Mladíci vzali spravedlnost do svých rukou. Lidem bez roušky stříkají do obličeje neznámý sprej, štípe několik dní

Na jednu stranu je skvělé, že i mladá generace si uvědomuje, jak důležité je dodržovat platná vládní opatření, zejména potom povinnost nosit respirátor nebo roušku, na té druhé ale zřejmě zrovna tito mladíci nezvolili ideální řešení, jak svůj názor demonstrovat. Jezdí totiž po Turnově a okolí ve fialovém subaru a lidem, kteří nemají ochranu dýchacích cest, stříkají do obličeje neznámou agresivní látku. Nepříjemné setkání už takto zažil například řidič záchranné služby nebo učitelka z mateřské školky.

Jdu z práce, půl osmá večer. Přicházím ke svému autu na parkovišti, sundávám si batoh i respirátor, chci nastoupit. Najednou na mě najede cizí auto a z okénka se jenom ozve: ‚Tady máš, ty debile‘ a pak mi v očích přistane něco pálivého,” popsal pro serveru idnes.cz řidič sanitky Tomáš Výrostek.

Toho přitom nelze podezírat z obcházejí opatření. V rámci svého povolání používá několikastupňovou ochranu, protože ve svém voze převáží covidové pacienty. Ale když se octil na liduprázdném parkovišti a nastupoval do auta, domníval se, že je rouška zbytečná. Parta mladíků ale byla jiného názoru a svým svébytným způsobem si vynucuje striktní dodržování nařízení.

Záchranář neví, co přesně mu skupina vstříkla do obličeje. Nejprve se obával nejhoršího, tedy, že jde o nějakou kyselinu. Pak ale došel k názoru, že to byl nejspíše pepřový sprej, protože ho obličej ještě svědí a pálí.

Podobných případů se v Turnově odehrálo více. “Nesla jsem velký nákup. Přijelo vínové subaru, otevřeli okýnko a nastříkali mi to přímo do očí. Byla jsem tak rozčílená, že jsem sedla do auta a jela za nimi. Ale co bych si na druhou stranu pomohla,” uvedla učitelka z mateřské školky Jana Černá.

Podobné chování rozhodně nelze považovat za nějakou pomoc pořádkovým silám v rámci epidemie. Naopak, policie už po mladících pátrá.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments