Miliardář Radim Passer udělal ostudu v Německu. “Bezohledný šílenec” rychlostí 417 km/h ohrožoval provoz na dálnici

Pobožný miliardář Radim Passer si splnil další ze svých snů, když vytáhl své hypersportovní Bugatti Chiron na německou dálnici pojící Berlín a Hannover, aby zde dosáhl maximální rychlosti, jež tento vůz umožňuje a která překračuje 400 kilometrů za hodinu. Po komplikovaných přípravách, jež miliardářův tým popisuje ve videu, se mu to nakonec podařilo a ručička na tachometru se nakonec zastavila na úctyhodných 417 km/h. Jde již o druhý podobný kousek. I s předchozím vozem Bugatti Veyron totiž Passer na německé dálnici, kde neplatí oficiální rychlostní limit, řádil podobným způsobem.

Měl vůz pod kontrolou?

Děkujeme Bohu za bezpečnost a dobré podmínky, které nám umožnily dosáhnout rychlosti 417 km/h,” říká v obskurně působícím videu Radim Passer. Ne všem se ale líbí, že jsou odkázáni na milost a nemilost odvázaného miliardáře v zádech s Bohem. Podnikatel sice svůj kousek provedl v ranních hodinách, ale přesto za neomezeného provozu. Řadu vozů také předjel.

Foto: Shutterstock

Odmítáme jakékoliv chování v silničním provozu, které ohrožuje účastníky provozu nebo k tomu může vést,” uvedlo jednoznačně německé ministerstvo dopravy pro agenturu AP. “Všichni účastníci provozu se musí držet silničních pravidel.

Zástupce ministerstva dopravy také zdůraznil, že navzdory neomezené rychlosti, která na daném úseku dálnice platila, není možné toto vykládat způsobem, že prostě jen sešlápnete pedál plynu k zemi a jedete na maximum. Vždy musíte mít vozidlo plně pod kontrolou. A je velkou otázkou, zda je něco takového při rychlosti přesahující 400 kilometrů za hodinu možné.

Zbohatlické manýry

Počin Radima Passera nechápou ani Němci, kteří o něm na internetu horečnatě diskutují. “To měl tedy ten bezohledný šílenec štěstí, že mu zrovna teta Frieda se svým Polem nevjela do pruhu. Protože auto se 400 na tachometru se přiblíží okamžitě, i když se zdá být ve zpětném zrcátku daleko. Udělat tohle uprostřed provozu je slabomyslnost,” uvedl komentující Dieter Schmeer na serveru Focus.de. Další poukazují na “východní zbohatlické manýry”.

Radim Passer patří mezi nejbohatší Čechy. Magazín Forbes ho s majetkem 6,6 miliardy korun řadí na 33. místo svého žebříčku. Zbohatl především na developerské výstavbě na Brumlovce a aktuálně se chystá zastavět Roztyly přímo u Krčského lesa, což místní obyvatelé kritizují.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments