Nesmírně lituji jeho tragické smrti, řekl Zeman o Kellnerovi. Prezident létal i miliardářovým letadlem

Prezident Miloš Zeman vyjádřil smutek nad tragickou smrtí nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Oba pojily silné vazby. “Prezident republiky si velice vážil Petra Kellnera pro jeho podnikatelské úspěchy a nesmírně lituje jeho tragické smrti,” uvedl na Twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Petr Kellner byl s Milošem Zemanem několikrát v Číně, kde prezident orodoval za miliardářovy podnikatelské zájmy. Podle expertů je v této zemi extrémně důležité politické krytí z nejvyšších míst. Někteří kritici tohoto spojenectví mají za to, že kvůli tomu, aby se Kellnerovi v Číně dobře podnikalo, musela Česká republika vůči říši středu činit řadu ústupků.

Velký rozruch vyvolala i událost spojená s návštěvou Číny. Z jedné z cest se totiž Miloš Zeman nevracel vládním airbusem, ale využil nabídky transportu v letadle Kellnerovy společnosti PPF.

Čtěte také: Podivuhodný příběh Petra Kellnera. Skvělý byznysmen, který se zaprodal Číně a Česko spolu s ním

Kellnerova PPF má v Číně rozsáhlé aktivity. Prostřednictvím své společnosti Home Credit poskytuje spotřebitelské úvěry a další úvěrové služby. Podobné podnikání na čínském trhu není možné bez souhlasu čínské komunistické strany.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments