Ministr zahraničí Jan Lipavský dostal na Hradě ránu. Terčem bylo jeho vzdělání

Prezident Miloš Zeman všechny překvapil, když se navzdory svým výrokům nakonec rozhodl do funkce ministra zahraničí jmenovat Jana Lipavského. K němu měl předtím celou řadu výhrad, které se týkaly jeho názorů, ale také nedostatečného vzdělání.

Přestože se Lipavský dnes na Pražském hradě svého jmenování dočkal, prožil trapnou chvilku. Když došla řada na jeho jmenování, vyvolal ho kancléř Vratislav Mynář slovy: “Magistr, pardon bakalář Jan Lipavský.

Mohlo by to působit jako malé přeřeknutí, ale k takovým na této ceremoniální úrovni prakticky nedochází. Není tedy vyloučeno, že šlo o záměrný přeřek, kterým chtěl prezident znovu upozornit na svou výhradu.

Jan Lipavský vystudoval Mezinárodní teritoriální studia v bakalářském stupni. Prezident Miloš Zeman také upozornil na skutečnost, že bakalářskou práci obhájil s nejhorší možnou známkou, tedy za tři.

Lipavský letos na kandidátce koalice PirStan kandidoval do Poslanecké sněmovny, ale stejně jako mnoho dalších Pirátů, ani on se do ní nedostal.

Foto: Pirátská strana

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
50 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments