24. 7. 2024

10 příspěvků u článku “Lidé v Česku si pořádně zavařili. Nedostanou skoro žádný důchod, ale ještě o tom neví

    1. Ty prasata na Hradě i snížili lidem v Exekuci nezabavilnou částku ze srážky výplaty a důchodů…. prasata

  1. Stát lidem na důchod vyplácí jejich vlastní peníze, které odvedli na daních a státu se zúročili. Tak ať stát zruší daně a lidé si je budou odkládat na stáří, třeba na spořícím úctě. Jak jednoduché.

  2. Dnešní důchodce utáhnout musíme. Našetřit si na důchod taky musíme. Na byt,pozemek a vše ostatní co kdysi pracující lidé dostali přídělem zdarma si musíme taky našetřit, ale nevím už opravdu z čeho. Když už to vše zvládneme a u toho se nám podaří vychovat 2-3 děti tak za odměnu se místo důchodu budem rozčilovat na nenažrané managery a politiky s platy které si jen tak sami odkývou , přece v Evropě nebudou pod průměrem. Super vyhlídka co lidi🥴

  3. Ti co si platí málo, na ty doplatí ti co jim strhávají z vysokých příjmů. Potom brečí, že maji malé důchody a pobírají ještě sociální podpory. Nakonec jsou na tom i lépe než ženy které poctivě pracovaly 46let.

  4. Jak ukázala poslední léta tak spoření je málo výnosné. Dokonce některé důchodové fondy prodělaly i několik tisíc za rok. Inflace nás na úsporách okradla 18%. To je však velice optimistické tvrzení. Při růstu cen o 50-200% a někdy i více jsou to jen statistické kejkle. Jediné průběžný systém s odpovědným vybíráním od všech a s sanovanim ze státního rozpočtu % ze zákona, jako armáda, zdravotnictví a jiné provozni náklady státu. Naše důchody nejsou vysoké. Náš stát vydává na důchody 8% HDP průměr EU je 12 %, vyspělé Evropské státy dávají 14-16% HDP. Nikdo neví co bude za rok nebo dva. Naše vláda má starost co bude v roce 2050. Je to jen finta jak okrást lidi teď. Kalousek a Drabek taky měli zájem o naše děti a vnoučata. Nakonec prosadili stovky miliard na Církevní restituce včetně valorizací až do roku 2042. To jim najednou o děti a vnoučata nešlo? Rakušan podepsal dohodu, buď brát migranty nebo platit za každého odmítnutého 1/2milionu ročně. Nejednou jim nevadí, že jsou to dva průměrné důchody? K tomu tady máme ještě 1/2 milionu Ukrajinců. Farizejství dnešní vlády nezná hranic. Je to fialový hnus.

  5. Proč nejsou peníze na důchody. Za 1vé. Klaus st. peníze na důchodovém účtu cca 300 miliard rozpustil ve SR, za 2hé. OSVČ povinně zvýšené platby na sociální pojištění podobně jako zaměstnanci. No a aby byly peníze na důchody, penize z dividend ČEZu ne do SR a těm 30 % Křetinským, Tykačovi, americkým fondům BlackRocku ad., ale na důchodový účet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *