Mladistvý vzhled vykouzlíte i v pokročilém věku. Naučte se pracovat s účesem a barvou vlasů

Jistě to také dobře znáte. Některé ženy si dokážou i s přibývajícími roky udržet krásný mladistvý vzhled, který jim všichni závidí. Jiné zase už poměrně brzy začnou vypadat starší, než kolik jim ve skutečnosti je. Častá otázka na první kategorii je potom následující: “Jak to jenom dělá, že pořád vypadá tak dobře?” Některé ženy si hned představují nejrůznější kouzla plastických chirurgů, do kterých se nechtějí pouštět, a tak to rovnou vzdají. Přitom to není zase tak složité, jak se může na první pohled zdát. Ba právě naopak. Dobře vypadající ženy v pokročilejším věku totiž zjistily, že se do značné míry stačí soustředit na to, co mají na hlavě. Tedy účes a barvu vlasů. S trochou snahy tak můžete vypadat přitažlivější i vy, a to nezávisle na tom, kolik vám je let.

Máte blonďaté vlasy?

Dobře zvolená blond barva je hned polovinou úspěchu. Řada žen se blonďaté hřívy snaží dosáhnout za pomoci odbarvování, ovšem to není zdaleka vhodné pro každou. Každopádně byste si měly být vědomy toho, zda jste spíše teplý či studený typ. Na základě toho potom můžete zvolit správnou barvu vlasů pro odstín své pleti.

Když už se pustíte do odbarvování, potom byste si měly zjistit také hustotu svých vlasů. Řídké vlasy nejsou pro odbarvení vhodné, protože by jich značná část mohla vypadat a výsledek by byl ještě horší, než kdybyste nedělaly nic. To samé platí pro majitelky vlasů, které se přirozeně lámou nebo jsou slabé. Odbarvení se proto hodí zejména pro husté a zdravé vlasy.

Je tu ale naštěstí alternativa, a to v podobě prosvětlovacích technik, které nejenže jsou šetrnější, ale navíc mohou působit i přirozeněji.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je uces-3.jpg.
Foto: Shutterstock

Péče pro tmavé vlasy

Elegance se snoubí ale i s tmavou barvou vlasů. Zde je však třeba být ještě opatrnější než u blond odstínů, protože ty tmavé se hodí opravdu jen pro některé typy. Pravda, každý může mít tmavé vlasy, ale ne u všech žen to bude působit dobře.

Pozor by si měly dát zejména ženy, které mají bledší odstín pleti. Pokud zvolíte nevhodně tmavou, ať už černou nebo hnědou barvu, může se vám stát, že v obličeji vyniknou veškeré nedostatky, což pochopitelně není žádoucí. V takovém případě mohou například akné, jizvy nebo trochu žlutější zuby působit jako pěst na oko, přestože u blondýny by je většina přehlédla.

Obarvení tmavší barvou lze doporučit ženám, které mají přirozeně snědší pokožku, případně se dokáží snadno opálit. Zároveň si uvědomte, že černou barvu z vlasů jen tak nedostanete, a tak si dvakrát rozmyslete, než se do toho pustíte.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je zena-vlasy.jpg.
Foto: Shutterstock

Jednoduchý tip: vždy volte takovou barvu vlasů, aby byla co nejblíže vašemu přirozenému odstínu. To je cesta k mladistvému vzhledu i v pozdním věku.

Správný účes pro váš obličej

Nikoliv jen barva, ale také tvar účesu je pro zajištění mladistvého vzhledu klíčový. Při volbě účesu přitom vycházejte z toho, jaký tvar má váš obličej. Většinou postupujeme tak, že se snažíme zakrýt jeho nedokonalosti.

Máte-li například vyšší čelo, můžete ho hravě zakrýt ofinou. Pokud se váš obličej naopak vyznačuje výraznými lícními kostmi, potom si vlasy stáhněte do ohonu a nechte je vyniknout.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je uces.jpg.
Foto: Shutterstock

Nejlépe jsou na tom ženy s oválným typem obličeje, protože s ním se dobře vyjímá téměř jakýkoliv účes, ať už je to mikádo nebo dlouhé rozpuštěné vlasy.

Pakliže máte tvář spíše kulatější, vyzkoušejte jemnější varianty účesů, které by měly dokázat váš obličej opticky zúžit.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments