Sporťáci na ČT se rozhádali, hokejový expert Richter práskl dveřmi. V otevřeném dopise Robertu Zárubovi ztrhal práci kolegů

Ve sportovní redakci České televize to vře. Dlouholetý hokejový expert ČT Pavel Richter hodně hlasitě práskl dveřmi, a to po 22 letech, co se na komentování přenosů podílel. Známý bouřlivák přitom nekončí “po vzájemné domluvě”, jak se často říká, například proto, že už by si chtěl od komentování odpočinout. Naopak, končí ve zlém, a to především proto, že mu vadí nevhodné komentáře jeho kolegů, jmenovitě Milana Antoše a Marka Sýkory.

Pavel Richter napsal otevřený dopis šéfovi sportovní redakce Robertu Zárubovi, s nímž přitom žádné problémy neměl. “Po dlouhé úvaze jsem se rozhodl, a věř mi, nebylo to pro mě vůbec jednoduché, ukončit svou spolupráci experta v ČT. Vedlo mě k tomu naprosto nevhodné komentování expertů Marka Sýkory a hlavně Milana Antoše na posledním MS v hokeji. Jeho výrok, že co hrajeme, je hnus, by si absolutně neměl dovolit,” píše Richter v dopise, na který upozornil server isport.cz.

Naráží tak na dnes už zlidovělá slova experta Milana Antoše, která padla na letošním mistrovství světa při utkání s Dány. Českému týmu se vyloženě nedařilo, a to už po dřívějších nepovedených utkáních. Komentátor Milan Antoš se nechal poněkud unést a pronesl emočně zabarvená slova. “Je to hnus, je to fakt ošklivý. Nedá se na to koukat, nemá to nic…,” zaznělo tehdy z televizních obrazovek. Vzhledem k tomu, že Češi obecně nebyli s výkonem týmu Filipa Pešána spokojeni, s těmito slovy se víceméně ztotožnili. Staly se tak částečně symbolem zmaru na tomto mistrovství světa.

Jak se teď ale ukazuje, ne všichni s tak příkrým odsudkem souhlasili. Antošova, ale i Sýkorova slova označuje Pavel Richter jako hlavní důvod svého odchodu. “On, který se ve své hokejové kariéře v takové situaci nikdy neocitl, nemůže něco takového vyslovit o hře národního mužstva,” uvedl Richter, který se i po dlouhých letech, kdy už aktivně nehraje, dokáže pro věc náležitě rozpálit. “S národním mužstvem jsem byl v této situaci třikrát a vím, jak se pod takovým tlakem hraje, a jak je každý hráč svázaný. Výkon celého mužstva to tlačí dolů, ale hnus to nikdy nebyl a nebude!

Richterovi obecně vadí, že se na České televizi až příliš sportovci kritizují, což se netýká jen hokejistů. Podle něj už to vadí i divákům. Sport má národ povzbuzovat a spojovat.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments