Kardinál odmítal očkování, protože se bál mikročipů ve vakcínách. Skončil na plicní ventilaci

Kardinál katolické církve Raymond Leo Burke v minulých měsících proslul jako jeden z nejvýznamnějších odpíračů očkování, který se nebál zabředat ani do divokých konspiračních teorií.

Teď se Burke sám koronavirem nakazil. Ještě 10. srpna přitom tweetoval, že se mu daří dobře. “Pochválen buď Ježíš Kristus! Chci vám říct, že jsem byl pozitivně testován na covid-19. Díky bohu, teď odpočívám a dostávám špičkovou lékařskou péči. Prosím modlete se za mé uzdravení,” uvedl kardinál, kterému je 73 let a patří tak do rizikové skupiny už jen kvůli věku.

Riziko se podle všeho naplnilo, protože Raymond Burke musel být v nemocnici připojen na umělou plicní ventilaci, jak uvádí server CNN. Přestože není jisté, zda byl očkován, vzhledem k jeho výrokům se dá usuzovat, že nikoliv.

V prosinci 2020 označil Burke koronavirus za “tajemný virus z Wu-chanu” a nechal se slyšet, že byl využit “určitými silami, které jsou nepřátelské vůči rodinám a svobodě a je určen k prosazování jejich ďábelských záměrů”. Co přesně tím myslel, to už však neupřesnil.

Na Římském fóru potom Burke uvedl, že očkování není možné občanům vnucovat totalitním způsobem. Ve své přednášce také uvedl, že vakcíny proti covidu-19 mohou být ve skutečnosti nositelem mikročipů, což je jedna z nejrozšířenějších, nejbláznivějších a také mnohokrát vyvrácených teorií.

Raymond Leo Burke patří v katolické církvi k odpůrcům současného papeže Františka. V roce 2014 byl degradován z nejvyššího vatikánského soudu na nižší post.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments