Lidé mohou chodit jen do práce a na nákup. Vláda přesto nechala otevřené sázkové kanceláře

Od dnešního dne platí v České republice částečný lockdown, kdy je uzavřena velká část maloobchodních služeb a lidé mají omezenou svobodu pohybu. Mohou pouze do práce, za rodinou, případně na nejnutnějšími nákupy.

Velké množství výjimek

Vláda sice v nařízení počítá s celou řadou výjimek, o kterých se dá diskutovat, protože jdou proti záměru co možná nejvíce omezit kontakty. Například je otázkou, proč mohou zůstat otevřené zverimexy. Musí si někdo v době vrcholící koronavirové epidemie nutně pořizovat nové zvíře, když krmivo je dnes běžně dostupné i v supermarketech? Nějakým způsobem však je možné takovou výjimku zdůvodnit a těžko podezírat majitele zverimexů z mohutného lobbingu u vlády.

Jak se ale dnes ukázalo, na základě vládních nařízení je možné ponechat v provozu také sázkové kanceláře, což už vzbuzuje řadu otázek. Redakci deníku Mix24.cz na to upozornili čtenáři.

Jak všichni víme, od dnešního dne je omezen volný pohyb osob i ekonomika a obchod. Tyto služby se měly dle vyjádření vlády omezit pouze na nezbytně nutnou míru s tím, aby občané vycházeli jen kvůli zajištění základních potřeb a kvůli zaměstnání. Nemohu tedy pochopit jak je možné, že zůstaly otevřeny sázkové kanceláře typu Chance (ta konkrétně), kde jsou zaměstnanci nuceni k přijímání sázek v nepřetržitém, i více jak osmihodinovém provozu, bez přestávek na jídlo či hygienu. Toto je opravdu nezbytně důležitý subjekt k zajištění chodu státu a zajištění základních potřeb občanů?” napsal do redakce čtenář Richard Strosser.

Sázkové kanceláře potřebujeme, rozhodla vláda

Po ověření této informace je třeba konstatovat, že většina sázkových kanceláří skutečně zůstala v provozu. “Většina poboček Tipsportu zatím zůstává otevřena. V souladu s nařízením vlády v nich ale nyní nabízíme pouze sázkové služby (kurzové sázky, loterie, losy),” je možné se dočíst v dnešní zprávě na webu největší české sázkové kanceláře Tipsport, kam spadá také značka Chance. Uzavřené zůstávají pouze ty pobočky, které jsou v aktuálně nedostupných prostorách, například v restauracích.

Je na místě se ptát, jakým způsobem sázkové kanceláře přispívají k zajištění základních potřeb obyvatelstva. Sázky je navíc možné velmi jednoduše uzavírat po internetu. Dále je tu rovina etická, kdy řada prospěšných maloobchodníků musela zavřít, zatímco poskytovatelé hazardních služeb mohou podnikat dále. Není dnes ta nejméně vhodná doba, kdy by se lidé měli věnovat hazardu, když jim navíc vážně hrozí ztráta zaměstnání?

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments