetem a posledně jsem zmlátil i Trautenberka….

  1. Ne každý myslivec je vlastníkem lesa.. Ačkoli, pokud chodí půl vsi, tak platí, Pán Bůh vysoko, hospodář daleko. Snad bude-li někdy, snad identita Vaše prozrazena a Vy opustiti příbytek Svůj byl by jste donucen. Puste psa i tchýni z řetězůch neb co za plotem mým toť mé jest.

 7. Kdysi se topilo dřevem, nebo více uhlím i ve školních třídách a třeba hospodách. Konkrétně v hospodách by dnes návrat k uhlí i kdyby bylo za babku nepomohlo od jejich krachu. A já, už také ne. Pamatujete na Jaro 2020?Jak byli lidi, troufnu si říct národ solidární s hospodskýma? Jak nechávali velká dýška, kupovali na výnos a vývoz, u okének apd? Různé podpůrne akce typu zachraň svou hospodu? Lituji, že jsem se tehdy zapojil. A co dnes ti aj Jidáši a kolaboranti s režimem? Mnozí jim serou na vynucování protiprávních lustrací hostů, mnozí to vzdali, ale těchto je hrst. Zbytek jsou paraziti s vládou a myslí si, že je to slámka v bažině, která jim umožní jakož takož přežít. Zapoměli na lidi co je i přes své osobní finanční problémy a krachy jejich vlastních obživ podporovali. Hospodští jsou bezpáteřní trosky co to stejně po této zimě zabalí a konec. Zůstanou jen korporátní putyky typu pivovarských tankoven. A dostanou přes držku právem. Dali se na nesprávnou stranu barikády. Kdyby drželi basu s národem, jako národ na začátku s nimi…, a argument, že to nemají jednoduché, že jim hrozí pokuty a jiné u mě neobstojí. Kdo má? To dnes jednoduché. Komu nehrozí pokuty za nedodržování těch faši nesmyslů. Argument typu, ať se jdu podívat do bolnic taky neobstojí. Jak já, jako zdravý člověk mohu přispívat k jejich pseudoobsazenosti. Jen se zeptejte čestných pracovníků se vzděláním pro práci tam. Jak třeba zavolají a nebo pošlou životopis o místo v místě o kterém média prohlašují, že nemají personál a ten stávající padá na hubu. Nepřijmají. Stav plný a dostačující. Je to hra. Hra kdo z koho. Buď zločinci na svých postech likvidátorů země a lidí, nebo my lidé. Na kterou stranu se přidáte vy? Na stranu hospodských nebo diskriminovaných hostů? Chcete levnější uhlí, dřevo, plyn, elektriku, zpátky svůj život, funkční péči, důstojné zacházení, četňajze co znovu budou sloužit nám všem a ne hyenickým stanicím a totalit vládám. Tak se nepřidávejte k hospodským. Zrádcům prostě.

  1. Ono podnikání není nic lehkého a kdo to někdy zkusil mi to potvrdí.
   Nedívím se, že se někteří chtějí udržet zuby nehty a ty odvážné co riskují obdivuji, ale nenazýval bych je zrádci kvůli dodržování takzvaných opatření.
   Koukněte se starý francouzský druhoválečný komediální seriál ,,Haló Haló,,.
   Asi to bude jednodušší než to dál rozepisovat.

   1. Dodržování opatření? Nezákoných? Protiústavních? Ano, pouze plní co je jim nařízeno bez ohledu na to o čem to je. Neříkám, že je to totéž. Snad pouze principiálně. Co seděli na lavicích v Norimberských procesech se hájili tím, že jen plnili nařízení. Oni nic. Neporovnávám a nepřirovnávám tu situaci k tomuto. Je to holý nesmysl a bylo by to úchylné, ale chci pouze říct, že zlo nepáchá primárně ten, kdo jej vyšle, ale ten kdo ho ochotně uchopí a rozvíjí. Iniciace je také zlo, avšak kde není vykonavatel myšlenky a nápadu? Naopak ho může zastavit.
    Nemá zřejmě smysl to dál rozvíjet. Totalitu nedělají vlády, ale lidé si sami sobě mezi sebou tím, že poslouchají špatná nařízení. Jak rychle se lidi vzdali svobody za absurdní příslib ochrany před jakousi neuchopitelnou hrozbou. Ano pane. Vlády které nikdy nejednali v zájmu lidu jsou najednou spasitelé a mesiášové. Já možná trpím určitou nenornálností pro mmohé. OK. Budiž. Nejsem tu líbit se všem. Ale non plus ultra je být vyšinutý tím, že uvěřím, že se přes noc stali z vlků beránci. Loučím se a opouštím tuto diskuzi a MIX. Vlastně prdím soc. sítě raději úplně. Jdu žít ten svůj hloupý život debila kterému v hlavě přeskakuje. Ano. Vy všichni ostatní máte pravdu a lepší vidění věcí. Zdravím Yabadabadůa zvlášť. Sbohem pánové a mnoho štěstí.

    1. Pane Antoníne , vy jste to nepochopil, ale když se podíváte na ten seriál, bude vám to jasné.
     Zapomeňte na ideologický odboj a staňte se Reném z kavárny!
     Pak budete užitečným článkem odboje více, než jako provařený ruský troll, nebo putinova vepřová hlava = myšleno jako hlava vepře sloužící putinovi!.
     Doufám že to nebudete brát zase osobně, ale jen jako nadsázku a ironii.
     Já váš život za hloupý nepovažuji a omlouvám se jestli jste na základěš mých šifrovaných zpráv vydedukoval něco jiného…

     1. Nebo si za každé moje druhé slovo dosaďte opačný význam, polopatě vám to vysvětlit nedokážu, protože jsem lopatu v životě nedržel a mám klasické vzdělání v literatuře, politice a ekonomii…takže nejsem schopný se vyjadřovat se vší vážností k současné společenské situaci.

     2. Ok, zase můj komentář na hovno, tak tedy jedndouše.
      Nejsem příznivce ničeho, dělám si ze všeho prdel abych se nemusel zabít.
      Jestli mi chcete rozumět, hledejte ve vším dvojsmysl nebo ironii.

     3. Což neznamená že souhlasím se současným schematem společnosti nebo současným právem a společenským děním.
      Kurwa lidi, přestaňte bejt takový fatalisti!

     4. Nebo takový buďte, mě je to jedno.
      Ale doufal jsem, že vy pane Antoníne, máte v sobě více nadhledu a humoru.
      Ale komu není z hůry dáno v apatice nekoupí….

     5. Prostě jen někdy neporozumím. Jste inteligentnější, než já. Uznám.Nakonec proč ne. Máte obrovský dar nadhledu. Vážím si vašich myšlenek.

     6. Koukám že jsem zapoměl dokončit ten vtip se vzděláním..no, teď už to vtipné nebude, ale snad to bude aspoň méně trapné….
      Popravdě jsem se vzdělával sám a jelikož jsem u toho chlastal pivo Klasik, tak tomu říkám klasické vzdělání….

     7. Vy se omlouvat nemusíte. Zrovna Vy to nemáte zapotřebí. Ano nepochopil jsem, ale to není důvod k omluvě.Chyba je na mé straně. Považuji si chytřejších a vzdělaných lidí. Mají mi co dát narozdíl od různých hnidopichů a pustomozků typu yabadabadů. Schválně komolím. Zhlédl se zřejmě ve Flinstounových. To by sedělo.Vám děkuji. Odnesl jsem si z vašich myšlenek dost. Mmjn já jsem pryč z ČR z důvodu, abych se nemusel zabít i já. Od Března 2020 stres. Ne z nemoci a strachu, ale z lidí co se z nich stalo. Chlapi asi vymřeli.Já jsem potkával jen hrbáče a udavače. Soused na mě ječel, když jsem šel s odpadky do popelnice, která byla za brankou mého pozemku. Proč? Neměl jsem roušku. Policie byla v naší ulici pořád. Díky němu. Ale i jiným hysterikům. Ženuškám se žluklými křapkami. Kde jsem se vrtnul jsem viděl a zažíval to sebeponižování a tupost. Asi jsem na to vnímavější, než ostatní. Bydlel bych v Kongu, Camerunu, Zanzibaru, na Plutu. Prostě kdekoliv jinde, než mezi zbabělým národem s velkou koncentrací práskačů a přisluhovačů. Psal jsem dopisy, volal na Ministerstva apd., vždy mě odbyli nebo nereagovali. Zkoušel jsem různě zabojovat, nakonec jsem to vzdal. V Polsku se mi líbí, že tady nejsou chlapi ženušky. Pomiňme všechny ty faktory, které si Čecháček vybral k zostouzení toho národa. Pirátští řidiči (kde nejsou?), alkohol(kde se nekonzumuje), větší podíl církve na veřejném životě? (všude je něco), ale co je pro mě aledpoň podstatné, že tady chlap umí ještě bránit svou rodinu před hňupskými vlivy a svou zem. Na svátek 11. listopadu nezávislosti Polska měla většina na sobě státní symboly. A když tady není vůbec myslitelné, aby policajt vletěl s beranidlem na soukromý majetek. Třeba otevřenou hospodu, kdy má být jakože zavřená. Nebo, že by někoho dusili, tloukli a v poutech ho smýkali na skužebnu za nenasazený hadr. A co je nejvíc, neřeší se zde ty nesnysly mezi lidmi. Ať si každý dělá co uzná. Češi nadávají na Poláky. Vyvyšujou se nad ně. Cítí se být lepšími. Proč tedy své pohrdání neukáží v praxi? Lezou sem za nákupy v houfech, jak kobylky? Cieszyn je v podstatě velké parkoviště českých spz. Parkují dokonce, jako dobytci na veřejné zeleni a pak kurvujou, že najdou auto s botou. Co si to ti Poláci vůbec na něj na nadčlověka s lepším genomen dovolili? Já mám o Velikonocích po těžkém zápalu plic s vykašláváním krve. Nepodělal jsem se. Bál jsem se, že umřu. Normální reakce, ale neposral jsem se. Život je i o smrti. Bohužel. A jestli to mělo přijít(naštěstí žiji a jsem ještě silnější), tak jsem chtěl dodýchat důstojně doma. Ne s hadicemi i z prdele málem a ukňouraným naturelem. Jste fajn chlap myslím. Omluvu nemohu akceptovat, jelikož není na místě. Neublížil jste mi.

     8. Tak to jsem rád, ale stejně mě omluvte, občas si trochu přihnu a pak mluvím jako Enigma (ten německej stroj, né ten časopis). 🙂

 8. Stát přece nemůže jen nařizovat a zakazovat….měla by být pro lidi i nějaká levná varianta , každý nebere 100 000 kč
  Doufám ,že až se bude dostavovat Temelín a Dukovany, že se z toho vyjmou akcionáři Čezu…Půjde to z našich daní ,tak proč by měli oni bohatnout…
  Už teď je to na hlavu …,my jsme si ty elektrárny zaplatili a třeba Němci nám na to nedali ani pětník , přitom tu elektřinu kupujeme na stejné burze jak oni. a za stejnou cenu……to prostě nemá logiku..
  Dokonce i vyhořelé palivo se skladuje na našem území…
  Bylo by to jedno ,kdyby ,alespoň i platy byly stejné…
  A je tak mimochodem kůrovcové dřevo ještě stále stojí v lese ,tak co je to za blábol ,že už není…

  1. Protože böhmen und mähren stop nejsou na to dotace z říše stop leštíme orlici Adolfě Merkelové stop dejte nám pokoj stop

  2. Jenže akcionáři si ty akcie koupili a elektrárny jsou zprivatizované, už není komunismus a nepatří všechno všem, chápete? A akcionáři stavět nic nechtějí ,protože je to prodělečné. Taky by jste stavěl fabriku, když by o ceně produktu rozhodoval někdo jiný? A ty ,co jste si zvolili ,zablokovali řádnou soutěž na výstavbu a od záp.zemí to bude o 30-40miliard dražší a není jisté jestli to někdy dostaví,protože v posl. nejmíň 10letech nic do provozu na rozdíl od rusů neuvedli.To jsme se střelili do vlastní nohy. Když stát nařizuje takovou blbost, tak ať si to platí.

   1. To se na nezlobte, to právě byla chyba, že se energetické zdroje nechaly zprivatizovat ,stejně jako nerostná bohatství….tohle všechno by mělo být v majetku státu..
    Né všichni si akcie kupují ,třeba Roman exšéf Čezu je dostával jako odměny…a zrovna né malou částku…
    Za to ,že šli Rusové od válu mohou Vrbětice….pokud si pamatuji…

    1. No to jsme si pomohli, škody zaplatíme všichni a ještě bude blok o desítky miliard dražší. A to jen proto ,že nějaký šmelinář kšeftoval se zbraněmi s pochybným Bulharem- ti za nic nemohou? Když je to tak jasný s tou Ruskou stopou, pročuž to není u mezinárodního soudu?
     Nebyla to jen manipulace Západu ,jako ta pandora před volbami a dál nic? Když se u všech afér dál nic nešetří,tak jsou to jen účelovky.

     1. Taky se mi nelíbí ,že se ty Vrbětice daly k ledu,…jako kdejaká novinářská kauza ,….vždycky něco nakousnou a pak se to vytratí do neznáma…
      Pandora byla jasná účelovka ,to máte pravdu.. docela by mně zajímalo za čí peníze si tak tehdy Michálek od Pirátů udělal ten výlet ,aby natočil to trapné video.?.. ale ještě k těm energiím, myslím si ,že za tím ,že se plyn i elektřina obchoduje přes burzu je práce Německa ,která moc vlastních zdrojů nemá…jen ty své povedené větrné elektrárny, na které není spoleh… Má v EU silnější postavení než kdokoli jiný, tak si ledacos umí zřejmě zařídit tak ,aby se pak nemuseli bát ,když je jejich vlastní energie vyšplouchnou…

     2. Jenže oni mají 2, nebo 4 trubky s plynem přímo z Ruska. Plynovka se relativně velmi rychle postaví a pokud to jde na místě uhelky tak vlastně jen kotel.Vodní hosp. a strojovna zůstávají. Navíc pl.kotel se uvede velmi rychle do provozu,znám to ,protože jsem ho obsluhoval.
      A máme to tady: Korejci,co nic podobného do provozu neuvedli. Francouzi nevím. Westinghaus stavěl až zkrachoval,převzala to Kanada -tak jak?
      Poděkujme těm,co nastupují k moci- lid si zvolil tak bude trpět.Závist p.MIchálka a Richterové z pirátů je bezbřehá a to sami neměli ani 2%.
      Jen zlo,pomalovat náměstí kříži,to si tam pak lidi užili prachu.

     3. To je pravda, že mají plyn ,ale Nord stream2…teď dělá Merkelové těžkou hlavu,…z jedné strany na ní tlačí němečtí byznysmeni, aby se už konečně zprovoznil a na druhou stranu ona ví jaký by to byl průšvih pro Ukrajinu a i Evropa by pak byla pod taktovkou Putina, protože by byla na něm závislá.. Však už taky ukázal, že mu není zatěžko udělat jakýkoli krok k vydírání…
      To jak píšete předělání z uhelné na plynovou ,to chápu,…bylo by to pro Němce nejpřijatelnější východisko .
      No máme se na co těšit…až se toho bojím co tenhle spolek kumštýřů do budoucna vymyslí…
      .

 9. Vládu vůbec nezajímá jestli budete v zimě mrznout,stejně jako je nezajímá ty stovky mrtvých po vakcínách,absolutní neúcta k lidskému životu..

 10. Vysvětli mi někdo z ekopomatencu v čem je dřevo neekologické.vyrostlo mi samo kilometr od baráku,nemuselo cestovat z Ruska přes pul zeměkoule,nebo kilometr z hlubin země a ještě z ostravy.ekologickou stopu při stavbě atomky radši nepočítám.staci jen přesun expertů a materiálů ať už z Ruska nebo ameriky.a to ještě nekopli do země.UZ VÍTE PROČ JSOU LETADLA NAVZDORY ŠTVANICI NA NAŠE AUTA STÁLE EKO????AIRBUS ZÍSKAL ZAKAZKU NA 255 LETADEL V HODNOTĚ DESÍTEK MILIARD USD.:))))TAK ASI TAK.

 11. Může se stát, že mladí a perspektivní lidé z EU prostě odejdou. Jednou z možných destinací (zejména pro nás) je Rusko. Nebylo by to poprvé, co od nás šla do této země emigrační vlna. Zrovna teď je na webu palba.cz velký článek o Janu Welzelovi, rodákovi ze Zábřehu na Moravě, který strávil 30 let na Novosibiřských ostrovech, v podstatě jako “bílý kolonista”.
  Už teď každý, kdo se pohybuje mezi odborníky, zejména některých oblastí biomedicíny a biotechnologií, může “odchod mozků” pozorovat.
  Pochopitelně, zelení bezmozci a další parazité z nevládních organizací zůstanou, ale ti žádné hodnoty nevytvářejí, jen zatěžují ekonomiku státu (a ještě cíleně škodí).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *