Zeman vytáhl do boje proti dezinformacím. Udělal radikální krok

Kancelář prezidenta republiky Miloše Zemana se rozhodla začít bojovat proti dezinformacím. Napříště proto už nebude poskytovat informace vybraným médiím, jak informoval prezidentův kancléř Vratislav Mynář.

Kancelář prezidenta republiky v rámci boje proti dezinformacím, jehož význam potvrdila mimo jiné během jednání v lednu roku 2021 i Evropská komise, nadále nebude poskytovat jakékoli informace týdeníku Respekt, serveru Seznam Zprávy, blogu Deník N, redakcím 168 hodin a Reportéři ČT,” uvádí Vratislav Mynář v prohlášení, které je k nalezení na webu Pražského hradu.

Podle něj některá média získávají informace od pracovníků prezidentské kanceláře “neseriózním a nestandardním způsobem”, aniž by však specifikoval, co si pod tím představit. Doplnil, že uvedená média dlouhodobě a vědomě šíří lživé a neobjektivní informace.

V případě poskytování součinnosti ve formě zodpovídání dotazů e-mailem či telefonicky by se pracovníci KPR mohli naopak podílet na poškození dobrého jména České republiky, což je v rozporu s jejich pracovní smlouvou,” uvádí Mynář.

Je nutno doplnit, že o dezinformace jde z pohledu Miloše Zemana, případně Vratislava Mynáře. Podle názorů některých expertů je to přitom právě Zeman, kdo šíří dezinformace, jako naposledy v kauze Vrbětice, kdy zřejmě záměrně nesprávně uvedl, že existuje několik vyšetřovacích verzí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments