Manžel miss Lucie Křížkové jde za mříže. Úspěšný sportovec vytuneloval kampeličku. Neznalost neomlouvá, řekla miss

Úspěšný sportovec a mistr České republiky v jachtingu David Křížek byl odsouzen k nepodmíněnému trestu ve vězení, kde by měl strávit tři a půl roku.

Vrchní soud v Praze vyřkl tento trest na základě toho, že se Křížek podílel na vytunelování kampeličky Metropolitní spořitelní družstvo. Manžel miss z roku 2003 Lucie Křížkové se ke svému činu přiznal. O verdiktu informoval server ihned.cz.

Je to devět let, co se můj muž David stal nástrojem trestného činu. Z naivity a důvěřivosti byl loutkou ve dvou společnostech, které způsobily milionové škody,” napsala teď Lucie Křížková na svém instagramovém profilu. Podle ní se manžel podvodu vědomě neúčastnil, ale byl v podstatě napálen. “Podepisoval, byl ujišťován, že vše je naprosto legální a neměl důvod nevěřit lidem, kteří jsou ve svém podnikání úspěšní. Ale neznalost neomlouvá. To víme.

Lucie Křížková také považovala za důležité zdůraznit, že ze ztracených miliard neměl její manžel žádný profit. Dokonce musel rozprodat téměř celý svůj majetek, aby mohl zaplatit alespoň část dluhů, které udělal a aby si mohl dovolit právníka. “David udělal chybu, za kterou teď bude pykat,” ví Křížková

Pro Davida Křížka to navíc není konec. Zatímco první větev případu, v níž byl obžalován, soud tímto verdiktem uzavřel, on sám čelí obžalobě ještě ve druhém případu. Také zde mu hrozí trest odnětí svobody. Za mřížemi tak může strávit delší dobu než tři a půl roku. Na druhou stranu, pokud se bude dobře chovat, může požádat o předčasné propuštění po polovině trestu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments