McDonald’s čelí žalobě za rasismus. Nedává prý reklamu do médií vlastněných černochy

Mediální magnát Byron Allen zažaloval společnost McDonald’s za rasovou diskriminaci. Ten má podle něj spočívat v tom, že tento řetězec rychlého občerstvení málo inzeruje v médiích, které ovládají lidé černé barvy pleti, mezi které Allen patří. Podnikatel požaduje po síti restaurací náhradu škody ve výši 10 milionů dolarů, jak informuje agentura Reuters.

Žaloba zmiňuje nedostatečnou inzerci McDonald’s v médiích společností Entertainment Studios a Weather Group, které vlastní právě Byron Allen. To je podle podnikatelových právníků v rozporu s federálními zákony o občanských právech.

Žalobce celou záležitost také vyčíslil. Podle něj tvoří 40 % zákazníků McDonald’s lidé tmavé barvy pleti. To však neodpovídá rozdělení reklamního rozpočtu společnosti. V roce 2019 šlo do médií vlastněných černochy pouhých 5 milionů dolarů z tučného rozpočtu ve výši 1,6 miliardy dolarů.

McDonald’s podle Byrona Allena sice na oko podporuje rozmanitost a inkluzi, jak současné trendy ve Spojených státech amerických žádají, ale jsou to jen prázdné fráze, které nejsou naplněny reálnými činy.

McDonald’s už zareagoval i na tuto žalobu. V prohlášení uvedl, že zvýší výdaje za reklamu v médiích, která jsou vlastněna černochy, ze současných dvou na pět procent, a to do roku 2024. Společnost jde ale ještě dále. Bude více investovat také do reklamy v médiích, která vlastní Hispánci a Asiaté, stejně jako členové LGBTQ komunity.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments