Vrací se padlá anketa Český slavík. Diváci budou hlasovat podle jedinečné metody matematického génia Karla Janečka

Dříve tak oblíbená hudební anketa Český slavík v posledních letech své existence zažívala nemalé problémy, které se týkaly především kontroverzí s hlasováním, kdy se pořadatelé například snažili zabránit tomu, aby kapela Ortel získala takové množství hlasů, které by jí na televizních obrazovkách umožnilo přebírat cenu a promluvit tak k národu. Nakonec to nebyla úspěšná snaha, ale jeden z dokladů, že model hudební ankety v dnešním světě plném streamovacích služeb se už možná přežil.

Český slavík tak měl čtyřletou pauzu, kdy o něj neměl nikdo zájem a zdálo se, že tento projekt navždy zmizí v propadlišti dějin. Jeho případnému vzkříšení příliš nepomohlo ani úmrtí Karla Gotta, který se stal stálicí a mnohanásobným vítězem. Jiné hlasy však tvrdí, že by to naopak pomoci mohlo, protože bude moci vyhrát také někdo jiný.

Teď se každopádně Českého slavíka ujal miliardář, spolumajitel společnosti RSJ a matematický génius Karel Janeček, a to v tandemu se svou manželkou Lilií Khousnoutdinovou. A má s ním velké plány, a to i co se hlasovací metody týká. “Jsem velmi rád, že mohu pomoci naší hudební scéně, stíhané excesivními až neracionálními restrikcemi a přispět k renesanci největší české hudební ankety, jejíž název vymyslel v roce 1962 Ladislav Smoljak,” uvedl Karel Janeček v tiskovém oznámení. “Spravedlivé hlasování podle hlasovací metody D21 umožní lidem lépe vyjádřit své preference a přináší tak férové a sjednocující výsledky soutěže, kterou považuji za rodinné stříbro české i československé populární hudby,” říká Janeček, který se stal i prezidentem celé ankety.

O vytvoření nové podoby trofeje pro nejpopulárnějšího zpěváka, zpěvačku i skupinu, kteří dle hlasujících kralují české hudební scéně, se postará designérka Viktorie Beldová. Tato volba není náhodou, jelikož Viktorie v minulosti mimo jiné vytvořila v rámci své diplomové práce korunu pro kambodžského krále. A rodina Beldů, ze které designérka pochází, se již několik desítek let stará o svatováclavskou korunu. Její tatínek a dědeček pracovali dokonce na její replice. “O detailní podobě všech cen máme s Lilií Khousnoutdinovou už definitivně rozhodnuto. V tuto chvíli už jen vychytáváme se šperkaři z Granátu poslední detaily, kdy můj návrh upravujeme tak, aby technicky vyhovoval výrobě,” prozrazuje Viktorie Beldová.

Foto: tisková zpráva Český Slavík 21

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments