Pražská nemocnice čelí vážnému útoku hackerů. Falšují výsledky testů na koronavirus

Všeobecná fakultní nemocnice čelí velkým problémům. Kromě toho, že se musí starat o stále více pacientů s covidem, také testuje jako o závod, aby stačila strmě rostoucí poptávce. Jenže jak se ukázalo, právě testy této nemocnice se staly terčem hackerských útoků. Neznámí hackeři podle vyjádření nemocnice rozesílají lidem falešné výsledky testů na koronavirus, a to i těm, kteří se vůbec testovat nenechali.

Nemocnice před takovými zprávami varovala na svých sociálních sítích a uvedla, že věc řeší ve spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost. “Možná i vám už přišla sms zpráva nebo mail s výsledkem testu na COVID-19, přestože jste na testech vůbec nebyli. Jde o falešné a podvržené informace, které poškozují testované lidi a straší ty, kteří na žádném testování ani nebyli,” píše VFN na svém facebookovém profilu.

Postup je jen jeden

Nemocnice také zveřejnila jediný správný postup, jakým lze výsledek testování obdržet: před samotným vyšetřením vyplníte dotazník, uvedete své telefonní číslo a na něj vám v řádu hodin (až 48 po odběru vzorku) přijde formou sms zpráva o výsledku. Bude obsahovat vaše jméno a výsledek: NEGATIVNÍ/POZITIVNÍ.

Jakékoliv jiné zprávy jsou smyšlené. Proto upozorňujeme všechny, kteří jsou testováni na covid-19 v našem odběrovém centru, aby byli obezřetní a dbali informací a pokynů, které jim byly řečeny na odběrovém místě o tom, jakým způsobem budou o výsledku testu informováni a na nic jiného nereagovali,” uvádí Všeobecná fakultní nemocnice.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments