Miloš Zeman poradil transgender lidem, jak se mají zachovat, aby nemuseli porušit své pohlaví

Z prezidenta Miloš Zemana se rázem stal odborník na téma sexuálních menšin. Před týdnem se velmi kriticky vyjádřil na adresu transgender lidí, tedy těch, kteří nejsou spokojeni se svým pohlavím. Za to sklidil velkou kritiku téměř od všech. Přesto by na svém výroku nic neměnil.

Prezident Zeman považuje změnu pohlaví stále za sebepoškozování. Navíc vtáhl do hry lékaře, kteří podle něj porušují Hippokratovu přísahu, pokud se do operativní změny pohlaví pustí. “Teď v souvislosti s Istanbulskou úmluvou, která se velmi správně vyslovuje proti ženské obřízce, je vlastně transgender ještě daleko brutálnější a horší než ženská obřízka,” uvedl Miloš Zeman pro deník MF DNES.

Pro transgender lidi našel také náhradní řešení, aby se nemuseli sebepoškozovat. “Doporučil bych mužům, kteří se chtějí stát ženou, aby se místo této nebezpečné a bolestivé operace vybavili ženskými šaty, nazuli si lodičky, na hlavu si navlíkli paruku, nezapomněli se oholit. A v takovém případě mohou mít pocit, že jsou ženy,” nechal se slyšet prezident.

Prezident by v případě lidí, kteří nejsou spokojeni se svým pohlavím, přistoupil k léčení duší. To by mělo spočívat v komunikaci s psychologem či psychiatrem a použití nějaké medikace. “Ale představte si hluboký operativní zákrok – opakuji ještě jednou, že do zdravého organismu – a já se vás zeptám: Pokud odsuzujete ženskou obřízku, což je barbarský zvyk, tak proč neodsuzujete i transgender?

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments