Malé dítě před velkým autem. Audi se omluvilo za nevkusnou reklamu

Automobilka Audi lákala na svůj nový model RS 4 Avant originálním reklamním motivem. Jenže od internetových uživatelů sklidila pořádnou porci kritiky. Nakonec jí nezbylo než reklamu stáhnout a veřejně se omluvit.

Na reklamě na nové Audi RS 4 Avant je k vidění malá dívenka, která stojí před masivním chladičem vozu a přitom si v klidu jí svůj banán. Holčička ale svou výškou sotva přesahuje karoserii a z pozice řidiče by byla pravděpodobně přehlédnutelná. Právě to vyvolalo vlnu negativní reakcí na adresu automobilky a konkrétně této reklamy.

Většina kritizujících uživatelů na sociálních sítích poukazoval na to, že zvolený motiv je vzhledem ke stále obrovskému množství obětí dopravních nehod nevkusný. Dívka je ze sedadla řidiče sotva viditelná a celá fotografie působí tak, že by ji snad auto mohlo přejet. Další uživatelé si stěžovali na to, proč dívka v šatičkách jí banán. Celý obrázek jim přišel naprosto nevhodný.

Kritika byla tak masivní, že se k ní muselo vyjádřit samotné Audi, které se v obšírné zprávě pokusilo o vysvětlení. “Nasloucháme vám a chceme říct jasně: staráme se o děti. Audi RS 4 je rodinným vozem, který disponuje více než třiceti jízdními asistenty včetně nouzového brždění. Právě proto jsme ho v kampani prezentovali s různými členy rodiny,” uvádí Audi.

Doufali jsem, že dokážeme komunikovat tato sdělení tím, že ukážeme i nejslabší účastníky provozu, jak mohou relaxovat u vozu s RS technologií. Byla to ale chyba! Audi v žádném případě nechce ranit ničí city. Proto se omlouváme ze tento necitlivý obrázek a zajistíme, aby už v budoucnu nebyl využíván. Interně také prošetříme, jak tato kampaň vznikala a zda v tomto případě neselhaly kontrolní mechanismy.

A jak vy se díváte na kritizovanou reklamu Audi? Připadá vám také nemístná, nebo naopak zajímavá?

Foto: Audi

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments