Škoda chystá moderní verzi legendární dodávky 1203. Tvůrce velebí její praktičnost, bude Simply Clever

Automobilka Škoda v posledních letech významně rozšířila svou produktovou základnu a nezdá se, že by se chtěla zastavit. V jejím portfoliu už ale mnoho prostoru nezbývá. Něco by se ale přeci jen našlo, a to navíc s odkazem na historii značky. Škodovka ve své nabídce totiž, na rozdíl od mnoha jiných značek, postrádá standardní dodávku neboli minivan, jak se dnes moderně říká. Nemuselo by to ale trvat dlouho a Škoda by ji mohla zařadit do své nabídky. První návrhy totiž má hotové, a to rovnou pokračovatele legendární 1203.

Foto: Shutterstock

Nezapomenutelný a praktický vůz

Pravdou je, že automobilka má bohatou historii. Vznikla již v roce 1905 a od té doby vyprodukovala celou řadu modelů, které se staly legendárními a na které se již třeba dlouho nenavázalo. Proto vedení značky zadalo svým designérům, aby provedli moderní interpretaci některého z historických vozů.

Foto: Škoda Auto

Designér Daniel Hájek si vybral právě nezapomenutelnou Škodu 1203. “Bylo to vlastně moje první auto, používali jsme ho jako pracovní stroj na poli, už v patnácti letech jsem si ho mohl občas nastartovat a sem tam s ním po poli popojíždět,” vzpomíná Hájek pro server Auto.cz. Dnes už se přitom jen málo ví o tom, že tento vůz, který dlouhé roky fungoval jako model pro sanitky, měl také mnohé slabiny, na které si zejména profesionální šoféři často stěžovali. Šlo především o slabou motorizaci a častou poruchovost.

Foto: Škoda Auto

Praktické řešení v duchu Škodovky

Hájek je přesvědčený, že moderní Škoda 1203 by se v aktuálním portfoliu značky náramně vyjímala. Jeho moderní verze, jak ji designér navrhl, je totiž doslova ztělesněním Simply Clever řešení. Velkou výhodou je především velký vnitřní prostor a praktičnost takové dodávky.

Návrh moderní Škody 1203 je pochopitelně poplatný době. Bylo by naivní se domnívat, že automobilka bude vůz vyvíjet od samého počátku včetně veškerých komponent. Ale skutečnost, že je součástí koncernu Volkswagen, dává tomuto projektu velkou šanci na úspěch, kterou by jinak zřejmě neměl.

Designér Daniel Hájek. / Foto: Škoda Auto

V podstatě totiž stačí využít existující technologie používané v sesterském Volkswagenu Transporter a pouze je zabalit do škodováckého hávu. Ostatně, stejně se to dělá s dalšími oblíbenými modely značky, jako je Octavia, Superb nebo Kodiaq.

Nabízí se přitom také využití moderní Škody 1203 nejen coby užitkové dodávky, ale také v rámci aktuálního trendu speciální úpravy pro cestování, jako je například Volkswagen California.

Foto: Škoda Auto

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
68 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments