Maláčová si opět nedala pozor. Sama se prozradila, jak porušuje opatření v restauraci. Schytala to i od Adama Vojtěcha

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová znovu ukázala, že protiepidemická opatření, která vyhlašuje vláda, ve které sama zasedá, příliš nesleduje. Nebo přinejmenším nerespektuje.

Vláda sice v pondělí rozhodla o tom, že u stolu v restauraci bude moct sedět až šest osob namísto dosavadních čtyř. Platí to však až od září. Navíc Jana Maláčová u stolu seděla s mnohem více lidmi. Ke všemu se nerozpakovala usvědčující fotku umístit na své sociální sítě. Ukázalo se navíc, že kvůli návštěvě restaurace se svými podporovateli nestihla zasedání vlády.

Opatření je platné pro všechny. Viděl jsem to na sociálních sítích. Zaujalo mě, že se to dělo přesně v 19:30, kdy zasedala vláda, kde byli přítomni všichni ministři až na paní Maláčovou. To už je ale její svědomí, jak toto bude zdůvodňovat,” komentoval úlet Maláčové ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přímo na tiskové konferenci. Rýpnul si také Andrej Babiš, který prohlásil, že pokud by Maláčová na jednání byla, zjistila by, že platí nová pravidla.

Maláčová nezůstala ušetřena ani komentáře od pilného glosátora veřejného dění Miroslava Kalouska. “Paní ministryně, Vaše vláda dnes milostivě povolila občanům, že jich u jednoho stolu smí sedět maximálně šest, ne už jenom čtyři. Ve stejný den sedíte u jednoho stolu v mnohem větším počtu. Co tedy doopravdy platí? Děkuji za odpověď, vládou dezorientovaný občan,” uvedl bývalý předseda TOP 09 na svém Twitteru.

Ministryně se v reakci pro server idnes.cz bránila slovy o tom, že nešlo o organizovanou akci a navíc dorazilo více lidí. V zápalu debaty prý zapomněla sledovat, kolik lidí sedí u stolu. Za svou chybu se však neomluvila.

Nejde přitom o první prohřešek Jany Maláčové vůči dodržování protiepidemických opatření. V začátcích epidemie byla spolu s Janem Hamáčkem přistižena na jednání bez roušky.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments