Mladého vojáka s covidem léčili jen paralenem a vitamíny. Zemřel zničehonic, říká manželka

Jak zrádný dokáže covid být, ukazuje mimo jiné případ vojáka Juraje Kemlága, kterému bylo teprve pětatřicet let. Když se nakazil koronavirem, nic přitom nenasvědčovalo tomu, že by se měl obávat nejhoršího. Podle jeho lékařky nevykazoval jeho organismus známky kritického stavu. Přesto Juraj najednou zemřel. Nechal po sobě manželku a dva malé syny.

Jurajova manželka Danka se o svůj příběh podělila se slovenským deníkem Plus Jeden Deň. Neví, zda bez něj vůbec dokáže žít. “Já už ale ani nežiju, protože toto není život, ale utrpení. Můj život skončil v okamžiku, kdy skončil jeho,” uvedla Danka, které stále vrtá hlavou, jak se taková tragédie mohla stát. Je přesvědčena o tom, že se přeci něco mohlo udělat.

Juraj se zřejmě nakazil při výcviku, na kterém byl přítomen pozitivně testovaný voják. Následně i on začal vykazovat příznaky nákazy, která se potvrdila. Na jeho žádost ho umístili do vojenského karanténního centra v Lešti, aby virem nenakazil svou rodinu. Danka říká, že mu tady naordinovali ibalgin, paralen, vitamíny C a D a zinek. Lékařka z centra uvádí, že Juraj byl léčen jako pacient se zápalem plic.

Při nástupu byl Juraj řádně poučen o skutečnosti, že centrum není poskytovatelem zdravotní péče a ve smyslu platné legislativy zůstává jeho ošetřujícím lékařem nadále jeho obvodní lékař,” uvedla mluvčí slovenského ministerstva zdravotnictví Martina Kovaľ Kakaščíková.

Ta také uvedla, že podobných případů stále přibývá. Pacient prý nevykazuje známky kritického stavu a náhle zemře. Týká se to přitom zejména mladších.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments