18. 5. 2024

3 příspěvky u článku “Pražák narazil na venkově na problémy, které nečekal

  1. No to je zase materiál. To jsis to ty pisálku vymyslel? Tohle je fakt pravda? No jestli ano, doporučil bych nějaký satelit za městem, kde bydlí podobně smýšlející hovada a neotravovat vesnici, kde to prostě hnojem čpí občas, kde budou kokrhat kohouti dokud je ta eko chátra lidem nezakáže a kde budou kvílet cirkulárky dokud opět ta samá chamraď nevezme lidem i to dřevo.
    Blb z klimatizovaného kanclu ve městě, jde chovat kozy a ovce. Přišel na to, že serou, kde se vrtnou? A že úplně nevoní a nejsou tak idylické, jako na obrázcích z netu třeba?
    Twl., to nevymyslíš. A že nezapadnul? Nedivím se. A nedivil bych se, kdyby dostal pár do huby na pivě s chlapama, ale to mu nebude dost nóbl. Nějaká zaplivaná putyka. Pokud vůbec nějaká je. Mnoho jich posledni léta nepřežilo.
    Městské fifleny nelezte nám na vesnici. Ne s takovou lobotomií v hlavě. Ostatní jsou vřele zváni.

  2. Tohle se na vesnicích fakt děje. Jsem mluvil s našim starostou a je z městské náplavy na prášky. Pořád ji něco vadí. Furt dokola mu od ní chodí stížnosti na starousedlíky, že řežou dřevo, kutí s flexou něco ve své dílničce nebo že kultivátorem obdělávají svůj záhonek atd. Vadí jim i naprosto přirozené zvuky venkova, jako štěkající pes, kokrhání kohouta, kdákání slepic, kejhání hus či bečení ovcí. Samozřejmě náplavě vadí i přirozený odér z místní farmy od hovězího dobytka. Nejvíc stížností najednou přijde vždycky v době, kdy farma hnojí pole mrvou a zvlášť, když to okolnosti umožní jen o víkendu. Náplava nedokáže pochopit, že to farma musí udělat a že ne vždy to vyjde přes týden, třeba k vůli počasí. Nejhorší jsou městské náplavy z vyšší vrstvy, podnikatelé, manažéři, právníci, lékaři atd. Ti starostovi argumentují, že oni těžce pracuji a když přijdou po práci do svých honosných sídel, chtějí mít úplný klid, že na to mají nárok a zarputile se dožadují vyřízení svých stížností. Víte, jak na vsi poznáte městskou náplavu? Podle toho, že chodí pravidelně na vodítku venčit svoje psy i když kolem baráku mají velkou oplocenou zahradu. To je typický městský zvyk, který si přitáhli sebou i na vesnici.

    1. No a to je pravě ono nač se stěhujou na vesnici když mnohým vadí kokrhající kohout apod, to je stejný kdybych se já odstěhoval do města a vadímy hluk města. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *