Moderátor Jakub Železný zle napadl prezidenta. Je zralý na padáka, neumí se kontrolovat

České televizi je často vyčítáno, že už přestala plnit veřejnoprávní funkci. Kamenem úrazu jsou především moderátoři, který se v řadě případů doslova utrhli ze řetězu a dělají si, co se jim zachce. Neuvědomují si už, že jsou placeni z koncesionářských poplatků a musí poskytovat vyváženou službu, nikoliv to, co oni sami považují za správné. To by se totiž také mohlo stát, že se pletou a poškodili by tak celou instituci.

Proč to dělá?

Jedním z předpokladů moderátora veřejnoprávní televize by mělo být, že nebudou známy jeho názory na jednotlivé aktéry, které si potom třeba zve do studia. Neměl by také komentovat veřejné dění, navíc emocionálním způsobem.

Například moderátor Jakub Železný něco takového absolutně nesplňuje. Své názory, pohledy a domněnky sděluje přímo ve studiu, kde na něj přitom nikdo není zvědavý, protože jde především o názory hostů. Často jako utržený ze řetězu se pak chová na sociálních sítích, kde rád zajíždí do nejrůznějších osobností.

Tentokrát to neodnesl nikdo menší než prezident Petr Pavel. Tomu Železný vyčetl, že přísahal věrnost Sovětské armádě, která zde v roce 1968 napáchala velkou paseku. Podle moderátora by teď prezident měl přemýšlet o tom, jak uctít památku obětí. Je přitom otázkou, proč taková slova, ve kterých je obsažena velká výčitka, zaznívají od moderátora ČT.

Foto: Česká televize

Pustil se i do ředitele

Česká televize má nově zvoleného ředitele Jana Součka, do kterého se Železný hned po volbě také silně opřel. Je tedy na místě se ptát, zda náhodou tento moderátor už své neodsloužil a zda je dobré, aby i po dvaceti letech na obrazovce v televizi dále fungoval.

Podle některých kritiků začíná být hysterický a nekontroluje se. To ostatně prokázal i mimo televizní vysílání, kdy se půl hodiny hádal s policisty, kteří ho vyzvali, aby si přeparkoval, když stál na místě, kde to není povoleno. Tehdy Železný tvrdil, že si dá delší pauzu, jenže to nedodržel.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít
V České republice brzy zmizí velmi důležité platidlo, které zároveň představuje významnou součást naší historie. Lidé by se na to měli připravit, a pokud ho mají ještě doma, jelikož ho z různých důvodů potřebovali, měli by se ho co nejrychleji zbavit. Zanedlouho s ním totiž nikde nezaplatí. Konečně se to vyřeší Nejde o nic menšího než kolkové známky, takzvané “kolky”. Kolikrát se vám na nějakém úřadu stalo, že po vás chtěli vaši žádost okolkovat. Právě k tomu tyto kolkové známky sloužily. Jejich odpůrci nicméně dlouhodobě namítají, že tento pozůstatek ještě z Rakouska-Uherska by měl z českého systému platidel vymizet. Pravdou je, že Česká republika byla v tomto ohledu anomálií. Všude jinde, kde kolky dříve platily, už se totiž dosti dlouho nepoužívají. Například Slovensko tento způsob platby zrušilo již před deseti lety. A teď je tedy na řadě i Česko, jakkoliv se to mnoha lidem nelíbí. Kolkové známky by pravděpodobně platily dále, jen kdyby nevznikl takzvaný konsolidační balíček, v rámci kterého se stát snaží o nejrůznější úspory. Jde o soubor stovek nejrůznějších opatření, jejichž dopady odhalujeme postupně. Zrušení kolků je jedním z nich, jelikož podle státu s jejich vydáváním, prodejem a používáním vznikají pouze dodatečné administrativní náklady. Ještě máte možnosti V době, kdy je možné platit elektronicky kartou nebo bezhotovostně převodem na účet už něco takového zkrátka není potřeba. Dalším důvodem je také skutečnost, že právě na kolky se v poslední době zaměřili podvodníci. Snažili se je falšovat a potom různě směňovat, jelikož předpokládali, že na tomto poli je menší znalost a tedy i kontrola. Čtěte také: Češi musí fofrem do své banky. Kdo si tam tohle nevyřídí, přijde v roce 2024 o velké peníze V tomto roce ještě platí určité přechodné období, v rámci kterého se budete moci bezproblémově zbavit starých kolků. Můžete je využít, odprodat, případně vyměnit na některých pobočkách České pošty. Od příštího roku už se ovšem budou správní poplatky hradit pouze peněžní formou, ať už hotovostní či bezhotovostní. Foto: Shutterstock 7SdíleníSdíletTweet [...]
Velkými změnami prochází aktuálně společnost Zásilkovna, která spadá do skupiny Packeta Group. Po dlouhých letech totiž přichází o svou výkonnou ředitelku a zakladatelku, která ji vybudovala do současné podoby. Simona Kijonková ze společnosti po 13 letech odchází a bude nahrazena někým jiným. Musela odejít Jde o velký předěl, který souvisí s tím, že Packeta Group v nedávné době změnila majitele. Tím se stala investiční firma CVC Capital Partners a také společnost Emma, která patří českému miliardáři Jiřímu Šmejcovi. Ti měli za Zásilkovnu a další přidružené firmy spojené ve skupině zaplatit skutečně horentní cenu, jež mnohým zájemcům připadala až příliš vysoká. Prodej se přitom podle dostupných informací odehrál proto, že mezi spolumajiteli Zásilkovny začaly narůstat rozpory a takzvaný exit byl zřejmě jedinou možností, jak je vyřešit. Někdo nicméně mohl předpokládat, že tu nejdůležitější figuru celé společnosti si noví majitelé ponechají. Obvykle je tomu tak, že zakladatel firmy musí při takovémto prodeji ještě alespoň několik let zůstat a předávat své know-how. Jenže v tomto případě se tak nestalo a Kijonkovou si noví majitelé pravděpodobně nechat nechtěli. Novým ředitelem se stane zkušený manažer Erich Čomor, který pomáhal rozjíždět například úspěšnou Air Banku, jak firma informuje v tiskové zprávě. Přišly velké problémy Zásilkovna vznikla již v roce 2010 a po nesmělých začátcích se z ní stala společnost, bez které se český trh ecommerce v podstatě neobejde. Byznys vzala především České poště, jejíž služby byly postupem času horší a horší, zatímco Zásilkovně se dařilo budovat zákaznickou spokojenost, byť v posledních letech ve špičkách také nestíhala a docházelo k určitým problémům. V loňském roce přitom řešila velkou reputační komplikaci, kdy jeden z jejích logistických partnerů zadržel tisíce zásilek, které odmítal vydat. Ty se tak k lidem nakonec nedostaly a Zásilkovna je musela finančně kompenzovat. Čtěte také: Zásilkovna v obrovských problémech. Balíky lidem nedodala už 3 měsíce. Co se to děje? Ikonické se každopádně staly výdejní místa a v poslední době také výdejní boxy, které Zásilkovna provozuje. V loňském roce přitom firma dosáhla obratu 7,25 miliardy korun a v poslední době jí hodně pomáhá doručování pro velké čínské eshopy, jako je Temu. Foto: Shutterstock 1SdíleníSdíletTweet [...]
O čem už se nějakou dobu mluví, je teď definitivně vidět i na číslech. Důchodový systém v České republice je naprosto vyčerpaný a reálně se příliš neví, co s tím dělat. Chystá se sice určitá podoba důchodové reformy, ovšem odborníci už teď tvrdí, že je to nedostatečné, a to její hlavní náběh přijde teprve za celou řadu let. Rychle to roste Těžko ale říct, co se bude dít v nejbližší budoucnosti. Dá se totiž usuzovat na to, že na důchodce v Česku jednoduše docházejí peníze. V loňském roce totiž celý systém skončil v rekordním schodku ve výši 72,8 miliard korun. To jsou peníze, které z důchodového systému odplynuly navíc oproti tomu, kolik do něj přiteklo. Dalo by se nad tím mávnout rukou s tím, že v dalších letech se to určitě zlepší. Jenže ono se to samo od sebe nezlepší. Naopak, bude se to zhoršovat. To už je daná věc na základě demografické křivky, která je na příštích pár desítek let rozjetá opravdu hodně špatně. S každým dalším rokem budeme ve větší a větší krizi, až nakonec můžeme dojít do stavu, kdy na důchody skutečně peníze nebudou, jelikož by to ohrožovalo hospodářskou stabilitu státu. Ostatně, tímto už se argumentovalo loni, když stát nečekaně zarazil mimořádnou valorizaci penzí, a to podle mnohých protizákonně. Jednoduše oznámil, že na takové navýšení důchodů na základě zvýšené inflace jednoduše nejsou peníze. Je třeba tvrdý zásah Opravdu hodně si Česká republika zavařila tím, že v posledních deseti letech se na důchodech přidávalo příliš mnoho. Vždyť loni oproti roku 2022 vzrostly výdaje na penze o neuvěřitelných 97,2 miliardy korun. Celková částka na penze dosáhla téměř 700 miliard korun. Jen ono navýšení tak tvořilo přibližně sedminu celkové částky. Za jeden jediný rok. Letos už to bohužel zase začíná a je pravděpodobné, že deficit celého systému bude ještě vyšší. Jen za leden totiž skončil ve schodku ve výši 8,1 miliardy korun. A takto to bude pokračovat po celý rok, jelikož tu není žádný faktor, který by to zvrátil. Čtěte také: Důchodcům v Česku se do bytu nastěhují cizí lidé. Mají na to právo. Tohle bude ostré Řešení je spíše dlouhodobé. Lidé budou muset chodit do důchodu výrazně později než dnes, a to proto, aby déle pracovali a kratší dobu pobírali penzi. Zároveň je nutné výrazně přibrzdit růst důchodů, případně ho dokonce zcela zmrazit. Jinak by se také jednou mohlo stát, že bude nutné přistoupit dokonce ke snížení důchodů, a to už by byla skutečně citelná rána, kterou si nikdo nepřeje. Foto: Shutterstock 6SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

14 Replies to “Moderátor Jakub Železný zle napadl prezidenta. Je zralý na padáka, neumí se kontrolovat

 1. Pan Pavel by měl být obzvlášť opatrný, pokud používá slovních spojení jako např. “vždy jsem říkal, prosazoval, si myslel ap.”, pokud se odkazuje k prezidentu Havlovi nebo k historickým paralelám současných událostí. Loajalita k České televizi neznamená povinnost mlčet, cenzurovat svoje názory. Pan Železný se v tomto směru ničím neprovinil.

  1. Právě v tom směru,jak se choval,tak se k němu bude
   chovat ta Lůza od voleb jak jí z aroganci škatulkoval ,jako by to byla jeho debata..Jak nazval oponenty na vedení jeho debat.Najednou by si mohl říkat on co chce? Ale před volbami všechno a všechny, kdo mněl jiní názor,je qon urážel.Teď ať si to vyžere sám,už byl mistr světa,ale jsou Tami další dvě esa, která si myslela ,že ČT patří jim.Snad i na tebe příjde Moravče a jednu moderátorku, doufám vezměte sebou k lopatě,ať víte jak se pracuje poctivě , Ať se daří třem králům, žádné slitování, mají toho za sebou moc a moc.Ted by se jím hodilo, aby je lidi litovali a bránili .

 2. Skoda ze jste nerekli uplnou pravdu. Parkoval na miste pro invalidy ale ta mista byla ,spolu s dalsimi ,zaplacena co by zabor pro CT. A mistni poldove o tom nevedeli. Pisete jen co se vam hodi. Objektivita zmizela. Chcete napadnout Zelezneho? Tak to udelate. Stydte se.

  1. Jestli tam byla značka invalida,policajta to nezajímá ,kdo to má zakoupené,co by na to řekla invalidní návštěva v ČR ČT,že si tam parkuje Železný.No on si myslel ,že je už nad ředitel a může všechno .

 3. S tím vražděním za dob komunismu, po válce apod. jste všichni pokrytecky směšní… Vemte si, kolik životů má na svědomí křesťanství a jděte s těma kecama už někam… Buď všem měřte stejně, nebo buďte zticha a žijte tak, aby VÁM nikdo nic vytknout nemohl…

  1. Nemíchat hrušky a jabka, Popravovali komunisté to se zatajit nedá.Ale politické si odváželi ruší a kam to se rodiny nikdy nedozvěděli.Otec, předsedu Grebeníčka do roku 2005, by mohl k tomu říct víc.Ten mučil ve věznici vUh.Hradišti, politické a syn vedl stranu.

   Za vraždy údajných čarodejnic, kterou prováděla inkvizice bylo za ůčelem zisku majetku.Jenom ,že to byla doba temna,kdy se veřilo na ledacos.Ale v druhé polovině 1900 století,to už byla jiná káva.

 4. Jakube, vojín Ratzinger taky přísahal věrnost vůdci a kam to dotáhl…… Až do Vatikanu. Tak klid. Mýlit se může každý. Pod vlivem rodiny se mohou dít ruzne věci, třeba vstup do KSČ

 5. Důležité je, co president říká dnes a jak se chová. Že není přisluhovač bolševiků a Číňanů, jako jeho dva předchůdci!!!!!

  1. ..takže pro vás je důležité, že komunistický estébák agent Pávek Petr Pavel, proamericky demokraticky instalovaný do funkce prezidenta České republiky, je skvělý přisluhovač anglosaských vrahů, kteří mají na rukou krev stamilionů lidí, vyvražděných od vyhlazení domorodých indiánů na americkém kontinentu a zabrání jejich půdy a bohatství až po zneužití nacisty vedené Ukrajiny ve válce proti Ruské federace za účelem rozvrácení a vydrancování bohatství této země a rozvrácení Slovanů ve východní Evropě, přesně podle 80 let starých plánů?! Jste normální?! Myslím, že ne, protože nemáte ani zmdla šajnu o tom, která bije! Přijde mi, že jste stejně bezpáteřní jako celá ta naše chazarská politická mafie, která je stejně zkorumpovaná jako ta slavná USatanistická a Ukronacistická..

  2. Jak to tak svatojistě můžeš napsat,On právě vyhovuje jak Rusům i Američanům.Tak svědomitě studoval a neznal by utajované věci.Myslíš ,že to vyhlásí,za koho bude kopat,kdyby mu přivřeli prsty.

 6. Všichni, kteří narukovali před r. 1989, skládali přísahu “Švejkoslovenské šokialistické republice, povedené Sovětským svazem”. Odmítnout prostě nešlo, za to byl pěkný flastr. Ano, je rozdíl, že on si to vybral jako povolání.

  1. 1).Měl by jsi se chovat k vlasti s úctou,za vznik republiky položilo mnoho lidí život.Pokud
   jsi nespokojen jak se jmenuje,co tu ještě děláš,můžeš třeba do Flander.

   2). K čemu byl 68 rok.To byla komédie,KSČ mnělo být zakázáno, bohužel lidumilové,tomu zabránili i z převlečenými komunistama.Grebeníček vedl stranu do roku 2005.Jeho otec mučil vUh.Hradišti politické vězně (Staré Město se národil).Kdo pomalí odstavil Komunisti.Přemýšlejte,voliči a koho poté volili.?Přiznala to i dnešní Komouši. Jinak by je ze sněmovny nikdo nedostal.

   3).A jak je možné ,že na hrad posadíme kovaného komunistu i z komunistkou z KGB a školené v Rusku.Babiš vyhrát nemohl , protože jím vyhodil chvilku před volbami ,Několik rozvědčíkú,tak náhrada na hrad ,ta se jim povedla na jedničku.Proč byl informován,předem RUS výrobce zbraní u nás,že poněm jdeme,aby mohl včas odklonit majetek a nebyl zabaven.To je náhod?.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *