Ministr si vozí zadek ve 4 autech za naše peníze. Čechům je chce ale omezit. Všechno prasklo

Některé věci v České republice jsou skutečně neuvěřitelné. Jako když třeba předseda strany, která v posledních týdnech a měsících jako své oblíbené téma zmiňuje omezení daňových výhod na nákup automobilu pro podnikatele, má k dispozici hned čtyři služební vozidla. Navíc jde o stranu, která propaguje ekologii a zastává se plánu na zákaz spalovacích motorů.

Proč jen jedno?

Je přitom s podivem, v čem Ivan Bartoš od Pirátů skutečně jezdí. Jak zjistil deník MF DNES, k dispozici má hned čtyři vozidla. Pro vlastní účely mu ministerstvo zajistilo Škodu Superb Style, se kterou může nakládat jakkoliv podle svých potřeb. Neabsolvuje v ní ale služební cesty. Na ně má vyhrazené dvě Škody Superb v nejluxusnějším provedení Laurin a Klement.

Zajímavé je potom čtvrté vozidlo. Ačkoliv ve skutečnosti používá ministr převážně Superby se spalovacími motory, pořídil si v rámci zápůjčky ještě elektromobil Škoda Enyaq iV. Zřejmě proto, aby vypadal ekologicky. Jakápak je to ale udržitelnost, když tímto vozidlem nenahradí ta původní, ale koupí si ho jako doplněk k nim? Není to pak náhodou ještě mnohem horší?

Byli to přitom právě Piráti, kteří v rámci konsolidačního balíčku omezili možnost vložit si vůz do nákladů společnosti. Pořizovací hodnota takového vozu dosud nebyla nijak omezena, avšak teď to budou moci být maximálně dva miliony korun.

Foto: Shutterstock

Ostatním osekat

Na tom je vidět, jak moc jsou někteří činovníci této strany odtržení od reality. Mimo jiné inflace totiž způsobila, že vozidla významně podražila a dvoumilionovou hranici budou brzy běžně překračovat i auta jako Škoda Superb v luxusním provedení nebo třeba právě elektrická Škoda Enyaq.

Stát přitom tímto zásahem neušetří skoro nic, protože dražší vozy si stejně kupovalo jen minimum podnikatelů. Ti totiž ve skutečnosti hledí na náklady a každou korunu dvakrát obrátí, než si něco pořídí. Na rozdíl od ministra, který si neváhá pořídit hned čtyři auta.

Komentář Tomáše Mrkvičky

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments