Ministr Blatný varoval před falešnou nadějí na rozvolnění. Promluvil o své rezignaci

Poslanecká sněmovna na žádost vlády opět prodloužila nouzový stav, v rámci kterého jsou přijímána protiepidemická opatření, zejména potom zákaz cestování mezi okresy. Nouzový stav byl však prodloužen jen do 11. dubna s tím, že poté by měl skončit.

Je reálné, že od 12. dubna se bude moci začít něco měnit. Slíbit to ale teď nemůžu, protože je to na nás. Věřím, že se to stane, je to náš plán,” uvedl k tomu ministr zdravotnictví Jan Blatný v Otázkách Václava Moravce. Podle něj je ale vše zatím jen plánem.

Čtěte také: Jaké bude jaro s koronavirem. Po Velikonocích přijdou změny

Zároveň ale varoval, že to přeci jen může dopadnout jinak, jako už tolikrát a nouzový stav, stejně jako veškerá opatření bude zapotřebí prodloužit, ne-li ještě zpřísnit. “Ve chvíli, kdy podlehneme nějaké falešné iluzi nebo přání, že přece se to už lepší, tak už na to nemusíme tolik dbát, tak může dojít k razantním změnám, které si nikdo nepřeje,” řekl ministr Blatný. Ten také upozornil, že teď ještě není vhodný čas na to, aby se lidé potkávali s rodinami nebo pořádali večírky. Žádné rozvolnění zatím není na pořadu dne a Velikonoce by měly proběhnout v co nejtvrdším režimu.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný nechtěl ani říct, kdy by se žáci mohli vrátit do škol, přestože se rovněž mluví o 12. dubnu. “Nebylo by správné dávat fixní čas. To, že nás někdo tlačí do nějakých pevných termínů, potom akorát může vyvolávat nějaké naděje, případně zklamání. Já vám neřeknu, jestli za 14 dní, za 3 týdny se budeme moci posunout dál, bude to záležet na tom, jak se bude ta situace vyvíjet,” uvedl Jan Blatný.

Na přetřes přišla také nespokojenost premiéra Andreje Babiše s prací svého ministra zdravotnictví, kterému v minulých dnech poslal hned několik dopisů, ve kterých mu vytýká závažné chyby, které se týkají testování či očkování občanů. Zatímco dříve se premiér svého ministra zastával, nyní jsou podle všeho na ostří nože. Babiš také připustil, že by na tomto postu mohlo dojít v dubnu ke změně, o které se spekuluje už dlouho.

Čtěte také: Manažersky jste selhal, opřel se Babiš tvrdě do Blatného. Jeho konec přijde zřejmě v dubnu

Sám Blatný ale odstoupit nehodlá. “Já si nemyslím, že manažersky selhávám a vždycky na to panu premiérovi odpovím. Myslím si, že je to nějaký způsob komunikace, který je v pořádku. Já mu to takhle vysvětlím,” uvedl ministr zdravotnictví. Podle něj se sice může stát, že bude odvolán, ale ve své práci s tím nepočítá, protože jinak by ji nebyl schopen dělat.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments