18. 7. 2024

51 příspěvků u článku “Nepoučitelní Američané. Tálibán získal špičkovou výzbroj za miliardy dolarů zcela zdarma

 1. Nu měli by alespoň poděkovat, třeba i místním NATO příznivcům, kteří to rádi zaplatili z našich daní. Tímto žádám místní uvědomnělé NATO příznivce, aby si své pindy o Rusácích a Číňanech vsunuli pod klobouk a každý jednotlivě se postaral o ,,svého tlumočníka” a hlavně ,,za svoje”. Mne už nebaví poslouchat 3,14-čoviny o bojích za Prahu u Kábulu a i pokud tomu tak bylo, tak je potřeba říct že všechny ty pindy byly dobré leda k ničemu.Tak ,,veteráni” a ,,obránci vlasti”, jsou to VAŠI kamarádi, já z těch ručníkohlavců neměl nikdy užitek a s AČR a NATO je to úplně stejné.

   1. Já jsem Němec, narozený na Moravě a pokud na mne čeká tvoje Nataša, tak ji vzkaž že se nedočká.

  1. Buď tak laskav a vynech vojáky. Vojáci se tam sami neposlali. Poslali je tam politici – civilisti, které volíte, mimojiné, i vy civilové. Nech se zvolit a něco s tím dělej.

  2. přesně tak – vyzbrojit teroristy je zločin, nezabít je je ještě větší- spojenci vedení amíky by rádi útočili na rusáky či číňany? vzpamatujte se….to by americký sen skončil omnoho rychleji než skončídíky BLM, hispánským zločincům, islamistům a jjiným zločincům a pomatencům co tam mají:))))

 2. V prvé řadě je třeba si připomenout, co kdysi řekl jeden z nejvyšších představitelů USA Henry Kissinger: “USA nemají stálé přátele nebo nepřátele, jen zájmy”. Už z toho pohledu nevěřím, že Američané by tam tu výzbroj nechali jenom tak. Oni musejí mít s Talibanem nějakou domluvu nebo přímo vyjednanou spolupráci s konkrétními cíli. Zkušenosti z mnoha let ukazují, že když Američanům jde o jejich zájmy, žádné svinstvo jim není cizí.

  1. Jsou to větší šmejdi než Rusáci a tím to co předvedli za posledních 14 dní to jen potvrdili ! Do hajz.. s Amerikou a všemi jejími vlezdoprdelky z řad Českých politiku v čele s Vondrou z Ods !!

  2. naprosto přesně.Mají to geneticky. Valili se tam davy ztroskotanců z celého světa. Po válce přijali drtivou většinu nacistických vědců, další přešli do jistdé americké organizace, která operuje po celém světě

 3. Talibům stačí kalach, rakety stings a odvaha. Ty zbraně nepoužijí a budou se snažit je někomu prodat

 4. To není o nepoučitelnosti, to je úmysl. Bylo to dohodnuté a s cílem rozpoutat následky, které v brzku uvidíme. Již v 60. letech stanovili jako novou biologickou zbraň tvora zvaného “uprchlík”. Ten bude nyní použit i proti Evropě, jako hospodářskému konkurentovi – brutálně zatížit sociální systémy a zdevastovat ekonomiku.

  1. Tak s tím nelze nesouhlasit, protože sami vidíme za ta dlouhá léta co se k nám nahrnulo a nejen k nám ale do celé Evropy. Nebyl jsem nikdy ve Francii ani v Italii a ani v Britanii, tedy v bývalých koloniálních velmocí, které si snad víc než století vezili personál pro práce co nikdo nechtěl dělat, ze svých kolonií. Amričané totéž dosahovali a dosud praktikují, vnucováním svého způsobu života národům, kterým jsou Americké tradice cizí a někdy asi i nesmyslné ! Asi by bylo na čase aby si konečně už i Američané uvědomili, že jejich způsob života se řadě jiných národů nemusí líbit a neodpovídá jejich tradicím a zvykům. Pokud je nikdo nenapadá na jejich území tak by se měli konečně smířit s tím, že vnucováním se ničeho nedosáhne !

 5. Afganistán je plný surovin. Záleží komu a za kolik je bude dodávat.Myslím si , že USA budou dostávat přednostně.

  1. Ani bych neřekl! Američane tam napáchali tolik zvěrstev, že Afgánci na ně jen tak nezapomenou…

 6. Američani jsou idioti kteří stvořlli Taliban vyzbrojili ho pak proti němu 20 let bojovali a nyní po dohodě s ním z Afghanistanu utekli v noci jako malí kluci !!! Posr… Amerika a celé to NATO !!! Kam pujde těch 800 tis. Afghancu kteří chtějí prchnout ? Do Ameriky ? Nééé do Evropy !!!

 7. Američani to už domluvili s islámem sou to dacani a ti naši vlastenci co tam oadli dobře jim tak stejně tam lezli pro peníze tak za co tam bojovali?????

 8. “supermoderní” … rok zařazení 1974

  asi si pojem supermoderní představuji jinak, než vyrobeno dle konstrukčního plánu z prvé půlky osmdesátek (v roce 2021)

 9. Ono brzy islam ukáže Američanům a to je vybavily vlastnímy zbraněmi.Ukazka jak pro peníze USA prodá zbraně komukoliv jen aby mohly zas začít válku .Zas se budou vymlouvat na islám jen aby mohly si zavalčit a zbrojny průmysl zas vyrábět .

 10. To jsou Američané tak hloupý, nebo je to úmysl. Všude, kde zasahovaly, to dopadlo katastrofálně. A nyní se na tom podílí i naše slavná armáda. Stálo to za to ?

 11. Jediným řešením bude podle mě odříznutí této země od jakékoli finanční a humanitární pomoci. Bohužel ekonomické zájmy jiných zemí vždy zvítězí. Podobně tomu bylo i v covidovém období u nás na jaře. Fabriky měly ostošest, přestože ony samy byly líhní covidu.

 12. Asi Vám pane redaktore někdo zapomněl říct že Taliban bojuje velmi úspěšně proti Al.Kajdě i proti islámskému státu a na území Talibánu mají absolutní moc! Zbraně použije pro vlastní obranu a rozprodávat je určitě nebudou . ONo není to poprvé co získali zbraně od USA . Taliban bude mít časem problémy s kmenovýmy vůdci a jedna oblast je pod generálem Afghánistánu kterou Taliban nikdy nedobil . Taliban je už roky dobře vyzbrojen a teĎ si jenom přilepšil na takovou úroveŇ že je schopný se bránit dalším agresorům kteří by chtěli okupovat jejich zemi jak to bylo do nedávna. Do Afghánistánu se lilo neskutečných miliard Euro a poskytovala se ochrana od Agresorů USA a NATO tento stát se prakticky nechal vydržovat za nic . TeĎ se vše vrací do normálu a uvidíme jak si poradí bez peněz a cizí pomoci.

 13. To že afghánské vojsko nebojuje proti Talibánu jasně poukazuje na to že Talibán jsou Afghánci. Celé mi to připomíná poválečné období kdy jsme lovili tzv. kolaboranty. Hold, v každé zemi se najde odpad, kterému voní americké dolary tak moc, že je schopen škodit vlastnímu národu.

 14. Zbraně se vyrábějí a pak prodávají, jedno komu. Takže někdo dobře zaplaceno už dostal, byť z peněz amerických daňových poplatníků, a jenom o to tu jde..
  Karma se konat nebude, protože aby přepadli USA, na to toho mají sakra málo, ono by se ani Talibáncům moc nechtělo, stačí jim vládnout doma…

 15. Proč tam Češi vůbec lezli, k čemu je nám NATO? V devadesátém bylo plno keců, že vojenská uskupení z doby studené války zaniknou. Ha,ha, ha. Zanikla jen Varšavská smlouva. Kolik nás při změně režimu jásalo, to jsme byli naivní troubové.

 16. Myslím si že techniku navozili do Afganistánu po železnici přes Rusko. Rusko je teď nepřítel a nedovolí přesun USA army přes svoje území. Přepravovat techniku letecky je drahý špás.

 17. Většina té techniky je bez obsluhy a servisu zcela nepoužitelná. Pokud ano, tak max. pár provozních dní nebo týdnů. Přesně to američané vědí, takže je pro ně výhodnější to tam nechat.

 18. Tak tady je příklad USA,nikomu nic neříct,zdrhnout ,poslat tam pár bombardérů, a ostatní se v tom musí vymáchat,toto je spojenec !!!!!!!!!! Když k něčemu příjde,můžeme se na někoho obrátit????? Nejlíp bude, spoléhat se sám na sebe ,a hájit své zájmy.

 19. Kdyby láska k USA nebyla teď pro všechny povinná, tak bych řekl, že ti Američani jsou skutečně dokonalí volové. A prokazují to nejen teď a tady v Afghánistánu. Nemáme, pokud jde o naše designované a nejlepší přátele, to příslovečné štěstí. Tak snad příště.

 20. To nebylo zadarmo.To je dohoda. Mimo jiné tam zapoměli i seznam spolupracovníků-kolaborantů nebo nejmodernější “oční identifikátor”,to aby to měl taliban jednodušší při hledání kolaborantů. Jaká náhoda! Prostě ty své kamoše podrazili,jako vždycky a všude, za nějakou výměnu za něco.Nechali je tam a ted se má postarat evropa o jejich bezpečnost.

 21. A jste si jisti že zdarma? Moc bych za to nedal, že je to součást dohody s Tálibanem. Legálně jim zbraně prodat nemohou, tak je tam na oko opustí i když se mohli stahovat jak dlouho chtějí. Prostě jen prodej zbraní teroristům, tak jak to dělají celé roky…

 22. Plně souhlasím s názorem pana generála Ándora Šándora ! Američané jsou ale nepoučitelní byť už dostali poněklikráte za vyučenou a na frak. Vždy nějaké zemi zlikvidovali vládu za pomoci místní opozice nebo i bez ní, protože prostě je výroba zbraní živí z velké části ! Bohužel se vždy našli vlezdozadci co šli s nimi nebo místní menšina v té které zemi ale to byl zatím skoro všude jejich kámen úrazu. Osobně bych řekl, že Rusové se poučili podstatně dřív a zanechali těch vyučovacích metod někde ve světě. Právo na sebeurčení by měl mít každý národ s vyjimkou těch co vyvražďují vlastní opozici. Bez opozice by asi bylo vše špatně, protože právě činná opozice je prostředkem ke správnému vládnutí.

 23. Afganistán má výzbroj zadarmo. My to Američanům vynahradíme. Proti komu Amíci vyzbrojili Talibán ? Neopakuje se historie ? Už jednou jim takhle poskytli zbraně.

 24. kobercovy bombardování z velké výšky amici i nato maj na sklade matroše dost na deset let a je po talibánu ale holt na to nemají koule protože ten trumbera z white housu je taky už nejakej roček nepoužil tak co už že zbytečně se sraly do zeme kde jim nic nepatřilo jen je sralo že na kšeftu s fetem nevydělávaly tak tam nechaly chcípat jen ty zdola (vojáky….) kdyby měly bojovat politici byla by větší prča.

 25. Myslím, že dohoda je dávno jasná … opium za dodávky zbraní… už za 2 světové když někdo věděl, že má li nepřítel ukořistit vojenský materiál, raději ho zlikvidoval… chudáci amíci to nestihli… a nechali tam vše prostě vše bez zničení… vždyt oni rádi obchodují s narkotiky…

 26. Tak je třeba ty šašky trochu vyzbrojit,aby se za pár let mohlo zase válčit. To je tak nějak americký styl. Nejdříve budoucího protivníka naučíme bojovat, potom ho vyzbrojíme a pak mu vyhlásíme válku…

 27. Všechno je to nesmysl. Soudruzi Američané jsou odjakživa nejlepší na světě. Světovej policajt přece nemůže dělat chyby.Nebo se snad mýlím?

 28. čert ví jak to bylo, třeba to bylo za oponou domluveno a zaplaceno, Amík nedělá nic na čem by nerejžoval.

 29. Amici nejsou tak hloupí,peníze za vyzbrojení si vezmou ze zmrazených účtů .co jsou v západních bankách. Zadarmo tam nic nedali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *