Moderátor Novy v přímém přenosu zlehčoval Covid-19 a zpochybňoval slova šéfa lékařů. Imunolog Hořejší ho musel napomenout

Moderátor televize Nova Petr Suchoň předvedl v hlavní zpravodajské relaci své stanice ukázkové zlehčování epidemie nemoci Covid-19. Pustil se do hádky s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem, který naopak patří k těm, jenž už několik měsíců varují před podceňováním nákazy a nyní je často citován.

Suchoň cítil sólokapra

Milan Kubek se v nedělních Otázkách Václava Moravce pozastavil nad tím, že ve chvíli, kdy máme přetížené nemocnice a řítíme se do katastrofy, existuje jakási paralelní společnost, která klidně vyjde masově nakupovat na farmářské trhy na Náplavku nebo bleší trh. Kubek tehdy v nadsázce použil příměr, že nerozumí tomu, proč si v této situaci musí jít někdo kupovat biomrkev.

Toho se těžko pochopitelným způsobem chytil právě moderátor Televizních novin Petr Suchoň, který se zřejmě domníval, že má veřejné mínění v zádech.

Vytváříte tu pocit, že ten, kdo si koupí biomrkev na trhu, byť dodržel všechna opatření, tak může za to, že jsou přeplněné nemocnice a umírají lidé,” tázal se demagogicky Suchoň svého hosta, kterým byl právě Milan Kubek. Ten se pochopitelně ohradil, že takto to nikdy neřekl a pouze apeloval na zdravý rozum při posouzení stávající situace. Moderátor Suchoň se ale nedal a stále si prosazoval svou a obvinil Kubka z toho, že návštěvníky farmářských trhů ostrakizuje podobným způsobem, jako to mnozí činili na jaře, kdy byli obviňováni lidé vracející se z Itálie z toho, že sem zavlekli koronavirus.

Naprosto nevhodná slova

Vaše slova jsou bohapustá demagogie a mě velmi mrzí, že ve stávající kritické situaci takto zlehčujete,” odpověděl Milan Kubek moderátorovi, který byl evidentně ve zvláštní ráži.

Petr Suchoň pak na tento vstup navázal dalším hostem, kterým byl imunolog Václav Hořejší. Poté, co moderátor položil otázku, dostalo se mu od něj nikoliv odpovědi, ale studené sprchy. “Já ještě než odpovím, tak se vyjádřím k tomu, jak jste podle mého názoru naprosto nevhodně tepal doktora Kubka. Prosím vás, to bylo skutečně neuvěřitelné a mě se skoro ani nechce odpovídat na vaše otázky, když jsem toto slyšel, nicméně se vám k tomu vyjádřím.” Touto reakcí zjevně zdrcený a zrudlý Suchoň se zmohl na prosté na pouhé “Ano”.

Foto: archiv TV Nova

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
83 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments