Maláčová okřikla Schillerovou v přímém přenosu. “Paní ministryně facebookuje, tak si ztlumí mobil”

Mezi ministryněmi sociálních věcí a financí to opět zajiskřilo. Stalo se tak na tiskové konferenci, kde Jana Maláčová a Alena Schillerová v přímém přenosu prezentovaly závěry, které schválila vláda na dnešním jednání.

Když se ke slovu dostala Maláčová, měla už Alena Schillerová po svém vystoupení, a tak si začala hrát s mobilem. Jenže si ho zřejmě neztlumila, protože mobilní telefon začal vyluzovat zvuky, které ministryni práce vyrušily.

Jana Maláčová se rozhodla nenechat to jen tak a vládní kolegyni okřikla. “Paní ministryně facebookuje, tak si ztlumí mobil,” pronesla jedna z nejviditelnějších tváří ČSSD, která nejde pro rázné slovo daleko. Když ta se kvapně pokoušela zbavit svůj mobil zvuku, dostalo se jí od Maláčové ironického poděkování: “Dobře, výborně“.

Vztahy obou ministryň přitom nejsou ideální už dlouho. Nad různými tématy se střetávají velmi často, a to obvykle v tom gardu, kdy Jana Maláčová chce prosadit navýšení platů či dávek, případně jiným způsobem zatížit státní rozpočet. Ten potom Alena Schillerová v roli ministryně financí logicky brání.

Čtěte také: Schillerová prezidentkou? Je to možné, ale má jeden nepříjemný hendikep

Ani toto jednání vlády se bez střetu obou ministryň neobešlo. Maláčová zde totiž obhajovala návrh, aby lidé pracující v těžkých profesích odcházeli do důchodu dříve. Schillerová však nesouhlasila: “Domnívám se, že není úplně zřejmé, kterých důchodů se to týká. Zvyšuje se sociální pojištění zaměstnavatelům a to se mi v pocovidové době nezdá vhodné.” Není však jasné, zda poslanci návrh ČSSD stihnou ještě před volbami projednat.

Foto: Úřad vlády ČR

Odebírat
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments