Ministr Blatný šel zkontrolovat Pražany, jak dodržují opatření. Nachodil 16 kilometrů, radost mu udělali jen někteří

Ministr zdravotnictví Jan Blatný si rozhodl udělat vlastní obrázek o tom, jak Češi dodržují protiepidemická opatření, jež vláda stále odmítá uvolnit, byť se všeobecně ví, že například respirátory na ulici téměř nikdo nenosí. Policie je přitom za to téměř nenapomíná, jinak by to v ulicích muselo vypadat přeci jen jinak.

Já jsem se včera byl projít po Praze. Našel jsem 16 kilometrů, to můžu dokázat na hodinkách. Byly zajímavé dvě věci. Jednak část lidí opravdu ta opatření nedodržuje a část lidí je dodržuje,” prozradil Jan Blatný svůj poznatek z procházky v Otázkách Václava Moravce. “Tak se zaměřme na ty, co to dodržují, to jsou ti zodpovědní, je to tak dobře. Čím více těchto lidí bude, tím větší pravděpodobnost je, že 12. dubna je reálný termín.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný se tak snažil odpovědět na otázku, zda se po konci nouzového stavu 11. dubna začnou rozvolňovat opatření a žáci se začnou vracet do škol.

Ještě jsem měl druhý poznatek, který mi udělal radost. Když se potom během odpoledne udělalo hezčí počasí a vyšly ven ještě větší počty lidí, tak se mezi nimi objevili jednak strážníci, jednak covidové hlídky s modrými vestami. Když byli lidé upozorněni, tak na to reagovali velmi pozitivně,” uvedl Jan Blatný.

Ministr zdravotnictví žádá, aby lidé schválený nouzový stav využili. To pravděpodobně znamená, že se mají řídit všemi platnými opatření. Jen pak je reálné, že by se 12. dubna mohlo začít rozvolňovat.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments