Moderátor Petr Suchoň se omluvil za nezvládnutý rozhovor, ve kterém se hádal s šéfem lékařské komory. Televize vyvodí důsledky

Diváci včerejších Televizních novin zažili nebývalý střet moderátora s hostem, a to navíc v poměrně choulostivém tématu, kterým je zlehčování koronavirové epidemie.

Moderátor Petr Suchoň se nevybíravým způsobem pouštěl do prezidenta České lékařské komory Milana Kubka, který se předtím pozastavoval nad tím, proč musí lidé ve velkém vyrážet nakupovat biomrkev, když tu máme přetížené nemocnice, kterým navíc v příštích dnech hrozí kolaps. Podle Suchoně se však takoví lidé přeci ničím neprovinili, tak proč je šéf lékařů osočuje způsobem, jakým se to dělo na jaře například lyžařům vracejícím se z Itálie.

Z demagogie Petra Suchoně obvinil už samotný Milan Kubek, ale k rozhovoru se vrátil i další host, imunolog Václav Hořejší, jenž moderátora rovněž napomenul.

Důsledky pro moderátora

Na adresu Petra Suchoně i televize Nova se následně strhla obrovská vlna kritiky na sociálních sítích. Na ni nakonec moderátor zareagoval omluvou s tím, že tento rozhovor nezvládl. “Vedení rozhovoru jsem po všech stránkách, a zejména pak emocionálně, nezvládl. …Moderátor hlavní zpravodajské relace musí být za všech okolností nestranný a rozhodně se nemůže nechat ovládnout emocemi tak, jako se to stalo mně. Panu prezidentu Kubkovi jsem se omluvil alespoň telefonicky a vážím si toho, že mou omluvu přijal. A teď se jemu, i vám, omlouvám veřejně,” uvedl v prohlášení Petr Suchoň. “Způsob, jakým jsem vedl rozhovor, do hlavní zpravodajské relace v žádném případě nepatří. Promiňte.

Situaci okomentovalo také vedení televize. Podle ředitele zpravodajství a publicistiky TV Nova Kamila Housky došlo u moderátora k velkému selhání, ze kterého budou vyvozeny důsledky. “Jde o selhání moderátora, který nedodržel základní novinářská pravidla. Budou z toho vyvozeny důsledky. Jménem redakce zpravodajství se za tuto politováníhodnou věc panu Kubkovi i všem divákům omlouvám,” uvedl Houska.

Foto: archiv TV Nova

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
338 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments