Maminka umřela na covid krátce po porodu. Pomozme malému Kájovi, vyzývají její kamarádky

Srdceryvný příběh, který se objevil na sociálních sítích, dokládá, jak moc dokáže být koronavirus zákeřný a že se skutečně nevyhýbá nikomu. Pojednává o novopečené rodině, které nebylo dopřáno užívat si společného života. Sotva totiž maminka Wendy porodila vytouženého syna Káju, zemřela na covid. Její kamarádky teď pořádají sbírku, která má za cíl pomoci manželovi, jenž zůstal na novorozence úplně sám.

Každý kdo naší milou a hodnou kamarádku znal, ví, že to byla veselá holka, která nezkazila žádnou legraci. Několik let čekala na toho pravého a dokonalého muže, že už ani nedoufala, že ho někdy potká. V prosinci 2019 se na ní, ale konečně usmálo štěstí a ona potkala na pracovním vánočním večírku Káju,” píší kamarádky na facebookovém profilu.

Nedlouho poté se na dvojici usmálo štěstí. Wendy se těšila na roli maminky i na to, že budou tvořit krásnou rodinu. Celé těhotenství si skutečně užívala, jenže pár dní před porodem onemocněla covidem. A už nic nemělo být jako dřív.

Nemoc totiž zaútočila velkou silou, které je jak známo schopna. Wendy trpěla silným kašlem a horečkami. Nakonec bylo třeba přistoupit k císařskému řezu, který se povedl a na svět přišel zdravý Kája.

Stav Wendy se ale nelepšil. “Den po porodu jí lékaři zjistili oboustranný zápal plic a převezli ji na ARO, napojili na kyslíkovou masku a po pár dnech uvedli do umělého spánku, aby tělo mohlo odpocivat. Všichni věřili, že tohle jí pomůže a ona bude brzo doma u svého malého chlapečka a skvělého tatínka, který se od porodu staral, aby malému Kájovi nic nescházelo. Měla tu největší motivaci. Žít pro svého syna a rodinu! Ale bohužel v úterý 9. března 2021 po týdnu v umělém spánku se její srdíčko zastavilo a Wendy svůj životní boj prohrála,” píší její kamarádky.

Kamarádky Wendy chtějí pomoci manželovi Karlovi i malému Kájovi, kteří jsou teď odkázáni sami na sebe. Pořádají proto transparentní veřejnou sbírku, jejíž výtěžek předají tatínkovi. Přispět je možné na číslo účtu, které je uvedené v přiloženém facebookovém příspěvku.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments